Mitsubishi zamierza wycofać się z Europy?

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
Jak ktos ma ochote to niech kupuje, wiecej i nowszych juz nie bedzie. Szkoda. Mam wrazenie ze w polowie zabil ich tu koronawirus, a w polowie normy spalin i wymagania ze samochod ma spalac dwutlenek wegla a z wydechu ma sie uwalniac trojgretan ekosmrodka, koniecznie o zapachu swiezych odchodow szczesliwej Grety z wolnego wybiegu :(

zrodelko:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Zamiast spekulować i opowiadać bzdety powinieneś raczej sięgnąć do innych jeszcze źródeł...choćby tu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i wtedy wiadomo, w czym jest rzecz.
A tak na marginesie...zniknęły w Europie np. Chavrolet i Daihatsu...kiedyś jeszcze Simca, Talbot, Zastava, Autobianchi a bliżej nas Wartburg czy Syrena...może jakieś równie błyskotliwe wytłumaczenie ekologiczno-katastrofalne?
:guma
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9980
Reakcje/Polubienia
10610
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Oczywiście Unia nie jest niczemu winna a normy spalania nie mają znaczenia. Każde auto według unijnych norm ma wydalać CO2 na poziomie 95 g/km i np. taka nowa Honda Jazz wydala 102g. No niby niewiele brakuje ale ta Honda to hybryda i jej podstawowa wersja kosztuje prawie 95k. To prawie 30k więcej niż obecne wersje z silnikami spalinowymi. Zaglądając do portfela taki europejczyk woli kupić większego Civica wydając 15k mniej. Dla hondy nieopłacalne jest modyfikowanie obecnych silników i w konsekwencji żeby nie płacić za każdy gram CO2 ponad normę będzie sukcesywnie wprowadzać silniki elektryczne. No cóż, skoro Jazz kosztuje w podstawie 95k to ile będzie kosztować nowy Civic czy CRV obecnie kosztujący 118k. :scratch
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
Oczywiście Unia nie jest niczemu winna a normy spalania nie mają znaczenia. Każde auto według unijnych norm ma wydalać CO2 na poziomie 95 g/km i np. taka nowa Honda Jazz wydala 102g. No niby niewiele brakuje ale ta Honda to hybryda i jej podstawowa wersja kosztuje prawie 95k. To prawie 30k więcej niż obecne wersje z silnikami spalinowymi. Zaglądając do portfela taki europejczyk woli kupić większego Civica wydając 15k mniej. Dla hondy nieopłacalne jest modyfikowanie obecnych silników i w konsekwencji żeby nie płacić za każdy gram CO2 ponad normę będzie sukcesywnie wprowadzać silniki elektryczne. No cóż, skoro Jazz kosztuje w podstawie 95k to ile będzie kosztować nowy Civic czy CRV obecnie kosztujący 118k. :scratch

Nie duskutuj z idio... ichito. Sprowadzi Cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem... :)
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
@spamtrash
Czasem wydawać się mogło, że robisz tu za wioskowego mędrca i pewnie wielu się na to nabierało, ale to nieprawda - jesteś tylko wsiowym głupkiem. Rozmowa z tobą nie jest nawet grzebaniem w śmieciach...to grzebanie w szambie i jedyne co pozostaje to cuchnący smród.
Nie dałem ci powodu, żeby mnie obrażać i nazywać idiotą, ale sobie na to pozwoliłeś, więc powiem tylko tyle - to co zrobiłeś to chamska bucówa.
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
Zastosuje sie do wlasnej rady :)
Jedno mnie tylko zastanawia: odczuwanie zapachow podczas czytania tekstu. Osobiscie obstawiam grzybki, ale to juz szeroka spekulacja bo reakcja organizmu na specyficzne halucynogeny jest, jak twierdza eksperci, bardzo indywidualna i na podstawie jednego objawu ciezko wnioskowac co dany podmiot cpie...
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
Mi osobiście 150 KM w suvie to mało...
Zalezy... biorac jako przyklad CX5 od Mazdy, jest ogromna roznica jazdy przy 150KM w benzynie (200costam momentu obrotowego) i 150KM w dieslu (400costam). Mialem mozliwosc porownania podczas jazdy probnej przy wyborze dla mojej najukochanszej cholery ;)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9980
Reakcje/Polubienia
10610
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zalezy... biorac jako przyklad CX5 od Mazdy, jest ogromna roznica jazdy przy 150KM w benzynie (200costam momentu obrotowego) i 150KM w dieslu (400costam). Mialem mozliwosc porownania podczas jazdy probnej przy wyborze dla mojej najukochanszej cholery ;)

Madzia nie ma silników benzynowych 150konnych. Takie są tylko diesla.

Mi osobiście 150 KM w suvie to mało...

Tyle koni to może w heczbeku wystarczy. :)
 
Do góry