Witaj gościu. Dziękujemy, że przeglądasz nasze forum ale czy wiesz, że zakładając konto możesz w pełni korzystać z dobrodziejstw jakimi są promocje i konkursy. Nie zobaczysz tu też żadnych reklam a rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.

F-Secure SAFE - opis

ORGANIZAT0R 3 Sierpień 2016

View Users: View Users
 1. ORGANIZAT0R Bardzo aktywny Obsługa Forum Moderator

  Dołączył:
  7 Luty 2012
  Posty:
  967
  Otrzymane Polubienia:
  173
  [​IMG]

  F-Secure SAFE to flagowy pakiet zabezpieczeń firmy F-Secure. Program ten działa na smartfonach, tabletach, komputerach PC oraz na ‘Makach’. F-Secure SAFE jest bardzo dobrym oprogramowaniem które ochrania wszystkie wyżej wymienione urządzenia przed działaniem złośliwego oprogramowania, kradzieżą danych osobistych oraz przed atakami hakerów. Program posiada również moduł który z pewnością przyda się wielu rodzicom - Kontrola rodzicielska.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  Podstawowe informacje :

  Oficjalna strona programu:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link


  Producent: F-SECURE
  Licencja: trial(można testować program przez 30 dni)
  Język polski: dostępny
  Cena licencji (z oficjalnej strony programu): [​IMG]

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  JAK SKORZYSTAĆ Z TESTOWEJ WERSJI ?

  Przechodzimy pod ten odnośnik:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  a następnie rejestrujemy się. Potem na podany adres email powinna przyjść wiadomość potwiedzająca założenie konta, wiadomość będzie zatytułowana - "Witamy w usłudze F-Secure SAFE".

  Dobrze, teraz można się już zalogować na swoje konto:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  Tak wygląda panel użytkownika po zalogowaniu:
  [​IMG]

  Ja będę chciał zainstalować testową wersję programu na swoim komputerze PC.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Teraz rozpocznie się instalacja programu.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  INSTALACJA

  Instalacja jak się domyślacie jest bezproblemowa. Na początku pobierane są składniki programu
  [​IMG]

  [​IMG]

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  KORZYSTANIE Z F-Secure SAFE

  Po instalacji F-Secure uruchomi się nam automatycznie, przy czym wyświetliło się też takie powiadomienie:
  [​IMG]

  Ale przejdźmy do tego co najważniejsze czyli do naszego F-Secure SAFE.
  [​IMG]
  Interjefs jest minimalistyczny, ale to zdecydowanie na plus dla firmy z Finlandii. W sekcji Stan mamy wyświetlone podstawowe informacje na temat stanu ochrony naszego systemu. Ponadto podane do kiedy ważna jest subksrybcja - ja mam wersję testową więc przez 30 dni mogę korzystać za darmo.

  Co jest najważniejsze po instalacji nowego pakietu antywirusowego ? Oczywiście, że jest to aktualizacja definicji wirusów, czy jak kto woli bazy wirusów. W F-Secure SAFE taka aktualizacja jest uruchamiana automatycznie, bez aktualnej bazy definicji wirusów nasz program będzie mało skuteczny warto więc poświęcić trochę czasu na pierwszą aktualizację która z reguły trwa najdłużej.
  [​IMG]

  Z poziomu sekcji Stan można przejść do ustawień programu.
  [​IMG]
  Poruszając się po zakładach - jednym kliknięciem możemy wyłączyć dany moduł. Na powyższym obrazku jest to ochrona antywirusowa. Wystarczy kliknąć na ten przycisk na górze po prawej stronie:
  [​IMG]

  I tak możemy włączać/wyłączać moduły na każdej karcie z listy. Mamy tutaj funkcję DeepGuard.
  [​IMG]
  Do czego służy ta funkcja, jest to opisane na zrzucie.

  Ponizej inne ustawienia zapory:
  [​IMG]

  Inne:
  [​IMG]

  Muszę przyznać że jest trochę opcji ale spotkałem sie już z programami gdzie ustawień było znacznie więcej, ale przecież nie każdy "grzebie" w ustawieniach ;)

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Przejdźmy do sekcji Narzędzia
  [​IMG]

  są tutaj między innymi opcje skanowania:
  [​IMG]
  Można uruchomić także Narzędzie do czyszczenia, jednak wymagane jest pobranie dodatkowych składników z internetu(program wtedy pobiera je automatycznie).  Uprawnienia aplikacji:
  [​IMG]

  Tutaj możemy sprawdzić jakie programy są pod nadzorem funkcji DeepGuard. Jeżeli chcemy zablokować któryś program z listy to klikamy na niego PPM a następnie wybieramy Szczegóły...
  Teraz można zmienić uprawnienie dla wybranej aplikacji:
  [​IMG]  Kwarantanna:
  [​IMG]

  To co posiada każdy pakiet antywirusowy czyli kwarantanna. Pliki które znajdują się w tym miejscu, nie mogą się rozprzestrzeniać ani działać na szkodę użytkownika. W kwarantannie znajdują się potencjalnie podejrzane pliki, które w razie potrzeby można przywrócić lub go usunąć.  Ustawienia zapory systemu Windows:
  [​IMG]

  Opcja ta przenosi nas rzecz jasna do ustawień zapory systemu Windows. Zapora blokuje dostęp do naszego komputera aplikacjom które mogą być szkodliwe, a także blokuje wszelkie próby włamania do naszego systemu. Zalecane jest aby zapora była włączona ( u mnie jednak jest inaczej ;).  Sprawdź dostępność aktualizacji:
  [​IMG]

  O tym wspominałem już na samym początku. Bardzo ważne jest aby mieć aktualny program antywirusowy. Powinniśmy mieć taki komunikat jak powyżej. Jednak mamy także istotną informację na screenie, otóż aktualizacja jest przeprowadzana automatycznie więc nie ma potrzeby robić tego ręcznie.

  [​IMG]  Ostatnie wydarzenia:
  [​IMG]

  Tutaj możemy prześledzić jakie czynności wykonał F-Secure aby ochronić nasz system przed zagrożeniem. Przykłądowe logi macie na zrzucie.  Prześlij próbkę:
  Opcja ta przenosi na pod adres internetowy:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  Przesyłając próbkę podejrzanego pliku można pomóc zwiększyć ochronę F-Secure. Przesłana próbka zostanie poddana analizie. Aby wysłać plik należy wypełnić formularz:
  [​IMG]  Wyłącz wszystie funkcje zabezpieczeń:
  Jeżeli chcemy w szybki sposób tymczasowo wyłączyć ochronę naszego systemu, możemy skorzystać z tej opcji.
  [​IMG]
  Funkcje zostaną znowu aktywowane po restarcie kompa lub po ponownym uruchomieniu programu.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Statystyki
  Mamy jeszcze trzecią sekcję - Statystyki.
  [​IMG]
  Tutaj możemy sprawdzić co F-Secure zdziałał od momentu instalacji.

  Skanowanie w poszukiwaniu wirusów zawiera informacje o tym ile plików zostało przeskanowanych i ile zostało oczyszczonych.

  Aplikacje, ta statystyka określa ile programów zostało dopuszczone przez technologię DeepGuard a ile zostało zablokowane.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Przyjrzyjmy się także opcjom widocznym na samym dole głównego okna :)

  [​IMG]
  Browsing Protection pomaga w ochronie przed zagrożeniami z Internetu. Ważnym atutem tej funkcji jest to, że ograniczenia można dostosować dla każdego z użytkowników systemu Windows naszego komputera. Ustawienia mogą zmieniać tylko użytkownicy z uprawnieniami administratora.

  W swoim systemie mam tylko jedno konto. Dla potrzeb recenzji włączyłem wszystkie funkcje aby program wyświetlał informację o tym, że ten użytkownik jest chroniony.

  Przejdźmy jednak do ustawień tej funkcji.
  [​IMG]

  (spójrzcie poniżej - takie funkcjonalności możemy tutaj zmieniać, dodatkowo mamy wszystko wyjaśnione:))
  [​IMG]

  [​IMG]
  Ochrona bankowości to to bardzo ważny aspekt dla niemal wszystkich użytkowników. Korzystanie z bankowości mobilnej stalo jest bardzo popularne i wygodne ale zarazem niebezpieczne. Powyższa funkcja blokuje wszelkie podejrzane działania podczas wykonywania transakcji bankowych bądź zwykłego korzystania z mobilnego konta. Funkcja ta również automatycznie wykrywa bezpieczne połączenia z witrynami bankowości mobilnej.
  Jeżeli opcja ta jest włączona i przejdziemy na stronę banku u góry powinien pojawić się taki oto komunikat:
  [​IMG]


  [​IMG]
  Przechodzimy teraz do ustawień kontroli rodzicielskiej. Zaznaczyć drugą opcję i ręcznie wpisać strony na które dane konto może wchodzić. Okienko wprowadzania stron widać poniżej:
  [​IMG]

  Drugim wariantem jakim tu widzimy jest blokowanie po kategoriach - zaznaczamy tylko jakie kategorie stron internetowych mają być blokowane. Jak widzimy obsługa tej funkcjonalności jest łatwa i przyjemna. Po zaznaczeniu danej karegorii strony z nią powiązane będą blokowane przez F-Secure. Według mnie lepiej zablokować wybrane kategorie niż zezwolić tylko na wybrane strony, no ale zapewne niektórzy korzystają też z tej drugiej funkcjonalności.


  [​IMG]
  Następna zakładka to Filtr wyników wyszukiwania.
  Wyżej wymieniona opcja sprawia, że blokowane będą nieodpowiednie treści w wynikach wyszukiwania danego użytkownika. Filtr ten blokuje treści dla dorosłych. Należy pamiętać, że nie jest w stanie zablokować 100% niedozwolonych stron ale na pewno bardzo wysoki stopień takich witryn.

  [​IMG]
  Kolejna funkcjonalność dla kontroli rodzicielskiej - Ograniczenia czasowe. Jest to także bardzo wygodne i graficzne narzędzie. Jak się domyślacie, tu ograniczamy dzienny czas korzystania z kompa. Po pierwsze ustalamy czy po przekroczeniu limitu ma zostać zablokowany cały komputer czy tylko niedozwolone będzie przeglądanie Internetu. Na graficznym interfejsie w wygodny sposób wybieramy godziny dozwolone(kolor zielony) lub blokujemy korzystanie w danej godzinie(kolor biały). Na koniec możemy wybrać suwakiem maksymalną liczbę godzin.

  [​IMG]
  Trzecia kategoria - Inne. W tym miejscu możemy zainstalować rozszerzenie dla przeglądarek. Dzięki zainstalowaniu tej wtyczki nasze przeglądanie Internetu stanie się jeszcze bardziej bezpieczne. zeby zainstalować rozszerzenia wystarczy kliknąć na przycisk Zainstaluj rozszerzenia ponownie.

  [​IMG]
  Ostatnia z zakładek w tym dziale - Statystyka. W tym miejscu F-Secure wyświetla informacje na temat odwiedzonych i zablokowanych stron internetowych. Taki informacje są zbierane oddzielnie dla każdego użytkownika systemu Windows. Informacje można sortować np. z danego dnia czy miesiąca.  [​IMG]
  Przyśpiesz działanie komputera po kliknięciu na ten przycisk otworzy się przeglądarka z adresem:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  F-Secure Booster (bo o nim tutaj mowa) jest narzędziem dla PC oraz urządzeń z Androidem które pozwala zwiększyć wydajność i kondycję systemy oraz wydłuża czas pracy na baterii. Nie będę więcej rozpisywał się o tej aplikacji bo to jest temat na nową recenzję. Zainteresowanych zapraszam na powyższy link gdzie znajdziecie szczegółowe info na temat F-Secure Booster.  [​IMG]
  My F-Secure - czyli moje konto F-Secure. Klikamy na powyższy przicisk i otwiera się przeglądarka z adresem:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link  Jeśli oczywiście posiadamy konto to możemy się zalogować z tego adresu.

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Tryb gier:
  F-Secure SAFE posiada tzw. tryb gier. Co to takiego ? Otóż po aktywacji tego trybu F-Secure SAFE zmniejsza użycie sieci oraz organiczny jest wpływ na działanie komputera. Dzięki takim zabiegom wydajność w grach może się zwiększyć, warto mieć jednak na uwadze, ze mimo iż program redukuje zużycie zasobów to program i tak zapewnia podstawowe funkcje zabezpieczające. Krótko mówiąc - mamy większość wydajność w grach przy zachowaniu podstawowego poziomu ochrony. Korzystanie z takiego rozwiązania zapewnia uniknięcie różnych zagrożeń które często czyhają na różnych stronach np. z nielegalnym oprogramowaniem. Rodzice sami mogą określić dla swojego dziecka które treści będą dostępne a które nie.
  Dobrze to teraz ktoś zapyta gdzie ten tryb aktywować ? Otóż w pasku zadań klikamy PPM na F-Secure SAFE:
  [​IMG]

  Widzimy, że jest to druga od góry opcja, wystarczy na nią kliknąć. Banalnie proste, nieprawdaż ?

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Search by F-Secure:
  Po każdym uruchomieniu systemu pojawia mi się okienko Centrum akcji F-Secure, dzięki temu dowiedziałem się o Search by F-Secure. Już śpieszę z wyjaśnieniem do czego to 'ustrojstwo'. Search by F-Secure dba o to abyśmy podczas 'buszowania' po Internecie, odwiedzając różne strony nie musieli martwić się o to, że natrafimy na niebezpieczną stronę. Szkodliwe strony są blokowane przez tenże programik. Jak widzicie na screenie zabezpieczenie zapewnia F-Secure natomiast, wyniki wyszukiwania zapewnia oczywiście firma Goolgle, co byśmy zrobili bez 'wujka Google' ?
  [​IMG]

  Po wybraniu opcji Włącz... pokaże się następujące okno:
  [​IMG]
  Pozwoliłem sobie nie instalować paska narzędzi, natomiast zaznaczyłem drugą opcję.

  Od teraz Search by F-Secure jest aktywny i dostarcza informacji na temat bezpieczeństwa odwiedzanych stron internetowych. Dla przykładu zobaczmy czy nasza strona PZD jest bezpieczna:
  [​IMG]

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  Moja recenzja programu F-Secure SAFE dobiega końca. Program oceniam na plus za dużą funkcjonalność i prostotę obsługi. Na minus niestety muszę zaliczyć to, że po starcie systemu przez moment system jest nieco 'przymulony', ale to cecha większości pakietów zabezpieczających. W trakcie działania na kompie F-Secure sprawuje się dobrze i nie zamula systemu. Interfejs programu też jest przyjazny i dobrze się z niego korzysta. Ważne funkcje o których wspomniałem nie są skomplikowane w obsłudze i nikt nie powinien mieć programu z ich wykorzystaniem.
   
 2. OXYGEN THIEF

  OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

  Dołączył:
  26 Maj 2010
  Posty:
  22,690
  Otrzymane Polubienia:
  998
  Lokalizacja:
  Trololololo
  Dzięki za fajny opis, program choć mniej znany ale za to skuteczny. :dziękuę :ok
   
 3. headge Świeżak

  Dołączył:
  18 Luty 2012
  Posty:
  11
  Otrzymane Polubienia:
  0
  F-Secure, z którego korzystam, nie ma (z tego co wiem) własnego firewalla tylko korzysta z systemowego - w programie jest tylko nakładka. Tak, że wyłączając firewall systemowy pozbawiasz się tego elementu ochrony. Własny firewall posiadają programy F-Secure przeznaczone dla firm - wg producenta użytkownikom domowym wystarczy windowsowy fw:

  Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

   
Ładuję...
Similar Threads - Secure SAFE opis Forum Date
ODDAM F-Secure Safe [CLOSED] Bazarek / License exchange 26 Grudzień 2017
Konkurs ! / Giveaway ! - F-Secure SAFE Konkursy ! / Giveaways ! 8 Pażdziernik 2016
70% off SecureSafe Pro with free upgrades Hot Deals czyli zniżki na gry i programy :) 16 Maj 2016
[Posiadam][Zamienię]fsecure safe 400 days 3 devices Bazarek / License exchange 18 Grudzień 2015
Do wygrania F-Secure Safe Konkursy ! / Giveaways ! 9 Marzec 2015

Udostępnij Tą Stronę