Jak wstawiać media na forum

A

Anonymous

Cześć,
od dłuższego czasu obserwuję, że wiele osób ma problemy z wstawianiem treści multimedialnych na forum problemy pojawiają się zarówno przy wstawianiu filmów jak i grafik, dlatego postanowiłam napisać mały tutorial aby takich problemów więcej nie było, ułatwi to życie użytkowników, ale przyznam szczerze, że ekipie forum także.

Wstawianie Grafiki:

Jak wiecie są różne serwisy do hostingowania grafik jednakże zasada wstawiania obrazków jest taka sama
(w przypadku zauważenia problemów ze wstawianiem obrazków na jakiś inny konkretny hosting dodam tutaj punkt jak należy wstawiać obrazki z problematycznego serwisu, jednakże na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby)

Imgur

Udajemy się na stronę

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

mGw3m.jpg


Chcąc dodać obrazek z dysku naszego komputera klikamy na przycisk "computer" i wybierzemy naszą grafikę

ojkWA.png


Jeżeli zaś chcecie dodać grafikę ze strony internetowej to klikacie na przycisk "Web"
zobaczycie takie oto okno

d3yoc.png


to teraz macie możliwość wklejenia adresu do obrazka poprzez wciśnięcie klawiszy CTRL > V albo przenieść obrazek do otwartego okna z imgur

Kiedy obraz jest już wrzucony na hosting wygląda to tak:

5UTKw.png


Jak widzicie po prawej stronie mamy dużo linków do wstawiania obrazka w różne miejsca, np właśnie na forum najlepiej będzie jeżeli zawsze (wrzucając grafikę na nasze forum) kopiować będziecie link bezpośredni czyli numer dwa, po skopiowaniu linka, wklejacie go na nasze forum w znaczniki, są dwa znaczniki, które powinny Was szczególnie interesować jeżeli chodzi o wstawianie grafiki:

gJYeU.png
w te znaczniki wstawiamy "niewielkie" obrazki, większe obrazki wstawiane w ten znacznik są przez forum obcinane gdyż nie ma u nas automatycznego pomniejszania grafik maksymalna szerokość grafiki wstawianej w znaczniki to 758 pikseli[/b]


[img]http://i.imgur.com/tGgwZ.png w ten znacznik wstawiamy grafikę w dowolnym rozmiarze gdyż zostanie ona zmniejszona (właśnie dzięki temu znacznikowi)

SkyDrive

Jeżeli już wstawiasz zdjęcia na skydrive to po wrzuceniu tam screena kliknij na niego lewym przyciskiem myszy:

SSZPf6p.jpg


Wybierz polecenie pokarz oryginał:

iXv7SlD.jpg


będzie to wyglądało tak:

cj2mOUy.jpg


Skopiuj teraz adres z paska adresu:

6eNXNEL.jpg


Wstawianie video;

YouTube

Oczywiście wchodzimy na youtube i wyszukujemy film, który chcemy wstawić na forum
Następnie klikamy pod filmem na Udostępnij > Udostępnij Film

ds9x7.png


Widzimy link, możemy skopiować go całego, ale aby film prawidłowo wyświetlił się na forum w znaczniki
wH9kZ.png
wstawiamy część znajdującą się po napisie youtu.be/tę część kopiujemy czyli posługując się przykładem z znaczniki wkleimy tylko PgVGstzdVjo

EnrTf.png



vimeo

Tutaj sprawa jest jeszcze prostsza.
Wchodzimy na vimeo i wyszukujemy film kiedy już go znajdziemy, klikamy na niego tak jakbyśmy chceli go oglądać, następnie kopiujemy link z paska adresu i wstawiamy go całego na nasze forum w znaczniki
waf5w.png



Przypominam również, że jeżeli piszecie posta to po najechaniu na jakikolwiek znacznik pojawi Wam się skrócony jego opis

Mam nadzieję, że mimo wszystko poradnik Wam się przyda
 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudnia 2012
Posty
1126
Reakcje/Polubienia
1247
Miasto
Kraków
Olu .
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za wyczerpujący poradnik

Proszę oceń czy taką stronę np. jak ta można wstawić na forum w inny sposób od tego jak ja to zrobiłam .
Jeżeli tak to w jaki sposób ?

[website]http://www.gillesvidal.com/blogpano/paris.htm[/website]

:dziękuję :dziękuję :dziękuję
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
Ola napisał:
Bezpośrednio niestety nie da się wstawić treści w formacie SWF
jeśli znajdę taki bbcode to dodam, podajcie mi jeszcze link do takiego SWF
 

ard

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
193
Reakcje/Polubienia
2
Dziękuję autorce tego wątku. Też kiedyś miałem z tym problem.
Oxy, pomysł z SWF trafiony w 10 !
 

rejestor

Wygadany
Dołączył
23 Lipiec 2013
Posty
48
Reakcje/Polubienia
2
Jestem jeszcze "zielony" na forum i takie praktyczne informacje są bardzo pomocne i przydatne. Dziękuję kiedyś na pewno skorzystam.
 
A

Anonymous

Po co kodować linki na forum?

Ponieważ zauważyłam, że większość osób myśli, że linki kodujemy po to, aby je ukryć, to postanowiłam zacytować pewien tekst, który rozjaśni Wam sytuację:

Link który kieruje użytkownika poza obręb danego serwisu. Zbyt duża liczba linków wychodzących wpływa negatywnie na PR strony - czyli jej ocenę przez wyszukiwarkę. Strony zwierające same linki wychodzące uznawane są za tzw. farmy linków i w dużej mierze są usuwane z indeksu wyszukiwarki

Linki te w normalnej formie przekazują linkowanym serwisom pewną moc, na czym może ucierpieć nasz Page Rank. Strony linkowane mogą dzięki temu podskoczyć w rankingu Google, natomiast nasza strona w ekstremalnej sytuacji (przy dużej ilości linków zewnętrznych) mocno spaść

Wiele serwisów internetowych stosuje zasadę kodowania linków, pozycjonowanie w googlach jest bardzo ważne, większość użytkowników przez nie do nas trafia

Koduj zewnętrzne linki! (dzięki temu roboty indeksujące widzą link w formie tekstu)
 

Herran

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Listopad 2017
Posty
343
Reakcje/Polubienia
698
I want to know how to upload pictures and videos to PZD forum?
 
Do góry