Gry typu Europa Universalis

hist1410

Wygadany
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
94
Reakcje/Polubienia
15
Cześć, pomóżcie

Wydaje mi się, że dotyczyło to gry darmowej, dlatego tu piszę.

Dawno temu "zmarnowałem" czas na grę strategiczną polegającą na zajmowaniu terenu przeciwnika. To była rozgrywka turowa i nieskomplikowana - z małą ilością opcji. Na początku program generował mapę, a później wybierało się "państwo" i zaczynało rozgrywkę. Cała zabawa polegała na odpowiednim skierowaniu przyznanych środków na rozwój państwa, aby móc później zaatakować innych. Atak nie polegał na kierowaniu jakichkolwiek wojsk, po prostu komputer przeliczał wskaźniki "państw" i silniejsze przejmowało odpowiedni procent terenu przeciwnika.

To była banalnie prosta grafika, jeśli komuś coś dzwoni, to proszę o podanie nazwy tej gry.
 
A

Anonymous

Nie kojarzę za bardzo darmowej..Turowa? Może DEFCON?
Jeżeli to było dawno to może seria Lords of The Realm?? Były trzy części, ale tam na pewno kierowało się armią..
Jeszcze przychodzi mi do głowy Freeciv (darmowe).
 

hist1410

Wygadany
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
94
Reakcje/Polubienia
15
Nie to niestety żadna z nich. Ale popatrzę co to jest DEFCON.

Pomińmy, że była darmowa.

W poszukiwanej grze na początku mapa była generowana losowo.
 
A

Anonymous

Trochę mało informacji..hmm może jakimi stronami się grało, w jakim okresie historycznym to było? Albo jakakolwiek informacja, bo tak to strasznie ciężko trafić ;)
 

yuppy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Październik 2012
Posty
519
Reakcje/Polubienia
5
Może Regin of Chaos, Making History, Hearts of Iron, Civilization, Age of Empires, Victoria II, Diplomacy.

Najlepiej powiedz o jakim okresie ta gra była (np. czy II wojna światowa, o czasach napoleońskich, czy średniowiecze, itp)
 

hist1410

Wygadany
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
94
Reakcje/Polubienia
15
Nie to nie to. Już znalazłem, ale długo ganiałem po googlach. Mogło Was zmylić, że napisałem typu Europa Universalis. Ale najważniejszy fakt jaki pamiętałem, było generowanie mapy na początku.

Jeśli ktoś nie zna to The General -
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Mnie to kiedyś wciągnęło, zobaczę, jak będzie tym razem - potrzebuję szybkiej prostej zabawy logicznej.

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy :)
 
Do góry