Dziwne odgłosy wydaje lapek ...

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Mój lapek chrocha (jak świnka) i cyka (pyka).
Nie wiecie co to i dlaczego?
 
A

Anonymous

Takie rzeczy dzieją się jak laptop pracuje na zasilaczu, czy tylko jak na baterii, a może cały czas?

Pobierz program HD Tune i pokaż screena z zakładki health, możesz to zrobić także np w programie CrystalDiskInfo (jest po polsku)
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
lcfv.jpg

uxia.jpg


Chodzi cały czas na zasilaczu, baterie wykończyłam już dawno. :hippie
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Może te dziwne dzwięki wydaje zapchany wentylator?... a może świnka domaga się karmienia :)
Jaki to lapek? Stary , czy tez w miare nowy?
 
A

Anonymous

Z dyskiem jest wszystko OK
Jak na moje oko może to być wina zasilacza, albo właśnie jak mówi Securitas, wentylatora.
Dobrze byłoby sprawdzić zasilacz miernikiem.
Niestety w takiej sytuacji ciężko jest jakkolwiek pomóc, gdyż przyczyn takiego zachowania laptopa może być naprawdę bardzo wiele, a dojść do tego co to jest można mając przy sobie laptopa
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
na moje oko to wcale nie zasilacz a chlodzenie teperatura dysku 52 c to za wiele jak na granice bezpieczenstwa 50 c co moze wskazywac na problem z chlodzeniem lub z dyskiem" Mój lapek chrocha (jak świnka) i cyka (pyka)." to moze byc tego objawem takie dzwieki - moje zalecenie zaistalowac program monitorujacy dysk - np bardzo dobry Hard Disk Sentinel 4.20 moge udostepnic ci klucz i przetestowanie dysku dzieki temu wykluczymy dysk ze sie nam psuje - 2 zalecenie moje - udac sie do punktu serwisowego lub punktu oferujacego odpylanie laptopow takzwane czyszczenie koszt to 20 do 35 zl u mnie w miescie 60 min to trwa raz na pultorej roku pracy laptopa musi byc koniecznie odpylany by sprawnie dzialal bezawaryjne 3 - zalecenie moje - zapoznac sie z artykulami bardzo ciekawe i modre tezy postawione sa w nich

Jak dbać o laptopa? Co trzeba, a czego nie wolno robić? :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

O tym jak dbać o akumulator w laptopie możecie przeczytać w artykule poświęconym temu elementowi komputerów przenośnych. :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak ochłodzić laptopa? :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

jesli bedziemy sie stosowac do wszystkich zalecen nasz laptop bedzie bezawaryjny :szef :dziękuję :)
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Securitas napisał:
Może te dziwne dzwięki wydaje zapchany wentylator?... a może świnka domaga się karmienia :)
Jaki to lapek? Stary , czy tez w miare nowy?

Lapek jest kilkuletni 5-6, nie pamiętam dokładnie.
Lenovo x61
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Ola napisał:
Z dyskiem jest wszystko OK
Jak na moje oko może to być wina zasilacza, albo właśnie jak mówi Securitas, wentylatora.
Dobrze byłoby sprawdzić zasilacz miernikiem.
Niestety w takiej sytuacji ciężko jest jakkolwiek pomóc, gdyż przyczyn takiego zachowania laptopa może być naprawdę bardzo wiele, a dojść do tego co to jest można mając przy sobie laptopa

Nie mam czym zmierzyć. :zawsty
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
sheriff napisał:
na moje oko to wcale nie zasilacz a chlodzenie teperatura dysku 52 c to za wiele jak na granice bezpieczenstwa 50 c co moze wskazywac na problem z chlodzeniem lub z dyskiem" Mój lapek chrocha (jak świnka) i cyka (pyka)." to moze byc tego objawem takie dzwieki - moje zalecenie zaistalowac program monitorujacy dysk - np bardzo dobry Hard Disk Sentinel 4.20 moge udostepnic ci klucz i przetestowanie dysku dzieki temu wykluczymy dysk ze sie nam psuje - 2 zalecenie moje - udac sie do punktu serwisowego lub punktu oferujacego odpylanie laptopow takzwane czyszczenie koszt to 20 do 35 zl u mnie w miescie 60 min to trwa raz na pultorej roku pracy laptopa musi byc koniecznie odpylany by sprawnie dzialal bezawaryjne 3 - zalecenie moje - zapoznac sie z artykulami bardzo ciekawe i modre tezy postawione sa w nich

Jak dbać o laptopa? Co trzeba, a czego nie wolno robić? :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

O tym jak dbać o akumulator w laptopie możecie przeczytać w artykule poświęconym temu elementowi komputerów przenośnych. :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak ochłodzić laptopa? :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

jesli bedziemy sie stosowac do wszystkich zalecen nasz laptop bedzie bezawaryjny :szef :dziękuję :)


Dzięki za zalecenia.
Zaraz zabiorę się za pierwsze, kluczyk mam, wygrałam! ;)
Lapek ma ponad 5 lat i nigdy nie był odpylany ...

Zainstalowałam Hard Disk Sentinel, tylko nie wiem co robić. :nea
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
tofana napisał:
sheriff napisał:
na moje oko to wcale nie zasilacz a chlodzenie teperatura dysku 52 c to za wiele jak na granice bezpieczenstwa 50 c co moze wskazywac na problem z chlodzeniem lub z dyskiem" Mój lapek chrocha (jak świnka) i cyka (pyka)." to moze byc tego objawem takie dzwieki - moje zalecenie zaistalowac program monitorujacy dysk - np bardzo dobry Hard Disk Sentinel 4.20 moge udostepnic ci klucz i przetestowanie dysku dzieki temu wykluczymy dysk ze sie nam psuje - 2 zalecenie moje - udac sie do punktu serwisowego lub punktu oferujacego odpylanie laptopow takzwane czyszczenie koszt to 20 do 35 zl u mnie w miescie 60 min to trwa raz na pultorej roku pracy laptopa musi byc koniecznie odpylany by sprawnie dzialal bezawaryjne 3 - zalecenie moje - zapoznac sie z artykulami bardzo ciekawe i modre tezy postawione sa w nich

Jak dbać o laptopa? Co trzeba, a czego nie wolno robić? :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

O tym jak dbać o akumulator w laptopie możecie przeczytać w artykule poświęconym temu elementowi komputerów przenośnych. :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak ochłodzić laptopa? :szef


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

jesli bedziemy sie stosowac do wszystkich zalecen nasz laptop bedzie bezawaryjny :szef :dziękuję :)


Dzięki za zalecenia.
Zaraz zabiorę się za pierwsze, kluczyk mam, wygrałam! ;)
Lapek ma ponad 5 lat i nigdy nie był odpylany ...

Zainstalowałam Hard Disk Sentinel, tylko nie wiem co robić. :nea

nic nie robimy program sam wszystko za nas robi - bedzie sprawdzal zakres teperatur dysku , zywotnosc dysku - czyli za jaki czas ewetualnie mozna sie spodziewac awarji dysku , zrobi test odczytu sektorow czy sa czytelne i z jak szybkoscia sie wczytuja czy niesa uszkodzone , dodatkowo zalarmuje nas na tyle wczesnie przed awarja zeby mozna bylo se zrobic kopie dysku :p lub zbierac wczesnie kase na nowy dysk :dziwak :szef :szydera tak na marginesie zrobilem se test programem swego dysku i wszystko ok z dyskiem na fotce wynik :ok

Hard Disk Sentinel programos do monitorowania i analizy stanu dysku twardego. Celem programu jest znalezienie, zdiagnozowanie i naprawa problemów z dyskiem. Program monitoruje stan dysku twardego, temperaturę i wszystkie parametry SMART dla wszystkich zainstalowanych w komputerze dysków.
Dodatkowo możemy sprawdzić szybkość transmisji w czasie rzeczywistym, które to dane mogą być wykorzystane jako punkt odniesienia lub w celu wykrycia ewentualnych awarii dysku twardego czy spadku wydajności.

AshampooS_nepaxqw.png
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Wyniki testu:
Dysk chyba bez problemów, ale temperatura mnie martwi, wczoraj osiągnął w krótkim czasie temp. 56C.
Może to rzeczywiście coś z wentylacją.

xw9u.jpg


9guv.jpg


61dv.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35571
Reakcje/Polubienia
24600
Miasto
Trololololo

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Do góry