jv16 PowerTools 8, WinOptimizer 18; Glary Utilities 5; CCleaner, Kerish Doctor i Wise Care 365 testy subiektywne

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Raczej nie zgodzę się z tobą system po usuwaniu śmiecie pracował stabilnie prze cały dzień. Nieciekawie zrobiło się po próbie wgrania poprawki 21H2 - przyczyna, tak mi się wydaje to sterownik czytnika lini papilarnych w dellu (brak wsparcia dla win10), mimo że miałem go wyłączonego to poprawka i tak próbowała go wgrać (tak myślę). Posypał się tak że nawet nie można było cokolwiek odczytać, oprócz tego jednego komunikaty o błędzie. Może też sterownik innego czujnika, dell ma ich pełno.
Jeśli chodzi o programy do czyszczenia to najlepiej spojrzeć na ich działanie inaczej tzn: jeśli po skanowaniu i czyszczeniu wszystko dalej działa to znaczy że jest dobry :ok .
Czyścików jest cała masa, jedne są lepsze a inne gorsze.Kiedyś się bawiłem czyścikami i niektóre tak świetnie czyściły że została tylko nowa instalacja Windowsa / przywrócenie kopii. :zgon
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19180
Reakcje/Polubienia
55810
Jeśli chodzi o programy do czyszczenia
Ja znam najlepszy program do czyszczenia ;)

format-command-prompt-747f5fb312e84087b7473d6ba9bc42db.png

Nie ma aż tak wielu opcji jak Ashampoo, ale daje radę.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4328
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
Ustalmy fakty.
1. Sterownik dla della latitude e6220 w przypadku czytnika linii papilarnych jak najbardziej istnieje w wersji obslugujacej W10, ale w trybie 32b. trzeba poszukac ControlVault WBDI Device driver.
2. Najprostsza chyba metoda zablokowania kolizyjnego urzadzenia jest chyba blokada w BIOSIE, wtedy OS, jakikolwiek by nie byl, po prostu go nie bedzie widzial.
3. Istnieje skuteczna i rzeczywista metoda przyspieszenia komputera odpowiednim programem (dowolnie: glary, ashampoo, kerish czy jakimkolwiek innym) ale NIE jest to opcja darmowa, niestety. Nalezy zastosowac ponizsza procedure:
a) sciagamy wersje testowa dowolnego programu optymalizujacego, instalujemy go na rzeczonym Dellu;
b) przegladamy internety i znajdujemy komputer z i7 (lub Radeonem 7), 16 lub 32GB pamieci i jakims sensownym SSD. Zalaczamy komputer ale sie nie logujemy ani nie konczymy ustawien Windows;
c) wykonujemy optymalizacje na Dellu (nowy komputer MUSI byc w odleglosci co najwyzej pol metra od starego, aby zadzialala nieopisana w zadnym z ww programow tzw "optymalizacja zblizeniowo-indukcyjna");
d) resetujemy Della, liczac na stoperze czas uruchomienia;
e) konczymy ustawienia nowego kompa, resetujemy i mierzymy czas uruchomienia
Porownujac czasy uruchomienia, powinnismy uzyskac duzo lepszy wynik na nowym komputerze, co bedzie ewidentnym i jednoznacznym dowodem ze optymalizacja "zblizeniowo-indukcyjna" zadzialala jak trzeba.

Hmm... po zastanowieniu wydaje mi sie ze najlepszy w tym moze byc Kerish, bo ma zasieg 0.7m (pewnie dlatemu ludzie sie tak o niego bija w jednym takim konkursie, by the way)...
 

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1633
Reakcje/Polubienia
3945
Raczej nie zgodzę się z tobą system po usuwaniu śmiecie pracował stabilnie prze cały dzień. Nieciekawie zrobiło się po próbie wgrania poprawki 21H2 - przyczyna, tak mi się wydaje to sterownik czytnika lini papilarnych w dellu (brak wsparcia dla win10), mimo że miałem go wyłączonego to poprawka i tak próbowała go wgrać (tak myślę). Posypał się tak że nawet nie można było cokolwiek odczytać, oprócz tego jednego komunikaty o błędzie. Może też sterownik innego czujnika, dell ma ich pełno.
Programy do optymalizacji, zwłaszcza te "agresywnie" i dużo czyszczące często powodują błędy w Windows Update, a to że dzień było ok niewiele znaczy.
Wystarczy reset WU i po problemie, można to zrobić na kilka sposobów, najprościej użyć :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Fajne rady, szkoda że po fakcie. Dell Lattuade w bisie niestety nie ma takich możliwości wyłączenia zablokowania kolizyjnego urządzenia (ControlVault WBDI Device driver wgrał najnowszy sterownik win8). Do końca w tak starym kopie nie widomo co tak naprawdę robi kolizję, wcześniej porostu nie wgrywał sterownika był kod błędu 22, ostania poprawka 21h2 wgrała się można powiedzieć na "siłę" - trzeba uważać. Zawiesiłem na 30 dni może cos poprawią.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Programy do optymalizacji, zwłaszcza te "agresywnie" i dużo czyszczące często powodują błędy w Windows Update, a to że dzień było ok niewiele znaczy.
Wystarczy reset WU i po problemie, można to zrobić na kilka sposobów, najprościej użyć :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Niestety program może fajny, ale nie moja bajka.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Po blokadzie urządzenia (czytnik lini papilarnych) nie w biosie bo nie ma - tylko w menedżerze urządzeń, Windows hula. Trzeba tylko uważać bo nowe poprawki chcą to uruchomić.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Testuję Kerish Doctora (teraz z pełną 3 licencją, dzięki konkursowi). Pierwsze wnioski: dalej ma problem Lightroom 5 64-bit (ostatnia wersja pudełkowa, dla mnie wystarcza) namawia do nowszej wersji. Ogólnie co róż znajduje jakieś śmieci i taka ciekawostka - prawy klawisz myszy przy koszu i rozwija się dość pokaźny dymek, druga to Kerish Doctor uruchomił mi sekundnik w zegarze, przydaje się przy akacjach w allegro 9generalnie poprawił synchronizację czasu).
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Mam pytanie czy jest sens robienia defragmentacji na dysku SDD
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Dołożę jeszcze krótką informację o Advanced SystemCare 15 Pro Free 6 Months License, bo taki mi się udało zdobyć. Pierwsze, jak używasz Malwarebytes, musisz zawiesić lub dodać systemcare do wyjątków - znajduje Popup i blokuje instalację. Program dział podobnie jak w/w lepiej, gorzej - wyróżnia go to że jako jedyny poradził sobie z naprawą błędu 80072ee2 usługi Windows Update win7 i podobnych związanych z tą usługą.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35787
Reakcje/Polubienia
24824
Miasto
Trololololo
Daj sobie spokój z tym ASC 15 Pro, malwarebytes blokuje dlatego że swego czasu IOBIT (producent ASC) kradł bazy/sygnatury malware właśnie od malwarebytes, oczywiście zostali przyłapani.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Odinstalowałem go po naprawie, nie wgrywałem sam się wgrał z programem Driver Booster, cos przeoczyłem przy instalacji. Reanimowałem starego della inspiron1525 z win7. Szukałem sterowników (pamięci staniały do wrzuciłem 4 Gb) i to się wgrało. Miałem kłopot po reinstalacji Windowsa z ściągnięciem poprawek. To go puściłem na skanowanie, znalazł błąd i naprawił (jako jedyny). Teraz dla zabawy wgrałem do tego kopa win10, doinstalował się do wersji 1903 i chodzi - myślę czy nie dodać dysku sdd i zostawić żonie, niech psuje (może zostawi mojego della w spokoju).
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
219
Reakcje/Polubienia
56
Testuję Wise Care 365 (wersja 6.14) na słabym komputerze Alton 1500 Mhz 4 Gb Radeon R2. Czemu ten program, darmowy (komputer koleżanki) spolszczony i w miarę przyjazny w obsłudze (ustawiłem automat) na razie sobie radzi, nie ma blue screenów. Windows 10 21H2. Dodam że koleżanka nie ma pojęcia o komputerach, traktuje to jak większość jako narzędzie do przeglądania Internetu czy pisania tekstów w edytorze itp. Największe doświadczenie mam z programem Glary Utilities 5 który używam od kilku lat. Trochę za trudny dla niedoświadczonego użytkownika, choć wd. mnie bezpieczny. Może ktoś ma doświadczenie w tego typu programach (jak w tytule) jakiś szczególnie poleca. Prosty w obsłudze, tani lub darmowy, spolszczony (na dzień dzisiejszy dwa są darmowe Wise Care 365 i Glary Utilities 5 - działa na kodach z lipca)
 
Do góry