Jak Acronis przywraca dane z obrazu partycji?

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Od kilku lat do backupu i przywracania używam ATI.
Ponad rok temu kupiłem ssd 256Gb i przy instalacji W7 podzieliłem go na dwie partycje: 77Gb (dysk c) oraz 155Gb (dysk d). windows utworzył podczas instalacji partycję 101Mb zastrzeżoną przez system oraz 450Mb partycję odzyskiwania. Wygląda to tak:
k13qHEg.jpg


Oczywiście na C mam W7 i zawsze tej partycji robię obraz w ATI.
Wczoraj uruchomiłem program Partiton magic z LiveCD.
Program się zawiesił a po resecie winda już nie wstała.
Uszkodzony też został pendrive z Acronis.
Nie pomogły ostatnie ustawienia ani tryb awaryjny, więc przywróciłem partycję z pliku obrazu. Efekt - błąd "stan: 0xc0000225"
Przywróciłem więc jeszcze raz, tym razem wszystkie 3 obszary (dysk c, partycję recovery oraz MBR), wciąż ten sam błąd, zrobiłem ponownie to samo ze starszą kopią - ten sam błąd....
Pomogła opcja "Napraw" z instalacyjnej płyty W7. Nie wiem jakie to były błędy, bo nie mogę znaleźć pliku loga, a spieszyłem się żeby wystartować system.
W każdym razie pytanie, czy jeżeli mam plik obrazu to program nie powinien przywrócić wszystkiego? Wychodzi na to że acronis tego nie robi....
Nie wiem jak np macrium - kiedyś muszę wywołać taką sytuację i spróbować czy będzie tak samo.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Jeżeli masz plik obrazu całego dysku twardego w Twoim przypadku SSD 256GB (wliczając wszystkie partycje systemowe UEFI) to przywracając cały dysk (kompletne przywracanie) powinno zostać przywrócone wszystko. Podczas takiego przywracania, Acronis kasuje całą zawartość na przywracanym dysku (pojawia się stosowne ostrzeżenie w popupie) i odbudowuje całą strukturę dysku z kopi wcześniej wykonanego obrazu. Jeżeli przywracasz cały dysk to Acronis sam wskazuje docelowy dysk (rozpoznaje go po identyfikatorze dysku zawartym w obrazie) i jest on domyślnie zaznaczony przy konfiguracji przywracania. Problem może pojawić się jeśli chcesz przywrócić np. tylko jedną partycję z kopi na dysk, wtedy trzeba wskazać lokalizację partycji ręcznie i tutaj można się pomylić, w ATI nie jest to takie intuicyjne. Ciężko powiedzieć gdzie w Twoim przypadku tkwi problem ale sądząc po tym że problem naprawiła płyta CD z Windowsem i opcja "Napraw" to myślę było coś sknocone w ustawieniach przywracania, a "naprawa" skutkowała skorygowaniem błędu na ukrytych partycjach EFI.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Gdyby kopia była z całego dysku lub też wybrałbym opcję "klonuj dysk" wtedy pewnie nie byłoby takiego błędu.
Ja przywracałem z pliku obrazu z acronisa wystartowanego z pendrive, nie ma tam żadnych opcji za wyjątkiem wskazania miejsca - partycji docelowej. Robiłem to kilka razy i na 100% wskazywałem go dobrze (na logikę po wielkości każdej partycji), problem więc jest inny. Jest również kilka podobnych wątków na forum acronisa więc problem występuje W wolnej chwili spróbuję wywołać tę samą sytuację, ale skorzystać z innego programu, wtedy zobaczymy.
 

remmak

Świeżak
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
17
Reakcje/Polubienia
9
Korzystam z ATI 2009. Spotkałem podobny problem po próbie przywrócenia obrazu na dysk z utworzonymi na nowo partycjami. Pomogło zaznaczenie opcji „Przywróć sygnaturę dysku”. Pojawia się ona jeśli wybierzemy przywracanie rekordu MBR, w następnym kroku w lewym dolnym rogu ekranu.
 
Do góry