jv16 PowerTools 8, WinOptimizer 18; Glary Utilities 5; CCleaner, Kerish Doctor i Wise Care 365 testy subiektywne

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Testuję Wise Care 365 (wersja 6.14) na słabym komputerze Alton 1500 Mhz 4 Gb Radeon R2. Czemu ten program, darmowy (komputer koleżanki) spolszczony i w miarę przyjazny w obsłudze (ustawiłem automat) na razie sobie radzi, nie ma blue screenów. Windows 10 21H2. Dodam że koleżanka nie ma pojęcia o komputerach, traktuje to jak większość jako narzędzie do przeglądania Internetu czy pisania tekstów w edytorze itp. Największe doświadczenie mam z programem Glary Utilities 5 który używam od kilku lat. Trochę za trudny dla niedoświadczonego użytkownika, choć wd. mnie bezpieczny. Może ktoś ma doświadczenie w tego typu programach (jak w tytule) jakiś szczególnie poleca. Prosty w obsłudze, tani lub darmowy, spolszczony (na dzień dzisiejszy dwa są darmowe Wise Care 365 i Glary Utilities 5 - działa na kodach z lipca)
Wise Care 365 bardzo często jest w promocji (płatna wersja) jak dobrze poszukasz to znajdziesz na forum klucz dożywotni do Glary Utilities :)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1073
Reakcje/Polubienia
40
Uważam że Wise Care 365 będzie dla niej OK.
Używałem tego softu kiedyś ok. 2 lat na jednym z laptopów i nie miałem problemu.
Jak znajdziesz instalkę promocyjna na wersję PRO to pamiętaj aby nie aktualizować.

Teraz używam Kerish Doctor.
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2566
Reakcje/Polubienia
3019
Kerish doctor i wise365 to całkiem dobre i bezpieczne programy.. Używam tylko tego pierwszego, który jako kombajn ogarnia w zasadzie wszystko. Podobnie jak parę tu osób też się kiedyś bawiłem w testowanie różnego softu, tak samo zresztą jak w zabawy z antywirusami. Prawda jest taka że antywirusy są przydatne, zwłaszcza dla kogoś kto klika co popadnie. Ktoś kto ogarnia internet, nawet go nie potrzebuje. Co do programów do optymalizacji, to wystarczy jeden taki program do przelecenia systemu raz w tygodniu. Częściej nie ma żadnej potrzeby. Zresztą na upartego nawet takiego programu można nie używać, bo historię i pliki tymczasowe wywalisz z poziomu przeglądarki, a w narzędziach administracyjnych systemu masz "czyszczenie dysku".
Przyznam że już większy sens ma używanie programów do wyszukiwania sterowników, czy do dokładnego odinstalowywania niepotrzebnych programów.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Mój cel jest prostszy, mam raczej w tej chwili do czynienia z grupą osób która "potocznie mówiąc tylko klika". (OXYGEN THIEF dzięki - kilka lat temu zarejestrowałem się i mam dożywotni klucz do Glary Utilities). Sam się nawet czasami dziwię jak mała jest wiedza (głównie starszych osób, ale nie tylko) jeśli chodzi o obsługę komputera. Dlatego testuje te "proste" w obsłudze programy żeby polecić. Mają zapewnić minimum bezpieczeństwa, a swoja prostotą zachęcić do korzystania. Cel jest prosty, utrzymać system w przyzwoitym stanie. Czytam ciągle zainstaluj czysty system, będzie chodził szybciej, sam mam od 10 lat (ze względu na drukarkę HP710 na porcie PLT) i nie zauważyłem żeby chodził wolniej, mniej stabilnie (jak u dentysty walcz nie wyrywaj). Przez ostatnie 10 lat miałem 2 pady głownie związane z win10 - wina sterowników. MLJ - Kerish Doctor ma zalety ale i wady (ciągle się aktualizuje, może zaleta - mam wrażenie że że jestem beta testerem. Wadą to ciągłe komunikaty ile co naprawił, nie pytając się o zgodę - nie polecam go moim "podopiecznym" bo miałbym co godzinę telefon coś mi wyskoczyło co mam zrobić.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9942
Reakcje/Polubienia
10551
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wadą to ciągłe komunikaty ile co naprawił, nie pytając się o zgodę - nie polecam go moim "podopiecznym" bo miałbym co godzinę telefon coś mi wyskoczyło co mam zrobić.

Mają zapewnić minimum bezpieczeństwa, a swoja prostotą zachęcić do korzystania. Cel jest prosty, utrzymać system w przyzwoitym stanie.


Sam się nawet czasami dziwię jak mała jest wiedza (głównie starszych osób, ale nie tylko) jeśli chodzi o obsługę komputera

Sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że mają być te programy proste w obsłudze a przeszkadza Ci automatyczne usuwanie śmieci i informowanie o tym. Przecież to już jest największa "prostota" - program coś za kogoś robi i o tym informuje. Lepiej jakby niedoświadczonego użytkownika zapytał program czy zrobić to albo coś innego a on by nie wiedział o co chodzi :scratch

Piszesz, że ludzka wiedza jest mała a sam nie wiesz, że możesz wyłączyć zarówno komunikaty jak i automatyczne naprawianie.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
W tym rzecz, że nie chcę wyłączać automatyczne naprawianie. Podoba mi się pod tym względem Glary Utilities 5. Mam wywalony z autostartu, ikonka i raz na tydzień klikasz i po problemie. Oczywiście ma swoje wady, ale prostota obsługi i dodatkowo (jak masz dysk HDD) optymalizacja raz na miesiąc. Wystarczy, Kerish Doctor robi to z prawie z automatu ale puść sobie na skanowanie automatyczne a potem ręcznie Czyszczenie plików śmieci też coś ponownie znajdzie.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Kilka uwag o Kerish Doctor: zgłasza wyłączenie indeksowania dysku SDD, a za jakiś czas znowu dysk SDD wyłącz indeksowanie.
Druga uwaga to ustawienie karty wi-fi jak na obrazku. Spadek jak na zdjęciach, można to jakoś zablokować.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Zastosowałem poprawki Kerish Doctor )patrz zdj. wyżej. Spróbuję jeszcze ustawień ręcznych Ashampoo WinOptimizer 18 (głównie MTU). Pytanie jak utrzymać te ustawienia. Zmieniają się kiedy chcą, co drugi dzień, za tydzień.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Ma ktoś jakiś pomysł.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Zastosowałem poprawki Kerish Doctor )patrz zdj. wyżej. Spróbuję jeszcze ustawień ręcznych Ashampoo WinOptimizer 18 (głównie MTU). Pytanie jak utrzymać te ustawienia. Zmieniają się kiedy chcą, co drugi dzień, za tydzień.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ustawienia się zmieniają dlatego że z tego co widzę masz kilka programów do optymalizacji i każdy wprowadza inne ustawienia. Zostaw sobie jeden program i będzie :ok ,ewentualnie wyklucz z innych programów optymalizację połączenia internetowego :)
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Nieśmiało dodam że Kerish też posiadam i korzystam ale używam go od czasu-do czasu z ręcznego uruchomienia ot, żeby wiedzieć i widzieć co "sprzątam" pozwolenie takim "optymilizacjom" na działanie ciągłe w automacie to często skutkuje problemami czy to nadgorliwości aplikacji czy gryzienia się z procesami w systemie. Co dopiero jak takich sprzątaczy uruchomi się kilka na raz-kłopoty pewne :).
 
Do góry