Dodatek do blokowania flash

dedal

Wygadany
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
47
Reakcje/Polubienia
1
Jest jakiś wygodny sposób żeby kontrolować automatycznie odtwarzające się filmy w internetach? Weźmy za przykład onet, gdzie zawsze na końcu artykułu jest taki film. Proceder ten jest szeroko praktykowany, więc nie chodzi tu tylko o onet. Do chwili obecnej korzystam na firefoxie z rozszerzenia Flash Control, które działa perfekcyjnie. Film jest blokowany, a jeśli jednak chciałbym go obejrzeć wystarczy tylko kliknąć w odpowiednim miejscu. Wygląda to tak.
Niestety dodatek ten nie działa na nowym firefoxie. Pomimo poszukiwań na nowym firefoxie i chromie nie udało mi się wyszukać niczego co by działało oraz było wygodne. Rozszerzenia: Flash block (plus), Flash Blocker Script i Flash Control (na chromie) w ogóle nie działają. Policy Control - JavaScript and Flash blocker działa ale nie jest użyteczny, filmy stają się całkowicie niewidoczne i nie ma możliwości ich obejrzenia. Ciekawi mnie jak Wy sobie radzicie z tym problemem. Chciałbym się w końcu przenieść na firefox quantum albo chrome, ale ten mały problem doprowadzi mnie do nerwicy.
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Podłączając się trochę pod temat, to u mnie jest inny problem.
Często filmy wyświetlają się na zielono albo z takimi paskami zielono-różowymi i shit widać.
Mam w Firefoksie tylko Disconnect i uBlock Origin, bez nich jest to samo i muszę np. na IE albo Edgu coś zobaczyć, za cholerę nie wiem w czym problem.







PsOndSp.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
@Bizon nie wiem w czym problem. ale załadował mi się tylko jeden obraz z Twojego posta.
Jak sobie radzę z Flashem? Z mojego punktu widzenia bardzo dobrze.... , bo w ogóle go nie mam. Okazuje się, że bez Flasha też jest życie.
Jeśli już potrzebuję skorzystać z Flasha to uciekam się do Chrome, który ma własną implementację Flasha, a że właściwie każdą kartę wirtualizuje w osobnym procesie to takie rozwiązanie wydaje się bezpieczne. Lepiej podrzućcie jakiś link z takim filmikiem i będziemy sobie sami mogli sprawdzić, czy da się czy nie.
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
@Zeno jest tylko jeden obraz, tych zbędnych imgurów nie mogę wypieprzyć, w edycji w ogóle ich nie widać.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
@Zeno jest tylko jeden obraz, tych zbędnych imgurów nie mogę wypieprzyć, w edycji w ogóle ich nie widać.
Poprawiłem, w sumie nic tam nie było oprócz zdublowanych zdjęć.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Jest jakiś wygodny sposób żeby kontrolować automatycznie odtwarzające się filmy w internetach? Weźmy za przykład onet, gdzie zawsze na końcu artykułu jest taki film. Proceder ten jest szeroko praktykowany, więc nie chodzi tu tylko o onet. Do chwili obecnej korzystam na firefoxie z rozszerzenia Flash Control, które działa perfekcyjnie. Film jest blokowany, a jeśli jednak chciałbym go obejrzeć wystarczy tylko kliknąć w odpowiednim miejscu. Wygląda to tak.
Niestety dodatek ten nie działa na nowym firefoxie. Pomimo poszukiwań na nowym firefoxie i chromie nie udało mi się wyszukać niczego co by działało oraz było wygodne. Rozszerzenia: Flash block (plus), Flash Blocker Script i Flash Control (na chromie) w ogóle nie działają. Policy Control - JavaScript and Flash blocker działa ale nie jest użyteczny, filmy stają się całkowicie niewidoczne i nie ma możliwości ich obejrzenia. Ciekawi mnie jak Wy sobie radzicie z tym problemem. Chciałbym się w końcu przenieść na firefox quantum albo chrome, ale ten mały problem doprowadzi mnie do nerwicy.

Piszą że to działa:
Open new tab, type in "about:config" (without quotes), press enter, press "I accept the risk", in the list find "media.autoplay.enabled" (search bar might help), change value from true to false.

This should stop video autoplay for all sites.
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Podłączając się trochę pod temat, to u mnie jest inny problem.
Często filmy wyświetlają się na zielono albo z takimi paskami zielono-różowymi i shit widać.
Mam w Firefoksie tylko Disconnect i uBlock Origin, bez nich jest to samo i muszę np. na IE albo Edgu coś zobaczyć, za cholerę nie wiem w czym problem.







PsOndSp.jpg
W opcjach wyłącz akcelerację sprzętową i zrestartuj Firefoxa.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Podłączając się trochę pod temat, to u mnie jest inny problem.
Często filmy wyświetlają się na zielono albo z takimi paskami zielono-różowymi i shit widać.
Mam w Firefoksie tylko Disconnect i uBlock Origin, bez nich jest to samo i muszę np. na IE albo Edgu coś zobaczyć, za cholerę nie wiem w czym problem.
Spróbuj tego. Otwórz about:config, znajdź media.windows-media-foundation.use-nv12-format i zmień na false
 

dedal

Wygadany
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
47
Reakcje/Polubienia
1
Piszą że to działa:

Na samoodtwarzające się filmiki stosuje dodatek Disable html 5 autoplay

Na Chrome
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Na firefoxa
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Na 90-95 % nic sie samo nie odtworzy..
Oba rozwiązania działają . Dziękuje bardzo za pomoc. Dodam jeszcze, że przy okazji trafiłem na dodatek AutoplayStopper, który również świetnie sobie radzi.
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
316
Reakcje/Polubienia
229
Jest jakiś wygodny sposób żeby kontrolować automatycznie odtwarzające się filmy w internetach? Weźmy za przykład onet, gdzie zawsze na końcu artykułu jest taki film...


Można autoplay filmików skutecznie przyblokować uBlockiem Origin, jak klikniesz na wybranej stronie na ikonkę uBlocka to na dole masz od lewej blokowanie wyskakujących kart a obok multimediów. Jak klikniesz kliszę, to pojawi się przekreślenie na czerwono i od tej pory filmiki na onet czy komputerświat już nie będą atakować. Minus taki że może blokować niektóre zdjęcia, ale wtedy pojawią się zamiast nich czerwone ramki, które po kliknięciu załadują fotki
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Można autoplay filmików skutecznie przyblokować uBlockiem Origin, jak klikniesz na wybranej stronie na ikonkę uBlocka to na dole masz od lewej blokowanie wyskakujących kart a obok multimediów. Jak klikniesz kliszę, to pojawi się przekreślenie na czerwono i od tej pory filmiki na onet czy komputerświat już nie będą atakować. Minus taki że może blokować niektóre zdjęcia, ale wtedy pojawią się zamiast nich czerwone ramki, które po kliknięciu załadują fotki
Na Onecie i Gazeta.pl nie działa, tzn.nie blokuje wideo na głównej stronie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Do góry