Długie logowanie się windows 7

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Otóż problem jest jak w temacie :twisted: System uruchamiając się bootuje w około 20 sekund, tu jest wszystko ok. Natomiast czarny ekran po tym wyświetla się w czasie 30-40 sekund a po nim ekran logowania który muli dodatkowo 30 sekund. Więc tak: dysk, pamięć na 100% sprawne, defragmentacja dysku zrobiona, rejestru również, nic się nie uruchamia niby w autostarcie, antywira i firewalla nie mam, rejestr oczywiście przeczyszczony, więc co może być do ch...ja Pana? Ja podejrzewam ewentualnie jeszcze mając jakąś nadzieję jakiś sterownik albo jakąś aktualizację windowsowską, ale nie wiem jak to wykryć, błędów oczywiście nie wyrzuca żadnych. Sterowniki wszystkie najnowsze.
Może ktoś ma podobny problem i coś podpowie :D Od razu mówię,że sugestii typu uruchom msconfig i powywalaj zbędne programy z autostartu nie będę czytał, to wie każdy lub prawie każdy co ma jakiekolwiek pojęcie o tych sprawach. To stało się właściwie nagle, zawsze system uruchamiał się w 40 sekund, a teraz około 2 minut, Pamięć ram 4 GB-oczywiście sprawna jak zaznaczałem wcześniej. To tyle , bo już nie wiem co pisać :D
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
A co masz do ochrony komputera ?
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
A próbowałeś posprawdzać w autoruns w zakładce service i driver , może coś niepożądanego tam siedzi?
Warto spawdzić jeszcze czy tryb pracy Twojego dysku nie uległ degradacji do poziomu PIO. Ja miałem nie tak dawno podobny problem, system mi się uruchamiał dobre 2 min, przez przestawienie ustawień . Sprawdź to wejdź w właściwości systemu , dalej manager urządzeń , daj widok, aby widać było ukryte urządzenia oraz ustawienia według połączeń , następnie wejdź prawym przyciskiem myszy na swoje dyski, primary , secondary , może być w kontrolerach -podstawowy kanał IDE, jak tam Ci pisze i pojawią Ci się 4 zakładki , wejdź w advanced settings. I w transfer mode, current transfer mode itp ma być ustawione na DMA if available , jak będzie pisać Pio, przestaw, nie może pisać PIO , musi być DMA i dajesz ok i restart kompa. Spróbuj tych 2 wariantów, może pomoże :)

Edit. Teraz zauważyłem,że masz Windows 7, a ja ten problem miałem na XP, więc pewnie u Ciebie bd inaczej, struktura systemu inna , itp, ale w sumie powinieneś mieć manager urządzeń i wszystko wyszczególnione co posiadasz pod maską , to pod tym kątem posprawdzaj :)
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Farmer , do ochrony używam malwarebytes pro i superantispyware pro, są to leciutkie programiki, Dzięki Likwis sprawdzę to co mi podpowiedziałeś :D
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Pytam bo miałem kiedyś podabne problemy gdy niałem zainstalowane OA Premium i Panda Cloud. Było botowanie ,ekran logowania ,czarny ekran i dopiero po jakimś czasie ładował się pulpit ikony i reszta systemu.
 
A

Anonymous

Daniel a nie instalowałeś nic ostatnio takiego co by mogło wrzucić swoje sterowniki lub usługi do autostartu?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
sprawdzisz wszystko co uruchamia się na starcie.
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Poszukałem trochę i w Windows 7 jest podobnie jak w XP z kontrolerami. Dajesz manager urządzeń , rozwijasz gałęzie kontrolera odnośnie IDE, klikasz prawy przycisk myszy na dany kontroler , następnie właściwości i ustawienia zaawansowane i sprawdź czy tryb pracy dysku się nie zmienił z DMA na PIO :)
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Likwis napisał:
Poszukałem trochę i w Windows 7 jest podobnie jak w XP z kontrolerami. Dajesz manager urządzeń , rozwijasz gałęzie kontrolera odnośnie IDE, klikasz prawy przycisk myszy na dany kontroler , następnie właściwości i ustawienia zaawansowane i sprawdź czy tryb pracy dysku się nie zmienił z DMA na PIO :)

Wszędzie jest DMA :(
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Dziwne, ale zaczęły się problemy od tak nagle? Przypomnij sobie dokładnie co chwilę przed zamuleniem Windy instalowałeś, jakie czynności wykonywałeś i od tego zaczniemy eliminacje krok po kroku , może jakaś aplikacje konflikty stwarza , wcale nie musi być program zabezpieczający jak to często bywa.
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Żebym to ja pamiętał :D . Być może było to w okresie jak instalowałem deamon toolsa pro, ale nie jestem pewny :?? :!:
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
No to go trza bd wywalić na próbę. Zobacz w dzienniku zdarzeń czy nie ma błędów w zakładkach system i aplikację od sterowników demona . Być może przez sterownik emulacji napędów ładowanie Windowsa się wydłuża .
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Nie mam już tego programu od tygodnia, sterownik sptd.sys też wywaliłem z foderu drivers
 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
A sprawdziłeś ten program autoruns, co dokładnie masz aktywne , jakie usługi i sterowniki? . Samo nie mogło zwolnić, coś jest na rzeczy :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35899
Reakcje/Polubienia
24980
Miasto
Trololololo
Zawsze można przywrócić system do wcześniej utworzonej kopii , oczywiście o ile kopie masz.Ja to bym odwiedził zarządzanie usługami i po prostu powyłączał wszystko co nie pochodzi od MS i restarcik.Jeśli uruchamianie wróci do normy to będziesz wiedział że to jakiś program powoduje tego mułka.
 
Do góry