Gry w Polsce najdroższe na świecie

kinimoD

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
668
Reakcje/Polubienia
2
Artykuł ma już kilka dni ale jest na tyle ciekawy, że wklejam linka.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Doją nas na każdym kroku :/
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Nie ma co się dziwić, że u nas piraci się gry. 120 zł za grę na PC i 8 godzin grania :lanie , lub powyżej 200 zł na XBOX360 lub PS3 :pala
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18253
Reakcje/Polubienia
38557
Miasto
Gdzieś w Polsce
Wszystkich wyprzedziliśmy. Zostali daleko za nami... czy są przed nami ??
:scratch

Kredyty hipoteczne i koszty z nimi związane też mamy najwyższe.
 
A

Anonymous

Coraz więcej osób piraci gierki bo są poprostu za drogie (ja bym 100zł za gre nie dał) ale gdyby te gry były tańsze to jestem pewien, że więcej osób by kupowało gry a nie piraciło.
 

kinimoD

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
668
Reakcje/Polubienia
2
To samo jest z muzyką i filmami. Niedawno czytałem artykuł jak to się ludzie z branży zdziwili, że Polacy tak chętnie płacą za usługi typu Spotify itp. I jakoś dalej do nich nie dociera, że my chcemy płacić, tylko nie wszystkich i nie zawsze na to stać. Dla nich lepiej ponarzekać na piractwo i walić ceny z kosmosu.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Wacław napisał:
Coraz więcej osób piraci gierki bo są poprostu za drogie (ja bym 100zł za gre nie dał) ale gdyby te gry były tańsze to jestem pewien, że więcej osób by kupowało gry a nie piraciło.

Gdyby gry były tańsze to ci co piracą i tak by piracili, to jest tylko takie gadanie, że gdyby były tańsze to by się kupowało. Dam Ci prosty przykład. Szukałem ostatni książki Joe Alexa, oczywiście pierwsze strony wyskoczyły z Chomika ale to mnie nie interesowało. W końcu znalazłem w księgarni za 1.50zł! a mimo to ciągną z Chomika bo tak łatwiej.
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Może i trochę w tym prawdy jest. Jak komuś naprawdę zależy aby to był oryginał to kupi nie zważając na cenę. Ale i tak według mnie powyżej 100 zł za grę lub 25 za bilet na film to przegięcie.
 

majkel_93

Świeżak
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
34
Reakcje/Polubienia
0
Wystarczy nie kupować gier świeżo po premierze tylko poczekać na jakieś promocje w cyfrowej dystrybucji np. Max Payne 3 pół roku po premierze za 25zł albo ostatnio kupiłem Shift 2: Unleashed za 12zł.

Druga opcja to Playstation plus abonament 12,50zł miesięcznie dostaje kilka gier co miesiąc.

Ale co tu gadać jak ludzie kradną gry i aplikacje na androida co również kosztują grosze bo przecież z chomika "za darmo".
 

Gonzoo

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
270
Reakcje/Polubienia
2
Ja mam oryginalne gierki , bo jestem prawdziwym graczem :D
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
315
Reakcje/Polubienia
229
Mnie wystarczają gierki z GOTD plus takie za 10 - 20 PLN z wyprzedaży w marketach, czy Biedronki. Droższych nie kupuję, jak mi się coś spodoba to poczekam z rok i mogę to nabyć w cenie 20-40PLN.

Ciekawie jest z filmami sporo dobrych, ambitnych filmów na DVD można nabyć w cenie 2-20PLN na wyprzedażach w EMPiKu czy marketach ( te ambitniejsze słabiej schodzą, ciekawe dla czego? ;-) )

Najbardziej wkurza mnie i skłania do oglądania filmów z sieci podejście kin, chodzi o coś co nazywam "piractwem czasu i uwagi" (tak to roboczo nazywam w opozycji do piracenia np: filmów).
Płacę 20-30 PLN za film, a dostaję w bonusie bywa, że 30-45min reklam, rozumiem że niektóre produkcje sporo kosztują, ale jeśli dystrybutorzy wymagają od nas uczciwości, to również powinni się takową wykazać i poinformować widza, że seans zaczyna się od 18.00 a film od 18.30 i byłoby ok (ja z żoną przychodzę na seans około 30 min później).

To "piracenie naszego czasu i uwagi" jest obecne teraz również w filmach i grach w postaci ukrytych reklam i tzw. "lokowania produktu".

W dzisiejszych czasach to twórcy pop-"kultury" powinni płacić odbiorcy za korzystanie z ich "dzieł" - za poświęcony czas i uwagę. ;-)
Ta ogromna ilość chłamu jaką produkują np. wytwórnie Hollywood-u i inne, u myślącego człowieka nasuwają skojarzenia, że jedynym celem ich produkcji jest chyba pranie kasy. Takie "arcydzieła" niestety są obecne, we wszystkich aspektach kultury i zasypani taką obfitością nie jesteśmy w stanie oddzielić "ziarna" od "plew".
Twórcy i ich obrońcy zapominają, że częścią transakcji, umowy kiedy decydujemy się na konsumpcję ich dzieła jest nasz czas i uwaga, to są niematerialne, choć mierzalne wartości, których wartość czasami może być wyższa niż materialna cena dzieła(np. zamiast poświęcić czas na 2 godzinny seans kinowy, można w tym czasie choćby pracować).
Trochę to wyolbrzymiam, ale chcę wskazać na to, że konsument oferuje własny cenny Produkt jakim jest jego uwaga i czas - jest to bardzo wartościowy Towar, o który zabiega cały przemysł popkulturowy i reklamowy, często więcej wart niż produkty, które ten przemysł oferuje.

Proszę, oczywiście nie brać powyższego całkiem serio ;-)
 

mkrzys

Wygadany
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
43
Reakcje/Polubienia
1
Ciekawe wnioski można wysnuć z ubiegłorocznego newsa na GOL-u pt "Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery"


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zatem nasuwa się myśl: Jak producenci/wydawcy/dystrybutorzy wyznaczają cenę gry , aby uzyskać zyski w przewidywalnym (biznesowo) okresie?
 
Do góry