DNS Crypt

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
DNS Crypt = szyfrowane zapytania DNS
Tor = no matko, jak musze wyjasniac Ci co to Tor to nawet nie czytaj dalej...
Purple I2P = dostep do Invisible Internet

Mozliwe tryby pracy:
Tylko DNS Crypt
DNS crypt + tor
DNS crypt + I2P
DNS crypt + tor + I2P
Tylko Tor
Tylko I2P
Tor+I2P
Mozliwe uruchamianie modulu zarowno z root jak i bez. Moduly uruchomione na prawach roota pracuja niezaleznie od uruchomienia (lub nie) Invizible Pro.

WAZNE: jezeli poslugujecie sie AFWall+ : nalezy udostepnic dostep do sieci i dla programu, i dla modulow.
Przy ustawieniu w Settings deaktywacji Run DNSCrypt With Root, Run Tor With Root, Run I2P With Root - moduly uruchamiane sa bez uprawnien roota, z pomoca serwisu InviziblePro. W takim przypadku nalezy oczywiscie Invizible Pro wstawic w bialolisto optymalizacji baterii.
W przypadku uruchamiania z prawami roota, nalezy w AFWall+ ustawic dostep aplikacji uruchamianych z rootem do portu DNS Crypt (domyslnie 5354), a nie do calego internetu.

Ustawienie uruchomienia DNS crypt przy uruchamianiu fona pomaga tez usunac reklamy, pod warunkiem ustawienia wlasciwego serwera DNS, np.:
15396989.jpg


co by tu jeszcze... a. Przegladanie sieci oczywiscie nie daje anonimizacji, dla upartych nadal mozna posluzyc sie Orfoxem.
O modulach troszke szerzej mozecie poczytac tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i tu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i tu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


co by tu jeszcze.. a, obrazki, obrazki, obrazki. No dobrze, prosze, choc pare:
15306844.jpg


15306840.png


15306843.jpg


15339038.png


15306839.png


Autorem programu ktorego NIE MA na Google Play jest Ged_sh z 4pda

Teraz czesc trudniejsza... NIE podaje linka do sciagniecia aplikacji (na dzien dzisiejszy aktualna jest wersja 0.1.5 beta) bo autor ani forum gdzie publikuja nie udostepniaja linkow bez rejestracji (podobnie jak PZD. Jesli szanujemy nasze reguly, szanujmy cudze). W drodze wyjatku jezeli ktos bedzie bardzo zainteresowany, nie bedzie na PZD od pojutrza z postami zawierajacymi jeno mam horom curke kturom musze zapespieczyc Kasperkim z licka na 20 lat, to zapraszam na PW, postaram sie pomoc z plikiem apk w aktualnej wersji.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Wersja 0.2.7. Pniewaz pojawila sie strona z projektem, to prosze uprzejmie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

od razu uprzedzam lojalnie, ze wersja angielskojezyczna strony jest uboga (nie ma np. linkow do sciagniecia) - autor ma wyje... znaczy ma ambiwalentny stosunek do uzytkownikow nie-rosyjsko jezycznych, zreszta jako jednooosobowy projekt pelen jestem podziwu (mnie by sie nie chcialo, ja wiecie leniwy jestem).
Krotki opis co i jak tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

dyskusja o tym jak program pracuje, co robi, changelog i inne takie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(a i owszem, na forum jest o wiele wiecej niz na stronie, pislaem chyba ze to jednoosobowy projekt, nie?)

Obecnie soft wykorzystuje jako baze DNSCrypt 2.0.25, Tor 4.0.4, I2P 2.27.0

PS: leniwy jestem, ale rosyjskojezycznych to tu malo... bo Ruskie bombelka postarzyli, jak bobcyl.

Anyway: opis co i jak po polsku

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Wersja@ 0.2.8 beta (InviZible pro v 2.0.0)/Lite 2.0.0.
zmiany: optymalizacja kodu dla publikacji wersji 2.0.0.

wersja Lite rozni sie od pro tym ze trzeba sobie manualnie zrobic update, poza tym brak powiadomien/sugestii o wsparciu projektu i priorytet wsparcia technicznego. Ograniczen funckjonalnosci poki co - brak.

Acha, jakkolwiek istnieje mozliwosc jednoczesnej installacji bety i lite, to nie zaleca sie uruchamiania obu wersji jednoczesnie (to dla millenialsow, bo miewaja pomysly...)

Linki sie NIE zmienily, wiec jak ktos zainteresowany to post powyzej, tak?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Takie mam wrazenie ze sie pojawi na dniach polska wersja... i tu mala uwaga: jakby ktos mial uwagi co do terminologii (bo polska np. dla I2P to tak moze w 30% istnieje), gramatyki itp. to uprzejmie prosze tutaj z adresowka (@) - sie poprawi jesli bedzie trzeba.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Zmiany zmiany zmiany... zreszta dosc dlugo nie pisalem, to jak ich ma nie byc?
1. Beta jest 0.8.6, pojawila sie na gicie wiec zapraszam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

2. Pro/Lite jest 4.1.2
Pojawil sie na GP wiec moge podac linka:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

(zachecam do obejrzenia score, moze zbyt popularny nie jest ale...)

Umozliwia prace (DNS Crypt oczywiscie, updatniety do 2.0.4.2):
Root mode
VPN mode (no root required)
Proxy mode (no root required)
InviZible and NetGuard firewall
InviZible and personalDNSfilter
InviZible – Tor and Firefox browser
InviZible – I2P and Firefox browser
InviZible and Telegram messenger

PS: tlumaczenie sie troche rozjechalo... ale moze w ciagu paru dni sie pojawi uaktualnienie.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Nowa wersja jakos tak chyba z maja byla... mam niejasne wrazenie ze niedlugo wyjdzie nowa, tym razem z pelnym spolszczeniem...
 
Do góry