Dodatki do Firefoksa - jakich używacie

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1069
Reakcje/Polubienia
39
Mają główną przeglądarką jest Firefoks (czasami Opera - dla urozmaicenia). Używam w niej kilka dla mnie przydatnych dodatków.
Jestem ciekaw co używają inni użytkownicy tej przegladarki. Być może polecą coś ciekawego czego jeszcze nie odkryłem.
Mój zetaw:
Adblock Plus - chyma nie trzeba komentować;
Auto Shutdown - przydatny gdy zapuszcam coś do ściągnięcia (wiekszego) i wychodzę z domu. Po ściągnięciu wyłącza komputer.
DownloadHelper - przydatny do ściągania filmów z YouTube (ściągam czasami bajki dla dzieci)
FastDial - przypomina SpeedDial z Opery. (FF posiada również konkurencyjny dodatek o nazwie Speed Dial ale wg mnie FastDial jest lepszy - strony jakby szybciej się wczytują)
Favicon Picker - zmiana faviconów w Zakładkach (taki pedantyczny akcent);
Google Shotrcuts - ikony do Gmaila, Kalendarz Gmail i innych ze stajni Google bezpośrednio na pasku narzędzi nawigacyjnych.
Hide Caption Titlebar Plus - ukrywa zbędny pasek nad paskiem Menu.
Open in IE - zainstalowałem ale nie uzywam i chyba niedługo się go pozbędę (otwiera strone w IE)
QuickFoxNotes - natatnik - coś jak w Operze ale inny wygląd i możliwość założenia hasła na wybraną grupę notatek.
Read It Letter - zapamietuje strony do późniejszego przejrzenia bez dodawania ich do ulubionych.
Toolbar Buttons - dodatkowe przyciski do na Paska narzędzi nawigacyjnych;
YouTube to MP3 - ściąga plik z YouTube w postaci MP3 (np. piosenkę ulubionego artysty).
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Poniżej wtyczki które mam w Firefoxie
ouyVt.jpg



Do Greasmonkey zainstalowany skrypt
- The Cavern Links Checker ( bardzo szybka i wygodna metoda na sprawdzenie czy podane na forum linki nie wygasły.)
tak to wygląda
JPQCr.jpg

link żywy
1pwzw.jpg

link martwy
- Wrzuta pl.Downloader Light

QN95W.jpg
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

ja uzywam jednego..
Personas- szybka zmiana motywow
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Pomysł na temat -rewelka- sam bardzo z korzystałem :p Ja korzystam z Redirect Remover 2.6.4 usuwa przekierowania z odnośników i obrazków :D
 

terieron

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Październik 2010
Posty
227
Reakcje/Polubienia
7
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Dobrym i przydatnym jest Web2PDF
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
którego używam bardzo często jako "łapacz" stron zapisujacy w Plikach PDF, nie potrzebując robić kłopotliwych zrzutów graficznych.Po naciśnięciu ikony materiał(strona,lub dokument) jest konwertowany "w locie" a na stronie konwertera można wybrać opcje podglądu w GoogleDocs pliku wyjściowego oraz inne opcje(dla zarejestrowanych użytkowników).Przycisk na pasku Firefoxa posiada menu kontekstowe umożliwiające ustawienie stopnia kompresjii(1-4).W odróżnieniu do innych tego typu-świetnie i szybko radzi sobie z j.polskim.Jedyną wadą to brak(czasami!) możliwości zapisu stron szyfrowanych.
Polecam
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1069
Reakcje/Polubienia
39
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

teriero - Przedtestuję ten dodatek (Web2PDF) ostatnio czegoś takiego potrzebowałem, ale musiałem sobie poradzić wirtualną drukarką drukująca do PDF
 

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Używam takich wtyczek do Firefoxa:
- Mc Afee Site Advisor (jest też kompatybilny z IE), podpowiada, które strony są bezpieczne,
- WOT (Web of Trust)- pełni tą samą funkcję, co Mc Afee, z IE niezbyt dobrze współpracuje,
- AVG Link Scanner- testuję go- pełni tą samą funkcję co powyższe wtyczki, jest też kompatybilny z IE,
- Google Sharing- ta wtyczka ma zwiększać prywatność w czasie korzystania z wyszukiwarki Google, do końca nie wiem, na czym polega ta jego funkcja,
- Adblock Plus- bo nie cierpię reklam,
- Flashblock- żeby było bezpieczniej i żeby odtwarzały się tylko te animacje flash, które chcę,
- NoScript- dla bezpieczeństwa, chociaż ta wtyczka czasami powoduje złe wczytywanie się stron, ale w każdej chwili można tymczasowo lub stale przestać blokować skrypty na danej stronie,
- All-in-One Sidebar- bo dzięki tej wtyczce obsługa Firefoxa jest wygodniejsza,
- Groowe Search Toolbar- bo dzięki niemu nie muszę instalować kilku toolbarów, a z jego poziomu mam min. dostęp do toolbara Google, Yahoo, Softpedia, itp. Ta wtyczka jest też kompatybilna z IE, ale z Firefoxem się lepiej sprawdza,
- Key Scrambler- wtyczka utrudniająca działanie keylogerów, kompatybilna też z IE,
- FEBE- wtyczka do backupu profilu i wtyczek,
- Personans- wtyczka zmieniająca wygląd Firefoxa.

Do pobierania plików z internetu używam GetGo Dowload Manager i z Firefoxem współpracuje jego wtyczka GetGo Mozilla Module. Ten program współpracuje też z IE. Na ogół dobrze się sprawdza.
 

Artur

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
139
Reakcje/Polubienia
0
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Moje dodatki do FFoxa to
Adblock Plus
Download Helper
Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
 
A

Anonymous

Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Moim dodatkiem do Firefoxa jest - Microsoft Windows Vista Home Premium.
Wiem,że nie zbyt ekskluzywny ale jakoś daje radę w obsłudze Liska

pozdrawiam


A tak na poważnie to jak wszyscy Adblock
Facebook Photo Zoom
Flagfox
WebMailNotifier
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1069
Reakcje/Polubienia
39
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Rzeczywiście Vista to dość drogi dodatek do Firefox ale zawsze można skorzystać z Linuksa :dziwak
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

FacebookBlocker
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Chyba oczywisty jest cel tego dodatku, blokuje dodatki FB na innych stronach.
 

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Dla mnie konieczne są:
[*]oczywiście Sz.P. AdBlock Plus (o jego wartości upewniłam się gdy skorzystałam z nieswojego komputera bez tego dodatku w przeglądarce), poza tym:
[*]Xmarks - świetna synchronizacja zakładek
[*]Tab Scope - podgląd i nawigacja nieaktywnych kart, nie muszę przechodzić na daną kartę, by ją np. odświeżyć
[*]Speed Dial - pierwszą witryną, jaką dodałam do ulubionych miniatur jest oczywiście strona blogu "Programy Za Darmo" :)
[*]KeyScrambler
[*]Tab Mix Plus - kolejny do kart, otwieram duuużo kart, np. b. przydatne polecenie: "zamknij karty po lewej/prawej stronie"
[*]All-In-One Sidebar
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Dodatki do Firefoks - jakich używacie

Moje dodatki do FireFoxa
p2tTP.jpg
 
Do góry