Komputer wydaje dziwne dźwięki (śpiewa, warczy, płacze,wyje)

jogobella

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
260
Reakcje/Polubienia
0
Witam mój komputer od jakiegoś czasu wydaje dziwny dzwięk podczas uruchamiania to znaczy w moim odczuciu brzmi to jak by coś dzieś tarło ,gdy to coś pojawiło się pierwszy raz pomyślałem ,ze to coś z systemem jest nie tak więc zrobiłem go na nowo i wszystko było by ok ,ale dziś znowu to usłyszałem i kompletnie nie wiem o co chodzi !! Dam trzy zrzuty ekranu na temat komputera.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: komputer

Kompletnie nie widzę związku między dźwiękami wydawanymi przez komputer a zrzutami ekranu, czy zainstalowanym systemem... Jeśli coś zgrzyta w środku komputera to na pewno nie jest to Windows 8.1, a raczej odgłosy wydawane przez dysk twardy ewentualnie zużyty wentylator na chłodzeniu procesora lub karty graficznej.
 

tracyt

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
8
Reakcje/Polubienia
0
Re: komputer

piszę z telefonu i na tych obrazkach nic nie widzę bo wszystko jest rozmyte. może to dysk twardy, a może jakiś wiatrak. jak dysk to nic nie zrobisz. jak wiatrak to możesz go odkręcić, oczyścić z kurzu i czasami trzeba czymś nasmarować żeby nie chodził na sucho. mój komputer się zepsuł bo o niego nie dbałem i teraz muszę z komórki korzstać. rozkręć w ogóle ten komputer i go przeczyść z kurzu itp. tylko uważaj żeby czegoś nie uszkodzić. jak będziesz coś w nim w środku robiL, to wcześniej wyładuj ładunki elektryczne żeby nie uszkodzić karty graficznej albo pamięci czy czegoś innego. najlepiej złapać za kaloryfer.

jakby Ci się chcialo, to może nagraj te dźwięki. i jak będziesz smarował ten wiatrak czy wiatraki, to nie za dużo. smarowidło kup sobie w sklepie komputerowym.
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
Re: komputer

to co chodzi zużywa się i po jakim czasie padnie
a ja podepnę
mnie ostatni padł wiatrak w zasilaczu i se kupiłem lepszy
ja mam iny problem muszę 2 razy włączyć komputer żeby miał internet bo tak mi wyświetla strona niedostępna
wszystkie programy internetowe chodzą tylko przeglądarki zwykłe i portable nie chcą wyświetlać stron problem znika gdy uruchomię 2 raz komputer
a 2 problem ze jak podepnę iny dysk do płyty to pokazuje ze ma bad sektory i nie uruchamia system go nie widzi
wymieniałem taśmy bios resetowałem 5 rożnych dysków podpinałem Nazwa płyty głównej Asus P5QL
 

wojtek758

Wygadany
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
93
Reakcje/Polubienia
2
Re: komputer

To i ja dorzuce 5 groszy do tematu. Wiatraki silencery naped magnetyczny na allegro mozna po 12 zl. trafic nowe. Warto zwrocic uwage bo zbliza sie sezon grzewczy i kompy zwlaszcza obok kaloryfera "poca" sie mocno. Przezylem kilka dziwnych odglosow z kompa ale raz to byl armagedon. Huk mozna bylo porownac do silnego uderzenia kamieniem w obudowe kompa. Zagladam do srodka a tam wylamana ramka mocowania radiatora na procesorze. Zdarzylo sie tak dwa razy. Porzadna pasta term + nowy wiatrak i wiekszy radiator rozwiazaly problem. A-ha w starym PC-cie zapalil mi sie zasilacz.. ale to byl komp z lat 90.
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Re: komputer

Powiem tak stawiam na wentylator lub dysk, choć nie koniecznie dysk bo jest parę dyski starego typu co pracują bardzo głośno .Co do wentylatora morze być uszkodzony np: skrzywione łopaty w skutek upadku lub wstrząsu - wtedy będą tarły o obudowę lub na łopatach jest sporo zabitego kurzu - komputer bardzo szybko się grzeje - brak regularnej konserwacji i czyszczenia z kurzu .Co do dysku to radze wykonać kopie danych np na pamięć usb a potem przetestować dysk programem do sprawdzania spójności dysku i jego stanu np :Hard Disk Sentinel Standard
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Re: komputer

Równie dobrze może to być np. zasilacz (oby nie !! ).
Jeżeli jest to dysk twardy, to zrób kopię zapasową tego wszystkiego co jest dla Ciebie ważne. Zrób ją bez względu na wszystko.
Jak otworzysz obudowę, to zobacz i posłuchaj co jest nie tak. Oczywiście włącz komputer i nic w nim wtedy nie grzeb.

Co do zrzutów ekranu, to lepiej by było gdybyś dał z temperaturami, testami dysku czy dysków które są podpięte...
 

jogobella

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
260
Reakcje/Polubienia
0
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki

przetestuje komputer i dam wam znać co i jak
 

jogobella

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
260
Reakcje/Polubienia
0
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki (śpiewa, warczy, płacze,w

jak obiecałem to daje wynik testu jeżeli chodzi o dyski,ale chyba już wiem co było problemem i oby się nie powtórzyło
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki

jogobella napisał:
przetestuje komputer i dam wam znać co i jak
jogobella napisał:
jak obiecałem to daje wynik testu jeżeli chodzi o dyski,ale chyba już wiem co było problemem i oby się nie powtórzyło
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
A możesz powiedzieć coś więcej (kot zostawił kawałek ogona, dziecko temperowało kredkę w zasilaczu... :p ) ??
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki (śpiewa, warczy, płacze,w

mnie po 5 latach padł wiatrak w zasilaczu
a sprawa z internetem sama sie rozwiązała
 

jogobella

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
260
Reakcje/Polubienia
0
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki (śpiewa, warczy, płacze,w

ten dziwny dzwięk znowu się pojawił ,ale ja myślę że to wiatrak w zasilaczu szwankuje
 

jogobella

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
260
Reakcje/Polubienia
0
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki (śpiewa, warczy, płacze,w

witam obiecałem wam odpowiedz i już wiem na 100% dziwny dzwięk wydawał jeden z wiatraczków no i go rozebrałem nasmarowałem i jest ok
 

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Re: Komputer wydaje dziwne dźwięki (śpiewa, warczy, płacze,w

no to gitara jak wszystko jest ok :dziwak
 
Do góry