Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
11037
Reakcje/Polubienia
32712
JingOS to kompletnie nowy system operacyjny bazujący na
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i wykorzystujący autorskie środowisko graficzne zaprojektowane właśnie pod ekrany dotykowe. Tak, JingOS świetnie sprawdzi się na tabletach, jak i laptopach z ekranami dotykowymi, zwłaszcza na tych konwertowalnych. Co ważne, twórcy sami określają swój system jako „The World’s first iPadOS-style Linux Distro”.

JingOS świetnie imituje iPadOS i daje nam dostęp do ogromnych zalet tabletów, a po podpięciu klawiatury oddaje nam pełną dystrybucję Linuxa, a co za tym idzie – dostęp do desktopowych programów takich jak Visual Studio Code, GIMP czy pakiet biurowy typu LibreOffice.

Twórcy zaprojektowali nie tylko środowisko graficzne, ale również wiele aplikacji początkowych, jak i zestaw ikon. Mało tego, poinformowali również, że pracują nad systemem dla smartfonów, co sprawi że do świata telefonów z
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dołączy kolejny gracz. Z tego co nam wiadomo, twórcy planują także rozpocząć zbiórkę pieniędzy na JingPad, czyli na tablet pracujący w oparciu o JingOS.
opis:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Póki co, JingOS został przetestowany i działa świetnie na dwóch sprzętach, a są to Microsoft Surface 6 oraz Huawei Matebook 14. System będziemy mogli instalować również na innych komputerach, jednak bez dotykowego ekranu odczucia podczas korzystania mogą nie być prawidłowe.

Dystrybucję będzie można pobrać już 31 stycznia 2021 roku z:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zapowiada się ciekawie :jezyk
 
Do góry