...

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Amerykanskie grupy nacisku ...... uruchomily kampanie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
czyli Freedom from Facebook.

Chca wydzielic WhatsAppa, Messengera oraz Instagrama z firmy matki za pomoca interwencji Amerykanskiej Komisji Handlu (US Federal Trade Commission).
Dopóki nie zmieni się mentalność użytkowników sieci i bydlęcy pęd (bo np. celebryta tego używa, bo w US popularne, itp.), to nic się nie zmieni. A FB będzie dalej robił swoje :D Niestety, duża część ludzi utraciła sztukę racjonalnego myślenia. Ale mnie to ani ziębi, ani grzeje :kwiczy2
 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35848
Reakcje/Polubienia
24907
Miasto
Trololololo
Skoro ostatnia afera z FB jakoś specjalnie nie dała do myślenia ludziom to mało prawdopodobne aby coś się zmieniło.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Mnie osobiscie fascynuje jeden potencjalny aspekt zamieszania... no dobra, wlasciwie trzy aspekty:
................. ;)
Ad1. Z tego co się oriętuję, Jewish Voice for Peace to lewicowe ugrupowanie (taki komunizm po żydowsku) będące przeciwko okupacji zachodniego brzegu, popierające Prawa Człowieka, protestujące przeciwko firmom, które bezpośrednio lub pośredni czerpią korzyści z okupacji Strefy Gazy. Być może SłodkiCukier ma jakieś udziały w firmie inwestującej w strefie okupacyjnej? Albo JVP chce po prostu ukrócić kapitalistyczne zapędy FB? Domysłów może być wiele.

Ad2. FB kupując WhatssAppa już zrealizował swój cel. Pozbył się konkurenta i przejął bardzo intratną bazę danych. Co by się nie wydarzyło to i tak już wygrali.

Ad3. Z tego co mi wiadomo, to przenieśli dane użytkowników spoza UE, aby dla nich nie musieli stosować przepisów GDPR.

A tak ogólnie, to FB jest ostatnio w centrum zainteresowania i wielu chętnie zbije na tym kapitał polityczny lub inny :)
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Dopóki nie zmieni się mentalność użytkowników sieci i bydlęcy pęd (bo np. celebryta tego używa, bo w US popularne, itp.), to nic się nie zmieni. A FB będzie dalej robił swoje :D Niestety, duża część ludzi utraciła sztukę racjonalnego myślenia. Ale mnie to ani ziębi, ani grzeje :kwiczy2
Myślę, że duża część ludzi nigdy nie umiała racjonalnie myśleć...i chyba to się pogłębia. Ale to nie mój problem:zaciesz
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9957
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Myślę, że duża część ludzi nigdy nie umiała racjonalnie myśleć...i chyba to się pogłębia. Ale to nie mój problem:zaciesz

Eeee a czy każdy zawsze racjonalnie myśli :scratch Gdyby tak było to by nikt nigdy błędów nie popełniał. W przypadku FB to znowu wkracza aspekt wieku korzystających. Sporo tam dzieciaków, które same nie są w stanie racjonalnie pomyśleć i przesiadują tam żeby ktoś zwrócił na nie uwagę, żeby były docenione i nie ważne jakby to było płytkie z naszego punktu widzenia.
Może gdyby w czasach gdy byliśmy młodzi (a nie jesteśmy i mam nadzieję, że Cię nie obrażam :róża) i byłby taki FB to też byśmy w to wszystko wsiąknęli i kolekcjonowali "lajki"
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Sporo tam dzieciaków, które same nie są w stanie racjonalnie pomyśleć
Według statystyk użytkownicy pomiędzy 13-17 rokiem życia to tylko 3% wszystkich aktywnych użytkowników Facebooka, więc większość to już dorośli ludzie. Największa grupa jest pomiędzy 25-34, a to już chyba dość dojrzały wiek, aby postarać się myśleć :)

Źródła:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9957
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Według statystyk użytkownicy pomiędzy 13-17 rokiem życia to tylko 3% wszystkich aktywnych użytkowników Facebooka, więc większość to już dorośli ludzie. Największa grupa jest pomiędzy 25-34, a to już chyba dość dojrzały wiek, aby postarać się myśleć :)

Źródła:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

No ok ale sam zobacz co podałeś. Największa grupa jest pomiędzy 25-34 czyli jak FB zaczął zdobywać popularność to ile wówczas mieli latek ? Byli albo nastolatkami z problemami natury hormonalnej albo takimi po 20. Do tego dochodzą osoby, które są z FB od początku.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Panowie.
Nie wiązałbym tak ściśle racjonalnego myślenia z wiekiem. Z wiekiem niestety niektórzy głupieją...:myśli2
Ps. Al o wiek się nie obraziłem..... niestety to już 68 wiosen.
 
Do góry