Kerish Doktor 2016 - Reg Organizer v7.30

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Mam pytanie do szanownych koleżanek i kolegów, który program polecacie Kerish Doktor 2016 czy też Reg Organizer v7.30. do kompleksowej konserwacji i optymalizacji systemów Windows. Ostatnio w promocji były one do zdobycia . Jakie są Wasze opinie na temat tych narzędzi, czym się różnią i który czyni mniej szkody w systemie i jest bezpieczniejszy dla użytkowników mniej zawansowanych.
Pozdrawiam
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Tak się składa, że wczoraj zainstalowałem oba te programy. Pierwszego użyłem Kerish Doktor 2016 i powiem, że jestem pod wrażeniem. Użyłem wszystkie dostępne moduły i odnoszę wrażenie, że komputer jest "sprawniejszy", poprawiła się też jakość połączenia internetowego. Po drodze było kilka zaplanowanych restartów i uruchamiane były najważniejsze (dla mnie) programy. Ogólnie 100/100.

Potem chciałem sobie "zrobić dobrze" i przeskanowałem komputer, a właściwie rejestr Reg Organizer'em v7.30. I tu niemiła niespodzianka, szlag trafił wszystkie skróty. Nie tylko te na pulpicie, ale i te w Menu Start.
Nie pomogły żadne fix'y, a i po Reg Organizerze nie pomógł Kerish Doktor. Pomogło dopiero przywrócenie sytemu z przedwczorajszej kopii zrobionej Keriver 1-Click Restore Free.

Z mojego doświadczenia polecam Kerish Doktor 2016.

Mam jedno pytanie na koniec: z jakiego klucza (jaka promocja i z kiedy) będziesz rejestrował swojego Kerish Doktor 2016 ??
Pytam, bo "słyszałem", że klucze z ostatnich promocji utraciły ważność.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
U nie Reg Organizer'em v7.30. nie usunął niczego istnego, skrótów również. Kerish Doktor 2016 zapętlił się przy czyszczeniu rejestru w Windows 10 Pro (64 bit) w sekcji Rozszerzenia plików i znalazł ponad 10 000 błędów, usuwanie tych błędów trwałoby pewnie dobę bo Kerish Doktor 2016 robi to bardzo bardzo wolno. Nie sądzę również by było aż tyle błędnych rozszerzeń w rejestrze, ponieważ dość regularnie czyściłem rejestr programem ScanMyReg. Podchodzę dość sceptycznie do tego typu programów i tego co czynią w systemie, Moim zdaniem wszystko to jest trochę na pokaz i dla szpanu. A dobrze utrzymany i regularnie aktualizowany system sam w sobie trzyma się dobrze.
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Emmers napisał:
... Kerish Doktor 2016 zapętlił się przy czyszczeniu rejestru w Windows 10 Pro (64 bit) ...

Zapomniałem dodać, że u mnie przygoda miała miejsce na Win 7 x64.
Jak widać, dwa różne systemy i dwie różne "przygody". Ot, cały Windows :dziwak
 
A

Anonymous

Z tych dwóch na 100% mogę polecić Doctora - nic Ci nie popsuję, a pewnie pomoże (oczywiście w jakim stopniu, to zależy w jakim stanie jest Twój system). Reg Organizer ma mniej funkcji, ale jest bardziej wyspecjalizowany w kierunku zabaw z rejestrem. Ale tu uwaga: u mnie po pierwszym użyciu (Win 7 32 bity), podobnie jak u kolegi win98 zrobił mi psikusa - zginęły mi dwa programy z trayu (były w autostarcie, procesy uruchomione a ich nie ma, włączyć można było je tylko ręcznie). Po naprawie, używałem już go kilka razy i problem się nie powtórzył, więc należy zachować czujność, jakie klucze usuwamy (osobiście nigdy z lenistwa nie sprawdzałem w innych takich programach, jakie błędy wywalały z rejestru.
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Win98 - mam zainstalowanego Kerish Doktor 2016 ze styczniowej promocji na SharewareOnSale mam Win 7 x64
 
A

Anonymous

Emmers napisał:
U nie Reg Organizer'em v7.30. nie usunął niczego istnego, skrótów również. Kerish Doktor 2016 zapętlił się przy czyszczeniu rejestru w Windows 10 Pro (64 bit) w sekcji Rozszerzenia plików i znalazł ponad 10 000 błędów, usuwanie tych błędów trwałoby pewnie dobę bo Kerish Doktor 2016 robi to bardzo bardzo wolno. Nie sądzę również by było aż tyle błędnych rozszerzeń w rejestrze, ponieważ dość regularnie czyściłem rejestr programem ScanMyReg. Podchodzę dość sceptycznie do tego typu programów i tego co czynią w systemie, Moim zdaniem wszystko to jest trochę na pokaz i dla szpanu. A dobrze utrzymany i regularnie aktualizowany system sam w sobie trzyma się dobrze.
Zastanawia taka liczba błędów, u mnie na win7 KD znajduję 7 - 12 na tydzień, najwięcej znajdzie ASC 9.1 Pro (pogłębiony skan rejestru) - maksymalnie ok. 100. Instaluje i wywalam kilka programów tygodniowo, więc rejestr nie jest oszczędzany :zaciesz Czyżby to 10 tak działała !?
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
sowa2 napisał:
Win98 - mam zainstalowanego Kerish Doktor 2016 ze styczniowej promocji na SharewareOnSale mam Win 7 x64

Czy w tej promocji był tylko jeden klucz, czy były różna ?

Ja mam taki

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Trochę off, ale jak już jesteśmy przy temacie:
Czy mogę go teraz użyć do instalacji na innym komputerze i czy nie zablokuje mi to mojej pierwszej instalacji ?
Bo to chyba był klucz wspólny dla całej promocji.
 
A

Anonymous

win98 napisał:
sowa2 napisał:
Win98 - mam zainstalowanego Kerish Doktor 2016 ze styczniowej promocji na SharewareOnSale mam Win 7 x64

Czy w tej promocji był tylko jeden klucz, czy były różna ?

Ja mam taki

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Trochę off, ale jak już jesteśmy przy temacie:
Czy mogę go teraz użyć do instalacji na innym komputerze i czy nie zablokuje mi to mojej pierwszej instalacji ?
Bo to chyba był klucz wspólny dla całej promocji.

Ja też mam to z SOS i powiem Ci, że mam dwa różne klucze - oba inne niż Twój (inna końcówka). Zablokuje Ci się pewnie po pierwszej aktualizacji (przerabiałem to), ale instalka powinna się udać, jeśli masz tą wersję programu, bo jeśli będziesz ściągał teraz najnowsze, to być może mają już tę poprawkę.
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Mój klucz to DTZD......-HQWABW7 a więc końcówka też jest inna.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Reg Organizera wygrałem w jednym z konkursów na PZD i używam od przeszło roku. Przeważnie raz w miesiącu używam modułu "Czyszczenia dysku" i "Skanowania rejestru" a z automatycznych funkcji mam włączoną "Optymalizację autostartu" oraz "Optymalizacje wyłączania i uruchamiania systemu". I przez ten okres nie miałem żadnych problemów z samym programem czy też z uszkodzeniami rejestru bądź innych aplikacji w systemie związanych z jego działaniem. Jedna rzecz która od razu rzuca mi się w oczy po użyciu Reg Organizera to dużo szybszy start jak i zamykanie systemu, różnica jest widoczna gołym okiem. Przy uruchamianiu dużo szybciej ładują mi się też aplikacje z zasobnika włączające się przy starcie systemu. Z dawnych czasów pamiętam, że stary TUU robił podobną robotę. W konfiguracji programu praktycznie nic nie zmieniałem a używam go na Windows 8.1.

Kerish Doktora wygrałem również na PZD z zamiarem zainstalowania na lapku rodziców. Nie znałem tego programu tylko wiele dobrego o nim słyszałem więc skrupulatnie przewertowałem wszystkie ustawienia wyłączając to czego nie rozumiałem jak działa i zmieniając kilka rzeczy tak jak wydawało mi się że będzie lepiej. Powyłączałem też wszystkie automaty działające w tle tak żeby programu używać tyko na żądanie. KD używany jest przez ojca ze 3-4 razy w miesiącu, jedno klikniecie robi gruntowne porządki i optymalizację. Do tej pory nie wystąpiły żadne problemy a inne programy sprzątające poszły w odstawkę. Przy KD również znacząco da się zauważyć wzrost szybkości uruchamiania systemu. Co do zamykania nie mam zdania bo przeważnie jak jestem to system instaluje przy wyłączaniu aktualizacje a to zawsze trochę trwa. Program używany jest na lapku z Windows 10.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Używam tych sofcików, ale tylko w określonych segmentach. RO to głównie rejestr i chyba lepiej porównywać ten program np. z RFA. Kerish zajmuje się śmieciami i paroma innymi, specjalistycznymi czynnościami (jeśli jest taka potrzeba).
RO zapuszczam może raz na kwartał jak się uzbiera dużo błędów w rejestrze, a KD codziennie. Ponad 60 procesów, a start W7 64-bit na starym dysku, to nawet mniej niż pół minuty (rekord 24 sek.). Reinstalki nie było od 2 lat.
 
A

Anonymous

sowa2 napisał:
Mam pytanie do szanownych koleżanek i kolegów, który program polecacie Kerish Doktor 2016 czy też Reg Organizer v7.30. do kompleksowej konserwacji i optymalizacji systemów Windows.
Żaden...no chyba,że jesteś głęboko wierzący i...wiara czyni cuda.
 
Do góry