d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Ma ktoś jakiś sposób na tego nowego paywalla na Filmwebie? Miałam nadzieję, że pojawią się jakieś skuteczne filtry do uBlocka, ale aktualizacje nic nie wnoszą, a całkowita blokada skryptów, to jednak dość słabe wyjście, bo blokuje też różne potrzebne opcje :(
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55665
Ma ktoś jakiś sposób na tego nowego paywalla na Filmwebie?
U mnie Waterfox z uBlock i ScriptSafe nie pokazuje tego paywalla. Ale SlimJet sobie nie radzi, więc wychodzi na to że chromowate mają problem.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@spamtrash - tylko to nie jest typowy paywall. Korzystasz w ogóle z Filmwebu? To taka blokada, która wykrywa blokowanie reklam i albo trzeba wyłączyć blokowanie albo im płacić co miesiąc jakąś tam drobną kwotę. Mogłabym nawet wnieść tą opłatę, ale ludzie piszą, że wtedy i tak trzeba mieć wyłączone blokowanie, a ja sobie uBlockiem nie tylko reklamy blokuję, ale też usuwam niechciane elementy strony, więc mnie taka opcja nie urządza. W każdym razie blokada wszelkich skryptów usuwa to badziewie, więc jest oparte na skryptach. Poza tym na Filmwebie potrzebuję być zalogowana, więc ten sposób z oknem prywatnym chyba nie ma sensu

@Grandalf - dzięki za info :) To niefajnie, bo nie będę przecież zmieniać przeglądarki tylko z tego powodu...
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
Ma ktoś jakiś sposób na tego nowego paywalla na Filmwebie? Miałam nadzieję, że pojawią się jakieś skuteczne filtry do uBlocka, ale aktualizacje nic nie wnoszą, a całkowita blokada skryptów, to jednak dość słabe wyjście, bo blokuje też różne potrzebne opcje :(

podaj proszę link do artykułu z blokadą, może coś się wykombinuje
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@konarski - wystarczy wejść na stronę dowolnego filmu w serwisie Filmweb. Przy czym w wersji mobilnej jej nie ma, chodzi o wersję na PC i z tego co napisał Grandalf, problem jest tylko na chromowatych przy włączonym blokerze reklam (czyli płać albo oglądaj reklamy ;))
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
na moim komputerze nie wyświetla się żadna blokada mimo iż używam chromowatego, dlatego potrzebuję konkretny link żeby sprawdzić co eliminuje blokadę
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@konarski - blokada jest u mnie na stronie KAŻDEGO filmu w serwisie filmweb, ale proszę, np.:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- trzeba zjechać niżej, tam gdzie powinny być recenzje i komentarze. Blokada zasłania nawet część obsady i rozwala układ strony tak, że trzeba ją przewijać w poziomie. Oczywiście jeśli nie używasz uBlocka czy innego blockera, to faktycznie jej nie zobaczysz. Ew. może korzystasz z Nano Defendera, wtedy pewnie też jej nie masz, chociaż nie sprawdzałam tego info jeszcze, bo wymaga różnych dodatkowych czarów przy uBlocku
 
Ostatnia edycja:

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
rozwiązanie:
instalujesz wtyczkę do chroma
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Eksportujesz listę własnych filtrów z uBlock Origin do AdGuard.
i w końcu usuwamy źródło problemu czyli wyłączamy uBlock Origin.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@konarsky - a w tym AdGuard też można sobie tak wygodnie jak w uBlocku ukrywać wybrane elementy strony?
 

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
To o czym rozmawiamy to bezpłatne rozszerzenie do przeglądarki. Polecam spróbować płatną wersję działającą poza przeglądarką internetową więc blokującą reklamy w dowolnej aplikacji w Windows. Poza tym w takiej formie dużo trudniej skryptom wykryć taki bloker. Działa wyśmienicie. Tutaj wersja
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Licencja Lifetime do kupienia w świetnej cenie 19.99$ na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, zwłaszcza teraz gdy kurs dolara szybuje w dół.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
@konarsky - nie mam reklam w żadnych innych aplikacjach. Tylko do przeglądarki potrzebuję, to raczej niezbyt mi się opłaca taki zakup
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Melduję, że po zainstalowaniu AdGuarda blokada faktycznie znikła, a opcje, które nie działały przy zablokowaniu skryptów, teraz działają :) Tak więc duże podziękowania dla użytkownika @konarsky :)
Pozostał jednak pewien problem kosmetyczny, a mianowicie nadal mam rozwaloną stronę i muszę przewijać na szerokość :( Coś z tym by się dało zrobić?
 
Do góry