Dzień szczęścia i radości czyli padło MFT partycji

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Zakładam temat, może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły.Nastał dzień gdzie stwierdziłem że przerzucę sobie wszystkie pliki z chmurek na jedną, pobrałem sobie wszystko na dysk i uwaga, padł dysk :zgon a raczej rozwaliło MFT.
Dysk (partycja) jest widoczny ale brak do niego dostępu, próbowałem Test Diskiem ale nie idzie, pliki można odzyskać np: za pomocą Disk Drill, sprawdzałem testowo, są widoczne można odzyskać ale mają poszarpane nazwy i bez katalogów czyli chlewik :zgon.

Teraz lecę DMDE, ładnie widać katalogi i liczę na to że odzyskam.

Test Disk nie potrafi naprawić MFT bo i kopia MFT jest walnięta.

Jeśli macie jakieś pomysły to śmiało piszcie, najlepiej pomysł typu "po wpisaniu tej super kombinacji dysk wróci do żywych a raczej widocznych" :klawik
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Jeśli macie jakieś pomysły to śmiało piszcie, najlepiej pomysł typu "po wpisaniu tej super kombinacji dysk wróci do żywych a raczej widocznych" :klawik
Sprawdź dysk przez CrystalDiskInfo. Może masz bad sektory?

Dobrym sposobem jest również odpalenie jakiegoś linuxa live, np. Parted Magic (specjalnie na takie okazje) i sprawdzenie go przez Gparted.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Tak sobie myślę, gdzie to MFT jest zapisane :scratch , jeśli zapisywane jest gdzieś na dysku C to może jeśli cofnę starą kopię to wszystko wróci do normy :scratch

Bad sektory mam :(
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Adres pliku $Mft zapisany jest w strukturze
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(ang. boot sector), znajdującej się w pierwszym sektorze partycji.
Może boot jest walnięty i nie widzi.

Tu jest filmik, jak odzyskać kopię MFT z lustra:

 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
1. Matko Bosko, moze zapomniales napisac ale... robisz to z pokladu maszyny, a nie zewnetrznie? Odwazny Wasc jestes...
2. Ja osobiscie polecam, jak nie masz inneo kompa z systemem pod reka:
a) sciagniecie PE Sergieja:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(to link do wrsji po anglijsku. Wersja po rusku tyz jest of course, jesli wygodniej).
b) odpalenie pena z tym owym. Zainteresowanie sie programami z ostaniej sekcji opisu, lub dodanie czegos preferowanego bardziej

Uprzedzam ze jak dla mnie to plug'n'pray (wlacz i modl sie) bo jak masz fizycznie uszkodzone sektory i w MFT i w jej kopii zapasowej to masz duze szanse na odzysk kaszanki o ktorej wspomniales (kupa plikow bez struktury i z randomowymi nazwami/rozszerzeniami).

EDIT zasadniczo po pierwsze sprawdz wg
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
1. Matko Bosko, moze zapomniales napisac ale... robisz to z pokladu maszyny, a nie zewnetrznie? Odwazny Wasc jestes...
2. Ja osobiscie polecam, jak nie masz inneo kompa z systemem pod reka:
a) sciagniecie PE Sergieja:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(to link do wrsji po anglijsku. Wersja po rusku tyz jest of course, jesli wygodniej).
b) odpalenie pena z tym owym. Zainteresowanie sie programami z ostaniej sekcji opisu, lub dodanie czegos preferowanego bardziej

Uprzedzam ze jak dla mnie to plug'n'pray (wlacz i modl sie) bo jak masz fizycznie uszkodzone sektory i w MFT i w jej kopii zapasowej to masz duze szanse na odzysk kaszanki o ktorej wspomniales (kupa plikow bez struktury i z randomowymi nazwami/rozszerzeniami).

EDIT zasadniczo po pierwsze sprawdz wg
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Test Disk nic nie zdziała ponieważ "If both MFT and MFTMirr are damaged and thus cannot be repaired using TestDisk"

U mnie tak właśnie jest.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
U mnie tak właśnie jest.

Jedynym miejscem gdzie przechowywane sa info odnosnie struktury folderow i nazw plikow per se jest MFT, czyli zostaje opcja kaszana.
Polecialbym mimo wszystko sergiejem i odpalil R-Studio, bo czasem moze rozne dziwne rzeczy.


Jezeli nie da rady a nie masz sil i srodkow na samodzielne odtworzenie struktur i nazw przy czym zalezy Ci na odzyskaniu tego bardzo ale to bardzo to zostaje jeszcze jedna opcja: jezeli MFT sa uszkodzone czesciowo, to "domowe" metody nie dadza nic, albo niewiele. Mozliwe jednak, ze firmy zajmujace sie profesjonalnie odzyskiem danych bylyby w stanie cos wysuplac z tego chaosu. Ontrack jest najdrozszy na rynku... ale niezy. Z polskich serwisow mozna nadmienic
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(mialem problem z dyskiem WD zewnetrznym ktory mial hardwarowe szyfrowanie na kontrolerze lat temu nascie i odzyskali) czy
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Jedynym miejscem gdzie przechowywane sa info odnosnie struktury folderow i nazw plikow per se jest MFT, czyli zostaje opcja kaszana.
Polecialbym mimo wszystko sergiejem i odpalil R-Studio, bo czasem moze rozne dziwne rzeczy.


Jezeli nie da rady a nie masz sil i srodkow na samodzielne odtworzenie struktur i nazw przy czym zalezy Ci na odzyskaniu tego bardzo ale to bardzo to zostaje jeszcze jedna opcja: jezeli MFT sa uszkodzone czesciowo, to "domowe" metody nie dadza nic, albo niewiele. Mozliwe jednak, ze firmy zajmujace sie profesjonalnie odzyskiem danych bylyby w stanie cos wysuplac z tego chaosu. Ontrack jest najdrozszy na rynku... ale niezy. Z polskich serwisow mozna nadmienic
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(mialem problem z dyskiem WD zewnetrznym ktory mial hardwarowe szyfrowanie na kontrolerze lat temu nascie i odzyskali) czy
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Lecę jak na razie na DMDE, wszystko odzyskuje wręcz idealnie tyle że w wersji darmowej jest jeden minus, odzyskuje pliki a nie katalogi.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
31112 plików w 911 folderach, 80% już odzyskałem :klawik , reszta czyli 20% też pewnie się odzyska tylko wręcz masakryczne jest to klikanie na każdy folder w bezpłatnej wersji DMDE.
 
Do góry