Serwisy antyspamowe

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55827
Dla mnie to już trochę za późno, zapisany jestem do wielu newsletterów czy zakładałem konto na swój adres email w niezliczonej ilości serwisów, które testowałem. Przez co mój folder ze spamem na Gmailu zapełnia się setkami nowych pozycji każdego dnia. Ale ci z Was, którzy nie mają jeszcze takiego problemu być może ustrzegą się przed nim, korzystając z nowego serwisu, który za darmo udostępnia opcję ustrzeżenia się przez spamem na swojej osobistej skrzynce pocztowej.

Bulc Club, to taki pośrednik pomiędzy naszą prywatną skrzynką pocztową, służący do przesiewania korespondencji od właścicieli newsletterów czy właśnie z serwisów, gdzie mamy założone konto.

Jak to działa? Podczas zakładania konta w serwisie, proszeni jesteśmy o podanie loginu, który będzie jednocześnie adresem naszej pośredniczącej skrzynki pocztowej. Po jego wybraniu (warto jak najprostszy adres wybrać, łatwy do zapamiętania), będziemy mieli swój nowy adres z końcówką @naszlogin.bulc.club.

bulc.png

I od teraz podczas zakładania konta w jakimś serwisie nie musimy podawać swojego prywatnego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, a jedynie nowy alias w domenie @naszlogin.bulc.club. Na przykład, przy zakładaniu konta na Facebooku możemy podać adres w postaci facebook@naszlogin.bulc.club. Dzięki temu wszelka korespondencja z Facebooka, czy od jego partnerów, którym udostępnili nasz adres będzie przechodziła przez serwis
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Nie trzeba przy tym każdorazowo samemu zakładać takiego aliasa w serwisie, będzie on tworzył się automatycznie przy pierwszym użyciu go. Testując to rozwiązanie wysłałem ze swojej skrzynki zwykłego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
nadając mu po prostu wymyślony adres przed @ i email dotarł do skrzynki pośredniczącej i później do mojej prywatnej.

bulcd.png

Oczywiście, nie trzeba za każdy razem wchodzić w ten serwis i sprawdzać, czy coś nowego nie przyszło, bo taka korespondencja trafi również na naszą prywatną skrzynkę, ale nadawca nie będzie znał naszego adresu, a już z poziomu skrzynki będziemy mogli zablokować dany adres lub całą domenę.

block.png

Jeżeli przyjmujemy dużą liczbę takiej korespondencji, możemy nią wygodnie zarządzać bezpośrednio w panelu serwisu Bulc Club, gdzie możemy przefiltrować wyświetlanie wszystkich wiadomości po nadawcy, adresie, domenie czy tytule i zbiorczo odznaczać poszczególną korespondencję, na przykład do blokady po adresie lub domenie nadawcy, dzięki czemu już nigdy nie trafi na naszą skrzynkę. W panelu znajdziemy też zakładkę ze statystykami naszego konta, na przykład z liczbą zablokowanych przesyłek na nasze żądanie bądź w wyniku niskiej oceny nadawcy przez społeczność korzystającą z Bulc Club.

Co jeszcze istotne w tym rozwiązaniu, to takie nadawanie adresów email w postaci nazwy serwisu, któremu go udostępniamy, pozwoli w przyszłości ocenić, czy dany serwis korzysta z naszego adresu tylko do korespondencji z nami czy może przekazał go innym podmiotom.
źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55827
Lubie pastwic sie... znaczy: pasjami lubie czytac o ludziach ktorzy rzucaja sie jak Reksio na szynka na serwisy typu: pokazujemy Ci caly spam i zamowimy pizze, a nasze uslugi sa wiecznie darmowe!!1111

Albo: "Your email address will never be shared with the public or third parties. Ever." Albo: "For Free. Forever."

Od razu mnie kusi zeby to sprawdzic model biznesowy (na czym w takim razie zarabiaja) za pomoca ToS i PP.
Zajefajny serwis. Pare rzeczy mnie naprawde ujelo... Zestawmy sobie to, co sprawia ze obiema recyma chcialoby sie podpisac cyrograf... znaczy sie skorzystac z serwisu (uwaga, ponizszy tekst angielski jest tekstem oryginalnym. Wstawki po polsku to luzne tlumaczenie tekstu angielskiego). Na poczatek Polityka Prywatnosci (raczej braku prywatnosci i swobody do sprzedania emaili wraz z ich trescia komu sie tylko wydadza atrakcyjne), ale po kolei... (laduje w spojlery bo wyjdzie kobyla).

W sumie - wspaniale narzedzie ale jakos sie nie rwe do korzystania....

No to niezłe jaja :myśli2Sam jestem również podejrzliwy, ale myślałem że na antywebie są raczej sprawdzone wiadomości. No nic, trzeba będzie być czujniejszym ;)
Ehh, niepotrzebnie to wrzuciłem :yes master
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4332
Reakcje/Polubienia
5731
Miasto
To tu to tam....
nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Dla odmiany to ja teraz napiszę, że czytałem o tym niedawno i zastanawiałem się, gdzie tkwi haczyk... Ostatecznie stwierdziłem, że nie warto sobie zaprzątać głowy z bardzo prozaicznego względu - skrzynka wydała mi się zwyczajnie brzydka... :sarkazm
Wydaje się, że do jednorazowych rzeczy najlepiej wykorzystywać tymczasowe maile (choć tych usług systematycznie ubywa).
Z polskich serwerów pocztowych dość ciekawy wydaje się "int.pl". Stylistycznie nie moja bajka, ale wciąż łatwo o nieskomplikowany adres e-mail i od 1,5 roku nie wpadła mi tam żadna reklama (choć zakładając konto, wyrażamy zgodę na taką ewentualność, to Interia póki co dotrzymuje słowa i nie wpuszcza reklam).
Z góry uprzedzam, że adres "ostryzeno" jest zajęty...:winked

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55827
no to cos zupelnie niepowiazanego z Bulc Club..
Trafiłem na inny serwis:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
założony przez twórców rozszerzeń DoNotTrackMe, Blur, MaskMe. Jest bardziej kompleksowy, ale z US :) Jednak część usług nie jest dostępna poza US. W Politykach nie wygląda źle: nie sprzedają danych, w razie rezygnacji usuwają (tak piszą ;) ) po 6 mies.

Więcej tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jest wersja darmowa, ale można wypróbować przez 14 dni wersję premium (zwracają koszty).

Blura dodałem do przeglądarki i zobaczę jak to działa (do rejestracji wymaga tylko podania adresu email).
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Blura używam od początku . Wersja premium jest wygodna ale i bez tego sprawdza się dobrze. Szczególnie mnie przydaje się maskowanie numeru telefonu. :ok
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
spamtrash napisał
Lubie pastwic sie... znaczy: pasjami lubie czytac o ludziach ktorzy rzucaja sie jak Reksio na szynka na serwisy typu: pokazujemy Ci caly spam i zamowimy pizze, a nasze uslugi sa wiecznie darmowe!!1111
Albo: "Your email address will never be shared with the public or third parties. Ever." Albo: "For Free. Forever."

...ja to znowu lubię pastwić się... znaczy pasjami lubię czytać o ludziach którzy rzucają się jak Reksio na szynka na serwisy typu: "Have I been pwned: sprawdż se pan mejla i hasło ile razy zostało wycieknięte"
https://programyzadarmo.net.pl/threads/nowa-funkcja-sprawdź-se-pan-hasło.35018/#post-249538
Nie czuję tu rybki ani dorsza ale jedzie hipokrytą na kilometr..... Pisanie o bezpieczeństwie, ochronie prywatności a jednocześnie narażanie dziesiątek a może setek ludzi na ujawnienie swoich haseł i adresów mail przez podanie ich pierwszemu lepszemu serwisowi
...oczywiscie bla bla bla ty przewinąłeś na dół, bla bla, pobrałeś bazę i sprawdziłeś, bla bla blaaa...
Wiecej myślenia a mniej samouwielbienia i samozachwytu podczas pisania postów zyczę:zgon.
 
Do góry