Exploit BlueKeep Remote Desktop nadchodzi

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55827
Badacze bezpieczeństwa stworzyli exploit dla podatności na zdalne wykonanie kodu w Remote Desktop Services firmy Microsoft, oznaczone jako CVE-2019-0708 i nazwane BlueKeep, a hakerzy mogą nie być daleko w tyle.

Chociaż luka zainspirowała niektórych figlarnych użytkowników do stworzenia fałszywego kodu sprawdzającego koncepcję przeznaczonego do
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, nie jest to żart. Ponieważ usługi pulpitu zdalnego są powszechnie udostępniane społeczeństwu, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać zdalny dostęp do swoich komputerów wewnętrznych, pomyślna eksploatacja może umożliwić dostęp do całej sieci.
Cały artykuł:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35814
Reakcje/Polubienia
24860
Miasto
Trololololo
Oczyma duszy widze polaczenie tego buga z wprowadzonym w Defenderze Live Response remediation commands ktore daje "access to a machine using a remote shell connection. This gives you the power to do in-depth investigative work and take immediate response actions to promptly contain identified threats – real-time."

Podajcie mnie chipsy i cole, ja sobie popatrze kiedy zaczna sie wlamy zdalne przez defendera :jaranko

PS: @OXYGEN THIEF : jak JESZCZE ne zalatales maszynki z XP, to zalataj stad:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
bo BlueKeep na niezalatanych maszynkach robi co se tam chce z kompem i jest dosc trywialny do wykorzystania... jak juz sie wie jak.

Poniewaz patch to patch, ja osobiscie oprocz patcha na niewspieranych systemach polecilbym wylaczenie RDP jesli nie jest niezbedne do pracy...
Załatałem tak na zapas, u mnie usługi związane z dostępem zdalnym już od dawien dawna są wyłączone :ok
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19192
Reakcje/Polubienia
55827
Alternatywny patch na lukę RCE Remote Desktop Services znaną jako BlueKeep wydaną przez platformę 0patch.

W przeciwieństwie do poprawki zabezpieczeń firmy Microsoft,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
od 0patch nie wymaga restartu i skierowany jest do bardzo określonej grupy odbiorców, co pozwala administratorom załatać system, który nie może zostać ponownie uruchomiony lub poprawki zabezpieczeń firmy Microsoft nie mogą być zainstalowane z różnych innych powodów.

Cały artykuł:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


 
Do góry