Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Czas sprawdzić ustawienia rozpoznawania twarzy na Facebooku :)

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
5791
Polubienia
9724
Autor tematu #1
Facebook
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć
globalne wprowadzenie ustawienia rozpoznawania twarzy dla nowych użytkowników i istniejących użytkowników. Facebook wprowadził rozpoznawanie twarzy w grudniu 2017 r. Dla niektórych osób na stronie. Rozpoznawanie twarzy najlepiej opisać jako szerszą funkcję rozpoznawania twarzy, ponieważ dotyczyłaby ona nie tylko sugestii tagów, ale także innych funkcji na Facebooku.


Facebook wprowadza informacje do użytkowników, którzy wcześniej mieli dostęp do sugestii dotyczących tagów w witrynie oraz wszystkich nowych użytkowników. Firma chce informować użytkowników o funkcji rozpoznawania twarzy. Użytkownicy Facebooka zobaczą od dziś w kanale wiadomości, że „będzie zawierać informacje o nowych funkcjach”, o tym, jak Facebook korzysta z tej technologii, oraz przycisk, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję. Domyślny status jest wyłączony zgodnie z Facebookiem i użytkownicy muszą być aktywni, aby go włączyć.

Jeśli rozpoznawanie twarzy jest wyłączone, Facebook nie będzie używać tej funkcji do identyfikowania użytkownika ani sugerowania tagów. Ponadto funkcje, takie jak Photo Review, które opierają się na funkcjonalności, również nie zostaną aktywowane. Facebook zauważa, że ludzie nadal będą mogli ręcznie oznaczać znajomych.

Autor artykułu postanowił sprawdzić, czy rozpoznawanie twarzy jest dostępne i jaki jest status usługi. Okazuje się, że funkcja została włączona dla konta.

Aby sprawdzić swój status można kliknąć ten link będąc zalogowanym: https://www.facebook.com/settings?tab=facerec


źródło:
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć


P.S. Dodałem nowy tag: "nie mam nic do ukrycia". Przyda się do oflagowania niektórych postów :sarkazm