Witamy na PZD!

Welcome to PZD!

Register Zaloguj

Free Download Manager 5 - spolszczenie

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Polubienia
136
Autor tematu #1
Po wielu testach innych menadżerów wróciłem do FDM... ale do wersji 3.9.7 Lite... 5tka jakoś do mnie nie przemawia.
Mimo wszystko postanowiłem ją spolszczyć (brzydkie słowo) przetłumaczyć, bo nie gada w pełni po polsku... Nawet przekonwertowałem plik .qm na .ts i okazało się że plik z wersją pl jest przetłumaczony.
W sumie to w katalogu instalacyjnym programu były dwa foldery z językami... po co ten z plikami .qm, nie wiem... drugi folder zawierał pliki (cholerka zapomniałem jakie miały rozszerzenie), których nie mogłem edytować.
Na stronie projektu jest tłumaczenie w postaci pliku .po... prawie puste... no to ściągnąłem ten plik i przetłumaczyłem.
Strona z plikami .po:
Nie masz uprawnień do przeglądania zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć

To efekt mojej radosnej twórczości :

Nie można sprawdzić tłumaczenia w programie, trzeba wysłać go do FDM ( choćby na ichnim forum)... ale jakby ktoś mógł je sprawdzić (potrzebny Poedit) i nanieść poprawki.. :) .... dużo tego nie ma... 670 wierszy.

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Polubienia
136
Autor tematu #2
Ha.. :p ... w końcu znalazłem sposób na utworzenie pliku *.qm z pliku *.po... ale wcześniej krótka historyjka.

Nie lubię tłumaczyć programów jeśli chociaż pobieżnie sam nie mogę sprawdzić tłumaczenia w programie.
W FDM plik języka ma rozszerzenie *.qm... więc postanowiłem skorzystać z rady z tej strony:

(ostatni post)...trochę przestarzały zestaw, do tego błędy w opisie użycia, ale uparłem się żeby utworzyć gotowy plik Pl i sprawdzić jak wygląda FDM w naszym ojczystym.
Konwersja pliku *.qm na *.ts nie za bardzo mi wychodziła. Za każdym razem w zawartości pliku *.ts były błędy.(Później znalazłem w sieci opis że ten zestaw w nowszych plikach może generować błędy)

W pobranym pliku PyQtGPL10.rar jest program Qt Linguist v. 3.3.4 do edycji plików *.ts... niestety plików
*.po ani *.qm nie otwiera... mam ten zestaw ładnych parę lat... czasami się przydawał... i nie przyszło mi do zakutego łba żeby wpisać w googla "Qt Linguist"...
... dzisiaj wpisałem... i mam Qt Linguist v.5.4.2 ... teraz to już inna bajka... 5 4.2 otwiera pliki *.po, *.qm, i coś tam jeszcze.... do tego otwieramy w nim plik (z poprzedniego postu) fdm_pl. po... wchodzimy do menu "File".... wybieramy "Release as..." i zapisujemy plik jako fdm_po.qm... teraz wystarczy podmienić plik w katalogu instalacyjnym FDM5, w foderze "translations" i FDM tak wygląda:

PS powodzenia w dopracowaniu tłumaczenia lub w napisaniu nowego... mi już się nie chce tego kończyć...przynajmniej na razie :D

hehe...byłbym zapomniał... Qt Linguist v.5.4.2 pobrałem z tej strony:

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Polubienia
136
Autor tematu #3
Trochę padało więc miałem trochę wolnego czasu....

Tu oba pliki fdm_pl.qm i fdm_pl.po... oraz Qt Linguist v.5.9.2 jakby ktoś chciał dopracować tłumaczenie:

PS Qt Linguist nie wymaga instalacji. Plik fdm_pl.qm wkleić do katalogu instalacyjnego FDM, do fodleru "translations"

Ostatnia edycja: