Jaką konsolę do gier warto wybrać?

Jaką konsolę do gier warto wybrać?

  • Xbox One

  • Xbox One S

  • Xbox Scorpio

  • PS 4

  • PS 4 Slim

  • PS 4 Pro

  • NVidia Shield

  • Nintendo

  • Inne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Hejka. Liznąłem swego czasu grania na pececie, ale temat konsol do gier jest mi całkowicie obcy. Konsola będzie pewnie używana do katowania Fify od EASports. Chyba NVidia Shield nie obsługuje tej gry, ale z kolei ma fajne pady. Xbox ma zdaje się moduł kinect. Może to fajna sprawa. O PS4 też nic nie wiem, jakie ma zalety. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Może ta oferta jest najlepsza i warto z niej skorzystać?
https://programyzadarmo.net.pl/threads/xbox-one-s-dodatkowy-kontroler-gears-of-war-4-za-1087-34-zł.31163/
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Kinect to już trup. W Xbox one s nie ma nawet portu żeby go podpiąć. Gier już pod niego nie robią więc jak chcesz go używać to kup Xbox 360 bo jest tańszy.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Interesowanie się X360 w czasach gdy wszystkie nowa gry wychodzą na Xone mija się trochę z celem.... Tym bardziej dla posiadaczy win 10 którzy to używając Xone mogą "osiągnąć" dodatkowe korzyści...np
1 Streaming gier z Xone na Win 10
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

2 W gry cyfrowe Xbox Play Anywhere można grać na konsoli Xbox One i na komputerze z systemem Windows 10 (w rozwoju ale przyszłościowe)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Co do samego kinect`a to można go podłączyć do X`a s
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i używać go do gier stworzonych specjalnie dla Xone lub wykorzystując wsteczną kompatybilność grać w gry z X360 ( nie wiem ile z nich jest kompatybilne)
...a zresztą to nie samymi grami kinect żyje:comp
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dodatkowym plusem posiadając X`a s może być comiesięczny zastrzyk 4rech gier w ramach Games with gold ( 2ie na X360 i 2ie na Xone)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Sam MS uśmiercił kinecta nie dodając do własnej konsoli portu pod który można go podpiąć. We wcześniejszej konsoli był a teraz nie ma. Ciekawe czemu. Ten adapter to jest żart z klientów. Zaprojektowany z myślą o PC ale MS doszedł do wniosku, że zbyt wiele osób ma w domu kinecta i głupio będzie ich wystawić bo się ludzie delikatnie mówiąc zdenerwują więc dał ten adapter który wygląda jak akcesorium z końca ubiegłego wieku - kilka pudełek i kolejne kable a zwykły port rozwiązałby sprawę.

Swoją drogą wybieranie konsoli tylko pod względem tego, która jest mocniejsza, szybsza itd. nie ma sensu. Wiadomo, że różnice nie będą duże. Na dzień dzisiejszy to patrzy się na cenę abonamentu

PSN - 195zł/rok
Xbox Live gold - 249zł.

i jakie gry na wyłączność ma dana konsola.

PS4
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Xbox
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


a darmowe gry co miesiąc oferują obie konsole.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Na dzień dzisiejszy to patrzy się na cenę abonamentu
Masz rację, jeśli chodzi o cenę to...
Xbox Live gold 198,99 zł...a można jeszcze dużo, dużo taniej
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i jeśli jeszcze dorzucimy do XO
- Wsteczna kompatybilność gier
- Streaming na komputer
- Xbox Play Anywhere
- Xbox Game Pass – nielimitowany dostęp do ponad 100 gier
- EA Access
to PS wypada dość cienko

a darmowe gry co miesiąc oferują obie konsole.
Porównując oferty jak i czytając komentarze w sieci można dojść do wniosku, że i tu PS zostaje daleko w tyle
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Pozostawiłem temat bez komentarza, więc nadrabiam. @al, @remool - dzięki za podpowiedzi. :) Kupiłem parę miesięcy temu Xbox One S z brytyjskiego MS Store w jednej z ich promocji. Cenowo ówcześnie prezentował się najlepiej, poza tym uwzględniłem kilka rzeczy:
1. Cena - uwzględniając również promocje, Xone S był tańszy od PS4 Slim. MS dokonuje bardziej spektakularnych przecen sprzętu.
2. Abonamenty - choć cenowo nie odstają od siebie, to MS ma jednak bardziej zróżnicowaną ofertę - Gold, Game Pass, EA Access. Ponieważ elementy przemocy na razie odpadają ze względu na wiek syna, więc siłą rzeczy gierki od EA jest tym na czym mi zależało. EA Access, raz - zapewnia dostęp do dobrych gier, dwa - jest w bardzo konkurencyjnej cenie, trzy - jest tylko na Xboxa. Poza tym możliwość wykupienia nawet krótkiego abonamentu daje możliwość kupowania gier ze zniżkami w trakcie jego trwania, często dzięki temu "zwraca" się jego cena.
3. Pady - gładzik w padach od PS4 to fajna opcja, jednak pady od One S (szczególnie dla drobnych dłoni) wydały mi się najlepsze.
4.Xbox play anywhere + możliwość streamowania gier z Xboxa na komputer. Uwzględniłem przy tym planowaną możliwość podłączenia klawiatury, podłączenie myszy już teraz testują insiderzy. Bardzo się przyda, gdyż nawigowanie padem po menu Xboxa, czy edge to porażka.
5. Wsteczna kompatybilność gier. W Xbox to proste - coraz dłuższa listę gier, ściągnięcie patcha i już. W PS4 bez abonamentu nie da rady pograć w gierki od PS3 czy PS2.
6. Kontroler ruchu. Tutaj faktycznie - jest to trochę pogmatwane. Niby kontrolery odchodzą do lamusa i krótka lista tytułów itd. Z drugiej strony eksperymentuje się z połączeniem kontrolerów ruchu i VR. Dla mnie osobiście połączenie kontrolerów i VR jest tym, co mogłoby mnie zainteresować do grania na konsoli. Ogólnie Kinect wydał mi się lepszym rozwiązaniem niż PS Move. Tutaj więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Właściwie chciałem kupić Xbox One, bo za niższą cenę miałem 1 TB dysku i bezproblemowe podłączenie Kinecta, rodzina jednak zmusiła mnie do One S (droższy, 500 GB dysku, ale za to sporo mniejszy i cichszy, nieco wydajniejszy, możliwość odtwarzania płyt 4K). Co prawda jest możliwość podłączenia Kinecta pod One S, ale żenująca przejściówka, czy właściwie zestaw kabli za 170 - 180 pln, to moim zdaniem rozbój w biały dzień.
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Planowana nowinka Microsoftu - Intelligent Delivery..
Opracowywana przez Microsoft technologia, zaprezentowana deweloperom na imprezie XFest, nosi miano Intelligent Delivery. Stojące za nią założenia wydają się dziecinnie proste; dzięki niej autorzy będą mogli podzielić swoje produkcje na mniejsze części opatrzone stosownymi tagami – to, które z nich trafią na konkretną konsolę, ma zależeć wyłącznie od aktualnego zapotrzebowania. Przykładem może być język – jeśli gracz z Polski zabierze się za pobieranie określonego tytułu, otrzyma wyłącznie polski lub angielski dubbing, podczas gdy pozostałe wersje językowe, uznane przez konsolę za opcjonalne, zwyczajnie nie zostaną ściągnięte. O ile w przypadku strzelanek czy gier akcji nie zrobi nam to zbyt wielkiej różnicy, o tyle sam Microsoft twierdzi, że w przypadku gier sportowych takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca – wszak w pozycjach tego typu dubbing stanowi podobno znakomitą większość pożeranych przez nie gigabajtów.
Źródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
No i Microsoft Kinect definitywnie umarł. Oficjalnie zakończono produkcję. Więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Microsoft chce teraz postawić na Windows Mixed Reality i Holo Lens. Pytanie, czy ma jakiś sensowny pomysł, jak to wykorzystać?


Z kolei od 24 października do puli gier ze wsteczną kompatybilnością na Xbox One weszło kilkanaście gier z pierwszej edycji Xboxa:
Black, BloodRayne 2, Crimson Skies: High Road to Revenge, Dead to Rights, Fuzion Frenzy, Grabbed by the Ghoulies, King of Fighters Neowave, Ninja Gaiden Black, Prince of Persia: The Sands of Time, Psychonauts, Red Faction II, Sid Meier’s Pirates!, Star Wars: Knights of the Old Republic.
Teraz więc na na jednej konsoli można grać w gry z trzech generacji - Xbox, Xbox 360 i Xbox One. Pełna lista tytułów gier ze wsteczną kompatybilnością dostępna pod adresem:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
X Box One chociażby na kompatybilność wsteczną. Wydaje mi się, że na PS4 tego nie ma.
Właściwie w przypadku PS4 kompatybilności wstecznej nie ma. Trzeba jednak pamiętać, że kilkanaście (może -dziesiąt) gier z PS2 zostało wydanych na PS4. Tyle, że nawet jak je miałeś na krążku i grałeś na PS2, to żeby pograć w nie na PS4 trzeba ponownie zakupić ich nowe dedykowane wersje z PlayStation Store.
Poza tym jest usługa PlayStation Now (oczywiście płatna), która umożliwia za pośrednictwem chmury (i tylko w niektórych krajach) granie w gry z PS4 na pecetach lub PS3.
Pozwolę sobie na dygresję. Abonamenty od Sony i MS to w pewnym, dużym zakresie wyłudzanie kasy. Bo jak inaczej nazwać wymóg posiadania abonamentu, jeżeli chcemy pograć w bezpłatne gry np. Fortnite Battle Royale. Producent udostępnia ją bezpłatnie, utrzymuje serwery. Tylko z jakiej racji w tym przypadku Sony czy Microsoft żądają haraczu w postaci wymogu posiadania ich abonamentu. W przypadku grania w ten tytuł na pececie jakikolwiek dodatkowy haracz nie jest już konieczny. Jedyny abonament, do którego nie mam zastrzeżeń pod względem oferty i ceny to EA Access.
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Classics 99 to promocja MS na starsze i czasem odświeżone tytuły gier na XONE. Nazwa mówi wszystko, gdyż pomysł sprowadza się do ich sprzedaży za cenę 99 pln. W dniu 7 listopada (dzień rozpoczęcia sprzedaży Xbox One X) dotychczasowa kolekcja tytułów: Rise of the Tomb Raider, Quantum Break, Halo 5: Guardians, Forza Horizon 2, Forza Motorsport 5, Gears of War Ultimate Edition, ReCore, Minecraft Favourites, Ryse Son of Rome, Rare Replay, Sunset Overdrive, Dead Rising 3 powiększy się o dwa kolejne: Forza Motorsport 6 i Gears of War 4 (ten w rozdzielczości 4K).
Oczywiście może cena szałowa nie jest, ale zawsze coś...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
X Box One chociażby na kompatybilność wsteczną. Wydaje mi się, że na PS4 tego nie ma.
PS5 ma być wstecznie kompatybilne z PS4, przynajmniej tak prognozuje Pachter a gość trochę się na tych sprawach zna. Pytanie tylko kiedy będzie PS5. Z tego co mówi Layden z Soniaka, to że w sprzedaży będzie w 2019 roku.

Jednak obiektywnie patrząc to wszystko leży w rączkach AMD. Póki nie zrobią APU w technologii 7nm to PS5 nie będzie bo Sony nie będzie szastać forsą i stawiać na osobne CPU i GPU bo poszliby z torbami. Pewniak jest taki, że architektura AMD będzie pozwalała na kompatybilność wsteczną i pewniak jest też taki, że Sony dalej będzie się opierać na tej architekturze.

Classics 99 to promocja MS na starsze i czasem odświeżone tytuły gier na XONE. Nazwa mówi wszystko, gdyż pomysł sprowadza się do ich sprzedaży za cenę 99 pln. W dniu 7 listopada (dzień rozpoczęcia sprzedaży Xbox One X) dotychczasowa kolekcja tytułów: Rise of the Tomb Raider, , Halo 5: Guardians, Forza Horizon 2, Forza Motorsport 5, Gears of War Ultimate Edition, ReCore, Minecraft Favourites, Ryse Son of Rome, Rare Replay, Sunset Overdrive, Dead Rising 3 powiększy się o dwa kolejne: Forza Motorsport 6 i Gears of War 4 (ten w rozdzielczości 4K).
Oczywiście może cena szałowa nie jest, ale zawsze coś...

No urzekła mnie szczodrość MS. Halo 5 za 99zł a tu za 75zł
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Forza Motorsport do kupienia za 75zł
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Forza Horizon 2 za 90zł
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Gears of War za 50zł
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Quantum Break za 65zł
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


dalej szukać się nawet nie chce :lupa
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Tak jak napisałem cena szałowa nie jest. Gdyby jednak Sony zechciało obniżyć cenę swoich tytułów, to być może przyszedłby czas na kolejny ruch MS. Tyle że Sony się nie chce, a że graczy na rynku jest tylko 2, to przeceny mizerne.
Z zapowiedzi można dorzucić jeszcze, że jeden z szefów EA poinformował, iż EA Access będzie dostępna też na inne platformy, więc pewnie również na PS. Kiedy? - nie wiadomo.
Sytuacja teraz jest taka, że jeśli mamy kasę na abonamenty i chcemy dużo grać w najnowsze tytuły to pewnie lepiej jest wziąć PS4 (dla gier, a nie sprzętu).
Jeśli zaś chcemy wybrać bardziej budżetowe rozwiązanie, to taniej wyjdzie kupić Xboxa One S (w związku z premierą Xona X nadal można się spodziewać całkiem dobrych przecen) i pykać w EA Access + dostępne na zasadzie kompatybilności wstecznej tytuły z Xboxa 360 (jest ich sporo i są jednak sporo tańsze od nowych).
Zapaleni gracze oleją konsolowe abonamenty i kupią sobie mocnego peceta (w dłuższej perspektywie czasu im się zwróci - tańsze tytuły, coroczna oszczędność na abonamentach, tyle że będą się wymieniać gierkami np ze znajomymi). I już.
Przy okazji - Z rok lub dwa temu Sony skarżyło się, że do każdej sprzedanej konsoli musi dopłacać. Teraz w prasie wszędzie można przeczytać, że sprzedaż konsol (+gier) winduje Sony do rekordowych zysków. Geniusze. - :szydera
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
PS5 ma być wstecznie kompatybilne z PS4, przynajmniej tak prognozuje Pachter a gość trochę się na tych sprawach zna. Pytanie tylko kiedy będzie PS5. Z tego co mówi Layden z Soniaka, to że w sprzedaży będzie w 2019 roku.
Prezes Ubisoftu.- Yves Guillemot twierdzi, że nie wcześniej niż za 2 dwa lata.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry