Auslogics: co z nim nie tak?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Dawno temu ktoś mi polecił program Auslogics do defragmentacji dysku. Zainstalowałam i bardzo mi się spodobał. Defragmentacja trwała znacznie krócej niż za pomocą systemowego narzędzia, a program miał też opcję optymalizacji przestrzeni dyskowej i wyświetlał jeszcze jakieś dodatkowe informacje. Używałam więc go sobie przez lata, aż kiedyś udało mi się znaleźć za free wersję Professional i tej obecnie używam. Ponadto zainstalowałam jeszcze Auslogics Registry Cleaner, do czyszczenia i przeszukiwania rejestru. Niestety, z nieznanych mi przyczyn antywirusy i skanery traktują te programy jako PUP, a na forach coraz częściej spotykam się z opinią, że to zło i należy odinstalować. Ale co takiego złego naprawdę to oprogramowanie czyni? Nie zaobserwowałam, aby kiedykolwiek wyrządziło jakieś szkody. Owszem, od którejś tam wersji pojawiły się reklamy w oknie aplikacji, ale zablokowałam programom Auslogics dostęp do sieci. Poza tym uruchamiam je tylko raz na jakiś czas, a tak są wyłączone i nie znajduję żadnych aktywnych procesów ani usług z nimi związanych, kiedy są wyłączone, bo usunęłam je z autostartu. Nawet już nie pamiętam, czy można to było zrobić w ustawieniach samych programów czy z poziomu msconfig. Ktoś mi więc potrafi wyjaśnić, dlaczego zaleca się odinstalowanie?
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Do defragmentacji Vopt, do rejestru Kerish.

Na Kerisha jest teraz konkurs i ewentualnie na O&O Defrag też :)
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@wwd - ale ja nie o to pytałam. Przeczytałeś w ogóle mojego posta? Czy ja prosiłam o propozycje zamienników?
Jak ktoś sensownie uzasadni, dlaczego mam zrezygnować z programu, którego używałam przez lata, to wtedy będę szukać zamienników. Na razie nie jestem przekonana...
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Przeczytałem, kiedyś używałem Auslogics DD i faktycznie - był szybki. Czy dobry - nie wiem :)
Do rejestru większość ludzi używa kerisha i nie ma problemu z systemem.
Po co więc upierać się przy swoim? Złe opinie o programie też o czymś świadczą.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Po co więc upierać się przy swoim? Złe opinie o programie też o czymś świadczą.
Bo zwyczajnie chcę wiedzieć, czy te złe opinie są uzasadnione. Może wynikają jedynie z bezmyślnego użytkowania, pozwalania na autostart, klikania w reklamy z programu i instalowania proponowanych, dodatkowych składników?
Poza tym ja się nie upieram, ale jak mam coś zrobić, to chcę wiedzieć dlaczego. Nigdy nie miałam instynktu stadnego i nie robię nic tylko dlatego, że inni tak robią :p
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Niestety, z nieznanych mi przyczyn antywirusy i skanery traktują te programy jako PUP, a na forach coraz częściej spotykam się z opinią, że to zło i należy odinstalować.
Nic nie dzieje się bez przyczyny ;)
Poczekaj, może ktoś inny lubi też iść pod prąd i akurat ma jakieś doświadczenia z w/w programami :)
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Wtrącę i ja swoje trzy grosze
Auslogics czy dobry i dokładny to już polemika ,zależy kto jak uważa,
z pewnością nie pracuje jak masz dużo miejsca zajętego na dysku, ma określone minimum wolnego miejsca
tak było przynajmniej we wcześniejszych wersjach, kiedy go miałem
a szybkość nie zawsze idzie z dokładnością , to tylko moja opinia.
Zamienników nie szukasz to i nie proponuję.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@spamtrash - dzięki za opinię i odnośnik :)
I owszem jak mniemam ( choc nie potrafi paru rzeczy... ale nie chcesz przeciez zamiennikow).
- absolutnie nie upieram się, że nie chcę zamienników. Pisałam, że najpierw chcę się dowiedzieć, czy faktycznie zmiana programu będzie uzasadniona. Zaciekawiły mnie te "rzeczy", których nie ma. Mógłbyś napisać coś więcej?
...a odnosnie uruchamianych uslug, to jendak zawsze lepiej jest odwiedzic services w systemie, ustawic wyswietlanie grupowane po uruchamianiu. Wszystko co ci sie uruchamia automatem - wyjdzie.
- tak robię :)
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5732
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie mam SSD, a defragmentację stosuję nie częściej niż raz na jakieś 2 miesiące. Danych się trochę przewala, bo zajmuję się grafiką i ciągle jakieś materiały gromadzę, no ale terabajty to nie są :p
2. nie jest w stanie "przemiescic" plikow usera na koniec dysku czy na poczatek dysku. Masz swobode okreslenia preferowanej lokacji tylko dla plikow systemowych (settings->Alghoritms)
- a co to daje i jaki program taką opcję posiada, jeśli jest pożyteczna?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
@d0r0t@ , programy Auslogics to dobre produkty, cała ta "afera" powstała tylko dlatego że ludzie od Auslogics dołożyli do instalatora jakieś PUP'y które instalują się tylko i wyłącznie wtedy gdy się na to zgodzisz.
Ludzie jak to ludzie podczas instalacji klikają na pałę - NEXT - NEXT - NEXT - nie czytając co było w danym okienku napisane a potem aj waj program "tikitaki" to wirus czy jakiś inny złoczyńca bo tak pokazał jego super hiper antywirus.

Antywirus to nie wyrocznia, też strzela fałszywymi alarmami, jeśli już coś wykryje to trzeba dokładnie podać co a ludzie zaraz piszą że złapał wirusa.

Gdybym miał sugerować się komunikatami np:Zemany to okazałoby się że większość nowych instalatorów programów to wirusy chcące zniszczyć mój system :zgon
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Do defragmentacji Vopt, do rejestru Kerish.

Na Kerisha jest teraz konkurs i ewentualnie na O&O Defrag też :)
Vopt to naprawdę zacny defragmentatorik.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5732
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry