jak zintegrować system który jest na dwóch płytach w jedno iso

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam wszystkich. Czy wie ktoś jak i jakim programem zintegrować system który jest na dwóch płytach w jedno ISO? Mam dość leciwego tableta do którego są dołączone dwie płyty instalacyjne z systemem win 7 Home Premium: płyta A i płyta B. Chciałbym zintegrować te dwie płyty i utworzyć z nich jeden obraz ISO który mógłbym następnie nagrać na pendrive i z niego instalować system. Na płycie B jest po prostu dalszy ciąg instalki Windowsa bo na jednej się nie zmieściło. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Kiedyś użyłem programu trial _Sothink DVD Copy i dał radę ale, nie mam pewności czy scalanie płyt "recovery" z lapka zatrybi była to podobna sytuacja ale inny sprzęt? Można też spróbować tak _nie scalaj plików i nie zmieniaj ich nazw. Edytuj obraz pierwszej płyty i po prostu dorzuć do niego pliki z drugiej płyty. Nie nadpisuj istniejących plików. Zapisz i użyj potem Rufusa. Uruchomione Recovery będzie pytać o kolejny nośnik to tylko naciśnij enter.
Dodam po za pytaniem- że jest "metoda" mniej oryginalna ale w większości lepsza, czyli: pobrać oryginalne ISO Win 7 Home Premium i zrobić czystą instalację na danego laptopa masz wtedy mniej kłopotu z doinstalowywaniem Serwicepacków i mnóstwa poprawek a od czasu wydania Twoich płyt z laptopa jest tego qpa :) no i nie instalujesz śmieci w postaci blotware jakie producent laptopa w Twoich płytach zamieścił a skoro laptop "ponadczasowy" to po co dokładać mu obciążenie blotware.

 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Może lepiej byłoby pobrać oryginalne iso ale moja wersja windows recovery jest przygotowana do tabletu i fajnie działa mi klawiatura ekranowa. Moim zamiarem było scalić system do jednego iso a potem odchudzić go jakimś
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
czy n-lit'em ale nie wiem czy tam można ??
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19208
Reakcje/Polubienia
55904
Może lepiej byłoby pobrać oryginalne iso ale moja wersja windows recovery jest przygotowana do tabletu i fajnie działa mi klawiatura ekranowa. Moim zamiarem było scalić system do jednego iso a potem odchudzić go jakimś
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
czy n-lit'em ale nie wiem czy tam można ??

Często bywa tak że instalator najpierw szuka plików na pierwszym nośniku źródłowym (np. CD1), a dopiero potem woła o włożenie drugiego nośnika (CD2). Nie wiem jak to jest u ciebie, ale możesz spróbować połączyć obydwa CD (np. WinISO, PowerISO) jeśli nie mają duplikatów o tych samych nazwach i różnych rozmiarach.

Możesz wrzucić ewentualnie screeny zawartości tych twoich płyt w eksploratorze plików. Moglibyśmy się przyjrzeć ;)
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Na pierwszej płycie w folderze RECOVERY_DVD jest plik o nazwie OSIMG.SWM a na drugiej OSIMG2.SWM czyli wystarczy wkleić drugi plik do folderu RECOVERY_DVD i po problemie ? Zważywszy na to że Windows po instalacji chodzi dość ociężale chciałbym go odchudzić ze zbędnych dodatków ale czy to legalne ? A może lepiej zainstalować i wtedy próbować go optymalizować ?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19208
Reakcje/Polubienia
55904
Na pierwszej płycie w folderze RECOVERY_DVD jest plik o nazwie OSIMG.SWM a na drugiej OSIMG2.SWM

Możesz zrobić tak jak to opisano tutaj
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Czyli połączyć oba CD w plik wim, który potem można podmienić w oryginalnej płycie Windows 7

d:\a\imagex /ref d:\a\osimg*.swm /export d:\a\osimg.swm 1 d:\a\caly.wim

Pomocne linki:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

 
Ostatnia edycja:

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
ok dzięki spróbuję...

udało się połączyłem dwa pliki .swim w leden powstał plik o nazwie caly.wim czy teraz mam zastąpić nim plik OSIMG.SWM na płycie pierwszej nadając mu nazwę OSIMG.WIM ?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19208
Reakcje/Polubienia
55904
udało się połączyłem dwa pliki .swim w leden powstał plik o nazwie caly.wim czy teraz mam zastąpić nim plik OSIMG.SWM na płycie pierwszej nadając mu nazwę OSIMG.WIM ?

Nie wiem co tam jest w środku. Możesz spróbować zmienić nazwę caly.wim na install.wim, pobrać Windows 7 ISO i otworzyć np. programem WinISO. Następnie podmienić oryginalny plik install.wim na ten nowo utworzony.

Następnie uruchomić ISO w maszynie wirtualnej VirtualBox i zobaczyć czy instalacja przebiega prawidłowo.
 

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
Napisałeś że "fajnie działa Ci klawiatura ekranowa" nie bardzo rozumiem dlaczego nie miała by Ci również działać z instalacji czystego ISO z ostatnimi S_Packami i uaktualnieniami?
Porady powyżej od kolegów są tym czego szukasz ale "roboty" masz z tym więcej i wszystko po to, by po instalacji Twojego "recovery" dalej bawić się w upierdliwe usuwanie blotware bo jak sam piszesz maszyna leciwa i warto by zamulaczy nie było.Każda droga która prowadzi do celu jest właściwa ale zazwyczaj jest ich kilka :) można trudniej i przy okazji nabywamy wiedzę a można szybciej i łatwiej i to też cenna wiedza jak to się mówi "bez kija w szprychach"... ostatnio "robiłem znajomemu wiekowy sprzęt" na recovery" bo tak chciał(!) i pobieranie poprawek i updatów trwało bez mała cały dzień nie wspomnę o "kłopotach" niewspierania tych edycji Windows.To co już Ci tu napisano powyżej -powinno pomóc.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Kombinowałem na różne sposoby ale tylko obraz ISO z dorzuconym plikiem z drugiej płyty zatrybił w wirtualnej maszynie ..dzięki wszystkim za odpowiedzi .. może się pokuszę o zainstalowanie pobranego iso z internetu

Zainstalowałem świeży system pobrany z sieci ale problem polega na tym, że nie działa mi internet a w tym modelu aby go włączyć należy zainstalować program O-easy . Po zainstalowaniu brakujących bibliotek i visual cc+ przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat "Program MSI tablet controller przestał działać
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
ok po zainstalowaniu sterowników wszystko śmiga jeszcze raz dzięki za pomoc...
 
Do góry