Jaskółka naruszyła prawa autorskie?

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !

Miłośnik ptaków otrzymał od administratorów Chomikuj.pl wiadomość następującej treści.

(...) Witamy, otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki: jaskolka_dymowka.mp3 (folder: Głosy ptaków) do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: LeakID który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania. W związku z powyższym, pliki zostały usunięte. W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu). (...)

Więcej :

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

:dziwak
 

CarTon

Bardzo aktywny
Dołączył
10 Październik 2012
Posty
195
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
19°57'E - 50°03'N
Też często otrzymywałem takie wiadomości. Blokowano mi pliki od Pazera-Software, mimo iż informowałem administrację że autor oprogramowania wyraził zgodę na jego swobodne rozpowszechnianie.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nie pomagały ani prośby ani tłumaczenia. Dopiero gdy wyzwałem ich od idiotów, przestali (na razie) blokować.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Witamy,

otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:

Rozkwitały pąki białych róż.pdf (folder: Karaoke Patriotyczne)

do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Redakcja Zagraj to sam

który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.

Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.

W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).

W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.

Dziękujemy za zrozumienie.

Witamy,

otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:

Sam napraw swój komputer - testowanie pamięci.pdf (folder: Poradniki PDF),
Wymiana BIOS-u płyty głównej.pdf (folder: Poradniki PDF)

do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
W związku z powyższym, pliki zostały usunięte.

W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).

W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.

Dziękujemy za zrozumienie.

Mam tych zgłoszeń na chomiku grubo ponad setkę. Usuwane są kopie płyt z oryginalnymi systemami Windows ,do których prawo ma nie Microsoft tylko: French Solutions, Ltd. Usuwane są moje własne poradniki do których prawo ma: Wydawnictwo szkolne i pedagogiczne. Usuwane są teksty i nuty o nagraniach już nie wspomnę pieśni patriotycznych, które dawniej były własnością całego narodu polskiego, a dziś... Redakcji Zagraj to sam
 
Do góry