Darmowy program do usuwania metadanych

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Pobrałam Exiferaser, ale niestety nie usunął mi długaśnego komentarza, który dodano do zdjęcia. Otwierałam je w XnView i Zoner Photo Studio, ale po usunięciu metadanych i zapisaniu, waga pliku wzrastała z 200 do 300 MB. Potrzebuję czegoś, co usunie ten komentarz bez zmiany wagi pliku i ingerencji w jakość fotki. Najlepiej jakiś mały programik tylko do tego celu, jak Exiferaser ale skuteczniejszy, bo ten usuwa tylko dane, które mogę sobie usunąć w Windows bez żadnych programów, klikając tylko we właściwościach pliku. Niestety ów komentarz nie jest tam wyświetlany.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35834
Reakcje/Polubienia
24888
Miasto
Trololololo
Pobrałam Exiferaser, ale niestety nie usunął mi długaśnego komentarza, który dodano do zdjęcia. Otwierałam je w XnView i Zoner Photo Studio, ale po usunięciu metadanych i zapisaniu, waga pliku wzrastała z 200 do 300 MB. Potrzebuję czegoś, co usunie ten komentarz bez zmiany wagi pliku i ingerencji w jakość fotki. Najlepiej jakiś mały programik tylko do tego celu, jak Exiferaser ale skuteczniejszy, bo ten usuwa tylko dane, które mogę sobie usunąć w Windows bez żadnych programów, klikając tylko we właściwościach pliku. Niestety ów komentarz nie jest tam wyświetlany.
Zobacz Easy Exif Delete
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

pobieranko
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Dziwny ten program. Otwieram, wybieram zdjęcie, zaznaczam, klikam "Delete Exif", który się podświetla po zaznaczeniu zdjęcia i dalej nie wiadomo co. Nie ma żadnego przycisku typu zapisz czy OK, czy cokolwiek. Pozostało mi tylko zamknąć program, bo nic więcej do klikania w nim nie znalazłam.
W każdym razie nie usunął ani komentarza, ani tytułu. Może to w ogóle nie są dane Exif, tylko coś innego? Mogę to usunąć w XnView i ZPS, ale wtedy po zapisaniu plik waży aż o 150 MB więcej.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35834
Reakcje/Polubienia
24888
Miasto
Trololololo
Dziwny ten program. Otwieram, wybieram zdjęcie, zaznaczam, klikam "Delete Exif", który się podświetla po zaznaczeniu zdjęcia i dalej nie wiadomo co. Nie ma żadnego przycisku typu zapisz czy OK, czy cokolwiek. Pozostało mi tylko zamknąć program, bo nic więcej do klikania w nim nie znalazłam.
W każdym razie nie usunął ani komentarza, ani tytułu. Może to w ogóle nie są dane Exif, tylko coś innego? Mogę to usunąć w XnView i ZPS, ale wtedy po zapisaniu plik waży aż o 150 MB więcej.
Program działa bo sam korzystam
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
musisz poczekać może znowu będzie w giveawayu ExifCleaner:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

w ten sposób właśnie go zdobyłem i działa naprawdę superowo... być może wersja trial załatwi Ci to czego potrzebujesz
Ten jest rzeczywiście bardzo dobry ale gdyby skończyła się wersja trial to proponuję soft o bliźniaczej nazwie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To kolejne 30 dni. Kiedyś był w promo za free.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zainstalowałam trial Exif-Cleaner i mieli już od 10 minut tę fotkę :/
Mam nadzieję, że wynik nie będzie taki jak w przypadku XnView czy ZPS...
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ale ta fota ma 200 MB i wymiary 24 250 x 15 600 px :p
Nadal mieli, nie wiem co robić
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35834
Reakcje/Polubienia
24888
Miasto
Trololololo
Ale ta fota ma 200 MB i wymiary 24 250 x 15 600 px :p
Nadal mieli, nie wiem co robić
Może te programy po prostu nie radzą sobie z obsługiwaniem takich 200MB klocków, w większości fotki mają kilka mega.Może, jeśli jest taka możliwość można jakoś zmniejszyć to zdjęcie do w miarę normalnych rozmiarów po to aby sprawdzić czy program działa.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Może te programy po prostu nie radzą sobie z obsługiwaniem takich 200MB klocków, w większości fotki mają kilka mega.Może, jeśli jest taka możliwość można jakoś zmniejszyć to zdjęcie do w miarę normalnych rozmiarów po to aby sprawdzić czy program działa.
Już go odinstalowałam.
Exif-Cleaner też pójdzie do kosza, bo już minęło pół godziny, to ileż można czekać? XnView i ZPS przetwarzały je jakieś 5 minut, góra 10.
Sprawdzę jeszcze ten drugi o tej samej nazwie

@Edycja:
Zamknęłam w końcu Exif-Cleaner, chociaż nie zakończył pracy, bo wciąż kręciło się kółeczko po najechaniu kursorem na program, ale o dziwo komentarz ze zdjęcia jednak znikł, a waga się nie zmieniła :)
 
Do góry