al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ciekawa propozycja od Toshiby w dobrej cenie w sklepach Sferis

dysk-hdd-3tb-toshiba-p300-hdwd130uzsva-35-sata-iii.jpg


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
W

WD40MAX

20 zł taniej niż w Morele. Dodatkowo zniżka 10 zł za zapisanie na newsletter.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Czyli za newsletter można pokryć koszty dostawy :)
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Mam taki 1TB. Trzeba się tylko przyzwyczaić do tego - jak dla mnie - dziwnego chrobotania podczas pracy. Dlatego go odłączyłem i leży jako taki zapasowy na kopie kopii bo nie bardzo mogę mu zaufać. Podobno te dyski tak mają i nie zalicza się tego jako wady.
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23
Trzeba się tylko przyzwyczaić do tego - jak dla mnie - dziwnego chrobotania podczas pracy

fakt... ten "szum" jest nieco drażniący :)

Z drugiej strony muszą mieć pewne i stabilne zasilanie... cena w miarę przystępna jak na pojemność. Ale to Toshiba :-(
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9948
Reakcje/Polubienia
10565
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Teraz to ogólnie trzeba uważać kupując dysk bo każdy ma jakiś mankament. Toshiba nie miała ostatnio dobrej opinii ale już wolę Toshibę niż HGST bo u nich kasują smart. Pewnie teraz to się zmieni po tym jak ich WD wykupiło ale i tak lepiej nie kupować starszych modeli. Dlatego jak się szuka dysku to lepiej szukać w takich sklepach bo przynajmniej gwarancja jest.
 

sPeRaCz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
21 Maj 2011
Posty
525
Reakcje/Polubienia
23

Z technicznego punktu widzenia jest to inna bajka. Nie kasują! To kwestia zmodyfikowanego firmware dysku. Natomiast SMART, no cóż dla każdego dysku (producenta) jest inny. Kwestia odczytu przez narzędzia... faktycznie nie ma na rynku oprogramowania, które pokaże specjalne identyfikatory producenta, posiada je wyłącznie serwis (klucz sprzętowy). Jakość HGST (czyt. Hitachi poprawiła się)
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
416
Reakcje/Polubienia
461
Miasto
szczecin
Potwierdzam, mam od pół roku Toshibę 4 Tb; skrzypi, chrobocze zwłaszcza gdy czegoś szuka. Żałuję, że nie skusiłem się na WD Red.
 
W

WD40MAX

Potwierdzam! WD może i droższy, ale cichy. Poczucie bezpieczeństwa też większe.
 
Do góry