Jak zainstalować Windows 7 i Windows 10 na dwóch dyskach SSD.

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Mam prośbę, męczę się od wczoraj z instalacją dwóch systemów.
Mam 2x SSD 256Gb, 1x256Gb HDD.
Dysk 1:
Partycja 97Gb Windows 7
Partycja 137Gb dane
Dysk 2:
Partycja 75Gb Windows 10
Partycja 1578Gb dane
Dysk 3:
Partycja 256Gb różne śmieci.
Ponieważ na pierwszym dysku miałem W7 i pomieszane partycje musiałem to uporządkować.
Odzyskałem na pierwszym SSD Windows 7, zmieniłem rozmiar partycji (brakowało miejsca), system się bez problemu uruchamia.
Odłączyłem dysk i podłączyłem drugi SSD, zainstalowałem na nim Windows 10, system się uruchamia.
Potem podłączyłem oba dyski i system nie wstaje ani jeden, ani drugi.
Odzyskałem MBR z W7 i wstaje ale W10 nie chce się uruchomić.
Co tu zrobić żeby działało, płyta stara, nie ma uefi, chciałem żeby wszystkie dyski były podłączone a ja wybierałbym sobie system F8 i tyle. Chciałem żeby dyski i systemy były niezależne, żeby w razie odłączenia albo awarii jednego nie było problemu z uruchomieniem drugiego.
Jak to ogarnąć?
 

Camel1965

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
37277
Reakcje/Polubienia
33683
Mam prośbę, męczę się od wczoraj z instalacją dwóch systemów.
Mam 2x SSD 256Gb, 1x256Gb HDD.
Dysk 1:
Partycja 97Gb Windows 7
Partycja 137Gb dane
Dysk 2:
Partycja 75Gb Windows 10
Partycja 1578Gb dane
Dysk 3:
Partycja 256Gb różne śmieci.
Ponieważ na pierwszym dysku miałem W7 i pomieszane partycje musiałem to uporządkować.
Odzyskałem na pierwszym SSD Windows 7, zmieniłem rozmiar partycji (brakowało miejsca), system się bez problemu uruchamia.
Odłączyłem dysk i podłączyłem drugi SSD, zainstalowałem na nim Windows 10, system się uruchamia.
Potem podłączyłem oba dyski i system nie wstaje ani jeden, ani drugi.
Odzyskałem MBR z W7 i wstaje ale W10 nie chce się uruchomić.
Co tu zrobić żeby działało, płyta stara, nie ma uefi, chciałem żeby wszystkie dyski były podłączone a ja wybierałbym sobie system F8 i tyle. Chciałem żeby dyski i systemy były niezależne, żeby w razie odłączenia albo awarii jednego nie było problemu z uruchomieniem drugiego.
Jak to ogarnąć?
Zainstaluj sobie program EasyBCD (darmowy do użytku niekomercyjnego dodatkowo w polskiej wersji językowej) powinien pomóc w rozwiązaniu powyższego problemu.Powodzenia!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
  • Lubię to
Reactions: wwd
Do góry