Firefox z funkcją zrzutów ekranu. Zamiast schowka serwery Mozilli

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
26522
Reakcje/Polubienia
6628
Miasto
Trololololo
Najnowsza wersja testowa Firefoksa 55 z kanału Nightly posiada wbudowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu. Pobierać można ją już w wersji na Windowsa, Linuksa i macOS-a, paczki instalacyjne trafiły na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Tam będą przechowywane także zrzuty: Firefox 55 oferuje bowiem przechowywanie obrazków w chmurze.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Funkcja domyślnie jest wyłączona. Aby to zmienić, wystarczy po instalacji uruchomić Firefoksa i przejść na kartę about:config. Następnie należy w wyszukiwarce wprowadzić frazę extensions.screenshots.system-disabled i dwukrotnie kliknąć tę pozycję na liście wyników. Wówczas obok paska adresu pojawi się nowy przycisk, który pozwala na przechwytywanie ekranu.

Do dyspozycji użytkowników oddano trzy możliwości: zrzucić można całą stronę, łącznie z jej częścią, która nie jest aktualnie widoczna w oknie przeglądarki, widoczny fragment strony lub zaznaczony przez użytkownika jej prostokątny fragment. Mozilla nie zdecydowała się jednak na eksport zrzutu do schowka czy pliku zapisywanego na pamięci urządzenia.Po wykonaniu zrzutu, otrzymamy jedynie powiadomienie, że w schowku został zapisany link, a nie obrazek. Uruchomi się także witryna
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
, z poziomu której można wyszukiwać obrazki, udostępniać oraz organizować za pomocą tagów. Każdy zrzut będzie przechowywany na serwerach Mozilli przez 14 dni.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Wygląda jednak na to, że producentowi umknęła kluczowa cecha wykonywania zrzutów, jaką jest szybkość. Przyzwyczailiśmy się do tego, że osadzać obrazek można w zasadzie za pomocą dwóch skrótów klawiszowych. Wielu użytkowników korzysta także z oprogramowania, które znacznie rozbudowuje systemowy schowek. Czy angażowanie w ten proces chmury rzeczywiście jest konieczny?
info:dobreprogramy.pl
 

trynio

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Maj 2016
Posty
2
Reakcje/Polubienia
2
Naprawdę nie mają się czym zająć .... a konkurencja nie zwalnia tempa
 
Do góry