Jaka mini wieża do 1500?

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Z racji że przyszła pora na zmianę wysłużonego kina domowego mam zamiar kupić mini wieżę . Najlepiej żeby była z napędem DVD i w miarę dobrze odtwarzała muzykę . Żeby w miarę były wrażenia audio . Będę wdzięczny za każdą pomoc , sugestię :dziękuję
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Farmer właściwie do czego Ci ta wieża (bardziej do muzyki i radia czy do filmów)? To podstawowe pytanie: dobre stereo czy dobry dźwięk wielokanałowy.
Przy okazji strzała Ktosiu (coś rzadko się odzywasz). :hi
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Zeno napisał:
Farmer właściwie do czego Ci ta wieża (bardziej do muzyki i radia czy do filmów)? To podstawowe pytanie: dobre stereo czy dobry dźwięk wielokanałowy.
Przy okazji strzała Ktosiu (coś rzadko się odzywasz). :hi
Bardziej do muzyki. Filmy na drugim miejscu. Napęd DVD z racji że dużo muzyki mam na tych płytach i przy okazji obejrzę sobie film.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
fiodor99 napisał:
Świetna seria, dobrze grająca:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Niestety rzadka w sprzedaży . W tej chwili ma tylko Euro i t o w kilku sklepach niestety w moim mieście brak .
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Miniwieża do muzyki i ....filmu?? za 1500zł? nie szkoda ci kasy na takie nie wiadomo co?
Nie myślałeś nad kupnem amplitunera + odtwarzacza DVD + zestaw 2 kolumn...przekroczysz budzet może o 150 złociszy ale efekt lepszy z możliwością rozbudowy na przyszłość.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
remool to nie takie hop-siup skompletować zestaw, o którym mówisz za 1650 pln. Po pierwsze jeżeli chodzi o sprzęt, to z drugiej ręki (w celu uzyskania jakiś oszczędności) warto kupić jedynie kolumny i to po usłyszeniu wcześniej jak grają. Wzmacniacza i odtwarzacza to już niekonieczne. Nie ze względu na samą jakość oferowanego dźwięku, ale przede wszystkim z uwagi na źródła dźwięku. Czasy, kiedy słuchało się muzyki z kompaktów powoli odchodzą do lamusa. Teraz równie często (o ile nie częściej) słucha się muzy z netu (serwisów streamingowych typu Tidal, Spootify, podcastów, YT), do tego z różnych źródeł Ipod, smartfon, flash z plikami w różnych formatach typu mp3, aiff, wav flac, alac, kompaktów w formacie SACD. Dlatego dobrze, żeby taki sprzęt miał również wi-fi, port usb, może przydać się też bluetooth do parowania urządzeń, czy słuchawek i odtwarzał chociaż część wspomnianych formatów.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10624
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jak do tej ceny to Sonos i później rozbudowywać.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Panowie fajnie, że wskazujecie kierunki. Tyle, że podanie konkretnego sprzętu jest jakąś odpowiedzią, nad którą można się zastanawiać. Inaczej dyskusja będzie na poziomie filozoficzno - akademickim, co ma swój urok, ale jej efekt trudno będzie znaleźć na sklepowej półce. :dziwak
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
416
Reakcje/Polubienia
461
Miasto
szczecin
Wydaje się, że wiesz czego nie chcesz (starego kina domowego). Jako ciekawostkę powiem Ci, że ja uparcie obstaję przy samym wzmacniaczu i stereo. Ostatnio dołożyłem kapitalny przetwornik DA fiio D3 jako polepszacz dźwięku do PC. Do tego zamierzam dorzucić "odbiornik – nadajnik Bluetooth Avantree" z kodekiem aptX co pozwala wysyłać i odbierać dźwięk z PC wysokiej jakości (np. flac) do wieży, TV, słuchawek i słuchawek bluetooth z kodekiem aptX. A na końcu o jakości decydują głośniki. Avantree powoduje, że problem dobrych kabli ( też tych do słuchawek znika ) W ciekawych czasach żyjemy. Z drugiej strony wieżyczka ma swoje zalety; pilot, timery, formaty,itp. Ciekaw jestem co kupisz.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
hocik napisał:
Wydaje się, że wiesz czego nie chcesz (starego kina domowego). Jako ciekawostkę powiem Ci, że ja uparcie obstaję przy samym wzmacniaczu i stereo. Ostatnio dołożyłem kapitalny przetwornik DA fiio D3 jako polepszacz dźwięku do PC. Do tego zamierzam dorzucić "odbiornik – nadajnik Bluetooth Avantree" z kodekiem aptX co pozwala wysyłać i odbierać dźwięk z PC wysokiej jakości (np. flac) do wieży, TV, słuchawek i słuchawek bluetooth z kodekiem aptX. A na końcu o jakości decydują głośniki. Avantree powoduje, że problem dobrych kabli ( też tych do słuchawek znika ) W ciekawych czasach żyjemy. Z drugiej strony wieżyczka ma swoje zalety; pilot, timery, formaty,itp. Ciekaw jestem co kupisz.
Ciekawe urządzenia. Niemniej jednak do tej pory było tak (i chyba nadal jest), że jakość dźwięku w znacznej mierze zależała też od kanału, którym jest transmitowany - najlepszy po kablu, potem wi-fi (lepszy przy częstotliwości 5 GHz, nieco gorzej przy 2,4 GHz), dalej bluetooth, a na końcu przesyłany radiowo. I choć nie ogarniam już czym się różni bluetooth w w wersji 4.0 od wersji 4.2, to jednak po nadajniku Bluetooth Avantree cudów (jeżeli chodzi o jakość dźwięku) się nie spodziewam. Niemniej jednak bardzo ciekawe urządzenie - mógłbym znowu używać swojego starego sprzętu, bo moje kompakty mi się osłuchały, a ciągnąć kabla do laptopa jakoś mi się nie chce. :)
 
Do góry