Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19202
Reakcje/Polubienia
55878
Eraser to popularne i darmowe narzędzie do usuwania plików z dysków twardych w taki sposób aby ich późniejsze odzyskanie nie było możliwe.

Program posiada możliwość usuwania plików z dysków pracujących w najpopularniejszych standardach (IDE, SCSI, RAID). Pliki mogą być kasowane z HD o następujących systemach plików: FAT16, FAT32, exFAT oraz NTFS.

Eraser oferuje różne algorytmy umożliwiające kasowanie plików, obecnie najskuteczniejszym jest Gutmann który nadpisuje dane aż 35 razy dzięki czemu jest w stanie skutecznie wyeliminować możliwość odzyskania danych. Program obsługuje nośniki podłączone za pomocą USB, dyski sieciowe oraz płyty typu CD-RW, DVD-RW.

Aplikacja działa w kilku trybach. Oferuje możliwość kasowania danych na życzenie użytkownika, a także możliwość planowania. Należy pamiętać, że samo usunięcie plików z systemowego kosza nie czyni ich niemożliwymi do odzyskania. Jeżeli użytkownik chce całkowicie pozbyć się danych powinien skorzystać z narzędzia typu Eraser.
opis:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


YdfqsMe.jpg


rKkDO7d.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Pobieranie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19202
Reakcje/Polubienia
55878
Wyodrębniłem pliki .msi (Eraser (x86) i Eraser (x64)) z instalatora, a potem je rozpakowałem. Po teście na wirtualnej maszynie, mogę stwierdzić że program uruchamia się jako portable, jednakże tworzy sobie katalog C:\Users\UserName\AppData\Local\Eraser 6 na logi i Task List, oraz wpis w rejestrze HKEY_USERS\S-1-5-21-xxxxxxxxxx-xxxxxxxxxx-xxxxxxxxxx-xxxx\Software\Eraser\Eraser 6 (iksy x: - każdego są inne).

Pobieranie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry