Czy Macrium Reflect to pewny program?

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Wyniknął pewien problem z Macrium Reflect Home, więc go opiszę w tym temacie.
Używałem własnie VPN-a i na dłużej musiałem odejść od laptopa. Lapek zasnął. Po wybudzeniu VPN był uszkodzony. Nie pomogła reinstalacja samego programu oraz czyszczenie pozostałości po uszkodzonym VPN-ie. Zamiast dalej główkować co by tu sprawdzić więcej, przywróciłem partycję systemową /wygoda, bo trwało to tylko minutę/ Obraz partycji był sprzed 2 dni i był zweryfikowany. Jednak niemile się zdziwiłem jak po uruchomieniu tegoż VPN-a pojawił się ten sam błąd programu.
Tak się składało, że zaraz po zrobieniu kopii part.systemowej za pomocą Macrium, zrobiłem identyczną kopię przy użyciu Acronisa. Acronis przywrócił mi partycję prawidłowo. VPN oczywiście działał.
Coś mi się widzi, że Macrium ma kłopoty z ustawieniami sieciowymi, Albo z zapisem, albo funkcja RDR z przywracaniem. Jest w ustawieniach Macrium zakładka "Network" (Network Logon), ale nie ma związku z tym problemem. Pytanie więc, czy Macrium to naprawdę pewny program?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35840
Reakcje/Polubienia
24891
Miasto
Trololololo
a zaktualizowałeś do najnowszej wersji v7.0.2055 :??

Pewny jest, stabilny co nie znaczy że będzie bezbłędny ale z tego co widzę to szybko łatają błędy, z Macrium i VPN'em nie mam doświadczenia.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Tak, zaktualizowałem. Napisałem też do ich supportu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35840
Reakcje/Polubienia
24891
Miasto
Trololololo
więc pewnie rozwiążą Twój problem w końcu jesteś Premium user :klawik
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Skoro program do tworzenia kopi zapasowej tworzy kopie bit po bicie to wszystko jest ujęte w kopi zapasowej (pełna konfiguracja systemu). Osobiście nie używam Macrium Reflect więc ciężko mi powiedzieć gdzie leży problem. Nigdy się nie spotkałem żeby któryś program do Backupu który używam (Acronis, AOMEI Backupper) źle przywrócił system czy też cały dysk. Jedyne co mi przychodzi do głowy to opcje tworzenia kopi zapasowych i jakieś wykluczenia przy tworzeniu kopi zapasowej. Przyznam że bardzo ciekawy przypadek. :scratch
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
" Zamiast dalej główkować co by tu sprawdzić więcej, przywróciłem partycję systemową /wygoda, bo trwało to tylko minutę/ Obraz partycji był sprzed 2 dni i był zweryfikowany.
Przywracał tylko minutę ? to kopia, ale chyba nie pełnej partycji. Sprawdziłbym w ustawieniach programu, z jakich elementów partycji tworzy kopię ? Jaki duży jest "obraz" względem partycji ? Czy obraz można czymś rozpakować i podglądnąć ?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35840
Reakcje/Polubienia
24891
Miasto
Trololololo
Ja robię tylko pełne kopie, jakoś bardziej jestem do takich przekonany.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Przywracał tylko minutę ? to kopia, ale chyba nie pełnej partycji. Sprawdziłbym w ustawieniach programu, z jakich elementów partycji tworzy kopię ? Jaki duży jest "obraz" względem partycji ? Czy obraz można czymś rozpakować i podglądnąć ?

Wykonuję tylko pełen obraz partycji. Nie za bardzo widzę sens w kopiach różnicowych i przyrostowych (ach ten bałagan) w przypadku tak szybkich programów jak Macrium czy Acronis.
Dlaczego tylko minutę? Bo technologia Rapid Delta Restore zgodnie z założeniem, ma polegać na przywracaniu tylko tych elementów, które zostały zmienione w stosunku do obrazu.
Napisał mi ktoś z Macrium, że być może elementy (ustawienia) programu VPN były na innej partycji i dlatego tylko częściowo został przywrócony. Odpowiedź trochę bez sensu, bo Acronis też tylko partycję systemową kopiował, a wyszło dobrze. Tak jakby nie uwzględnił ustawień sieciowych podczas przywracania. Odesłali mnie też do logów, ale nic tam nie widzę, a może nie umiem odczytać. Cholera wie :scratch
PS. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale tworzyłem obraz partycji z poziomu Windowsa, a przywracałem z nośnika ratunkowego na penie. Do tego w systemie jest już zaktualizowany Macrium 7, a na penie WinPE Macrium 6.3. Nie powinno to chyba mieć wpływu.
 
Ostatnia edycja:

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18377
Reakcje/Polubienia
38961
Miasto
Gdzieś w Polsce
Ciekawe czy jakbyś znowu przywrócił kopie z Macrium Reflect Home tą sprzed dwóch dni na działający program, to byłby dalej ten problem czy nie. Może gdzie indziej pies pogrzebany?
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Ciekawe czy jakbyś znowu przywrócił kopie z Macrium Reflect Home tą sprzed dwóch dni na działający program, to byłby dalej ten problem czy nie. Może gdzie indziej pies pogrzebany?

Pewnie nie byłoby żadnego błędu, bo obecnie nie mam w systemie tegoż błędu.
 
Do góry