ext2/3/4 clone/image program

vakafa

Świeżak
Dołączył
1 Styczeń 2020
Posty
12
Reakcje/Polubienia
2
Witam serdecznie,
szukam aplikacji, która z zewnątrz pozwoli zrobić obraz dysku linuxa i go przywrócić (na windowsie acronis się do tego świetnie nadaje) lub też go sklonuje. Próbuje wszystkich tych Win PE, ale kiepsko dają radę, aby móc utworzyć obraz lub sklonować.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Witam serdecznie,
szukam aplikacji, która z zewnątrz pozwoli zrobić obraz dysku linuxa i go przywrócić (na windowsie acronis się do tego świetnie nadaje) lub też go sklonuje. Próbuje wszystkich tych Win PE, ale kiepsko dają radę, aby móc utworzyć obraz lub sklonować.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
O tym słyszałem, szukam jeszcze czegoś, najlepiej na poziomie WIN PE/live usb.
Próbuje wszystkich tych Win PE, ale kiepsko dają radę, aby móc utworzyć obraz lub sklonować.
Napisz czego już próbowałeś, bo wróżymy z fusów ;)
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847

zeta

Wygadany
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
55
Reakcje/Polubienia
49
Witam serdecznie,
szukam aplikacji, która z zewnątrz pozwoli zrobić obraz dysku linuxa i go przywrócić (na windowsie acronis się do tego świetnie nadaje) lub też go sklonuje. Próbuje wszystkich tych Win PE, ale kiepsko dają radę, aby móc utworzyć obraz lub sklonować.
Mnie sie to udało z Macrium Reflect Home/z CD-bootable/
 

vakafa

Świeżak
Dołączył
1 Styczeń 2020
Posty
12
Reakcje/Polubienia
2
Darmowa wersja "Home" i to wszystko.
Sprawdzę.

Nie jestem pewny,ale wydaje mi się ,że EASEUS Disk Copy 2.3.1 free można clonować z live cd dyski linuxa.
Sprawdzę.

Wszystkie narzędzie jakie do tej pory używałem:
ashampoo backup 2020, paragon hard disk manager, ashampo backup pro 12, qiling disk master pro, aweclone, datanumen disk image i macrorit partition disk pro (tutaj sypie błędami przy tworzeniu WIN PRE oraz klonowaniu) nie działają...
 

vakafa

Świeżak
Dołączył
1 Styczeń 2020
Posty
12
Reakcje/Polubienia
2
Powiem szczerze, że połowa tego typu softów nawet nie ma napisane jakie systemy plików i OSy są obsługiwane... Teraz potrzebowałbym czegoś do clonowania/backupu FreeBSD (UFS), ale prócz Clonezilly, bo dupowaty UI. Ktoś coś? dzieki
 
Do góry