jv16 PowerTools 8, WinOptimizer 18; Glary Utilities 5; CCleaner, Kerish Doctor i Wise Care 365 testy subiektywne

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
jv16 PowerTools 8 pierwsze wrażenia: Po skanowaniu znalazł śmieci i błędy zostawione przez Glary Utilities 5 i K.Doctor.4.91. Po naprawie odczuwalnie przyspieszył dysk sdd i wyczytywanie stron w Google Chrome. Optymalizacja połączenia Internetu nic nie dała - K.Doctor.4.91 robi to lepiej. Szkoda że żaden z tych programów nie wprowadza zmian na stałe, gubi je po następnym uruchomieniu komputera (przynajmniej w moim leciwym Dellu). Wygląda na to że windows 10 ma jakieś zapisane stałe ustawienia i je uruchamia, mimo wpisów w rejestrach. Pozostały modułów nie testowałem jeszcze, nie miałem takiej potrzeby.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
jv16 PowerTools 8 pierwsze wrażenia: Po skanowaniu znalazł śmieci i błędy zostawione przez Glary Utilities 5 i K.Doctor.4.91. Po naprawie odczuwalnie przyspieszył dysk sdd i wyczytywanie stron w Google Chrome. Optymalizacja połączenia Internetu nic nie dała - K.Doctor.4.91 robi to lepiej. Szkoda że żaden z tych programów nie wprowadza zmian na stałe, gubi je po następnym uruchomieniu komputera (przynajmniej w moim leciwym Dellu). Wygląda na to że windows 10 ma jakieś zapisane stałe ustawienia i je uruchamia, mimo wpisów w rejestrach. Pozostały modułów nie testowałem jeszcze, nie miałem takiej potrzeby.

Optymalizacja systemu to nie zawody kto znajdzie więcej i szybciej usunie.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35842
Reakcje/Polubienia
24896
Miasto
Trololololo
Szkoda że żaden z tych programów nie wprowadza zmian na stałe, gubi je po następnym uruchomieniu komputera (przynajmniej w moim leciwym Dellu). Wygląda na to że windows 10 ma jakieś zapisane stałe ustawienia i je uruchamia, mimo wpisów w rejestrach. Pozostały modułów nie testowałem jeszcze, nie miałem takiej potrzeby.
Uruchom te programy jako admin i dopiero wprowadzaj zmiany.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Na dzień dzisiejszy pozostałem przy trzech programach:

1. Glary Utilities w wersji 6.5.0.8​

2. Kerish Doctor 4.95​

3. jv16 PowerTools 8.1.0.1564​


1. Glary Utilities w wersji 6.5.0.8 (zacząłem od 6.3.0.6)
Automatycznie się nie uaktualnia ale ręcznie tak do wersji 6.5.0.8 zachowując kody licencji. Znajduje sporo śmieci. Używam tego programu od Windowsa Xp nigdy nie miałem problemów czy niekontrolowanych "zwisów systemu" nowa wersja (szkoda że straciłem dożywotnia licencję, niestety miałem rejestracje na zlikwidowanym serwerze email - dawny sms) polecam na 10 nie namieszał mi nigdy.
2. Kerish Doctor 4.95 ciągle rozwijany program na razie też nie było problemów (przydałaby się opcja diafragmowania rejestru itp.) . Polecam
3. jv16 PowerTools 8.1.0.1564 troche mu brakuje do pozostałych może nadgonią?
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Nero TuneItUp PRO (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) natknęłam się na tą aplikacje przypadkiem, postanowiłem sprawdzić co potrafi , znałem nero przedwszystkim jako program do nagrywania pły CD i DVD (jeszcze czasy Windows XP). Zaczęła się zabawa z instalacją - najpierw zakładasz konto, później ściągasz "sklep nero" NeroCore-26.5.1050 e-mailem przysyłają kod. Po instalacji możesz zainstalować z aplikacji NeroCore Nero - TuneItUp PRO. Co potrafi, wszystko co w/w programy nic rewelacyjnego, wolno (20 min dysk SDD 264Gb zajętych 80 Gb - Kerish Doctor 4.95 ok 3-4 min, Glary Utilities w wersji 6.5.0.8 chyba najszybszy ok. 2-3 min), brak skalowania aplikacji w laptopie dell 10" - nie mieściła się na ekranie i nic nie można zmienić. Szczęście nic nie popsuł. Cała zabawa to odinstalowanie, zostawia kupę śmieci - dobrze że robiłem to przez Revo Uninstaller Pro. Ogólnie nie polecam, chyba że ktoś chce zobaczyć co nero jeszcze wypuszcza na rynek.
Uwaga: odradzam zdecydowanie instalację, wgrywa się polaczenie FTP którego później nie można wywalić, odinstalować czy wyłączyć (może maja w programie wirusa - chociaż programy nie wykryły) - takie polaczenie bez twojej zgody zawsze moze byc groźne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry