Konkurs - Gadżety od Avast!

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
images



Wspólnie z Panią Julią z ekipy Avast przygotowaliśmy dla Was konkurs w którym do wygrania są:

*4 x zeszyty (piękne wydanie)

*4 x czapeczki z daszkiem

*2 x USB do auta z trzema wtyczkami mini USB dla Android i iOS




Zasady konkursu :
1. Napisz/wymień co Twoim zdaniem stanowi 3 największe zagrożenia w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa internetowego (bezpieczeństwo domowych sieci, połączeń Wi-Fi, mobilnego i stacjonarnego).
2. Komentarz w języku polskim.
3. Zakończenie konkursu odbędzie się dnia 21.12.2015.

Nie jest to konkurs wiedzy, ale dyskusja na temat świadomości bezpieczeństwa, a zwycięzców wybierze Pani Julia z ekipy Avast.


Zapraszam do udziału w konkursie :)

------------------------------------------------------------------------------------------
Zgłoszenia niezgodne z zasadami konkursu zostaną usunięte
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Moim zdaniem największym zagrożeniem w dobie internetu jest brak świadomości o zagrożeniach.
Użytkownicy często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie czychają na nich podczas codziennego korzystania z komputera czy też telefonu.
Można wyróżnić tutaj kilka z nich:
1. Niewiedza, nieznajomość lub zła konfiguracja programu antywirusowego - zapory (programom które mają nas chronić trzeba "dać szansę" na poprawne działanie, czyli po prostu dobrze skonfigurować i dbać o aktualizację.
2. Bagatelizowania ostrożności podczas korzystania z sieci (mam antywirusa i zaporę więc nie muszę się niczym przejmować - tak niektórzy mogą myśleć i znam przypadek kolegi który w ten sposób złapał cryptolocka).
3. Używanie słabych lub bardzo prostych haseł typu: 1234, qwerty itp. i nie zabezpieczanie sieci wi-fi.
4. Brak archiwizacji ważnych danych oraz systemu operacyjnego ( nie trzeba złapać wirusa żeby stracić ważne dane - wystarczy, że nasz dysk odmówi posłuszeństwa - dlatego trzeba robić kopie ważnych danych).

To wg mnie największe zagrożenia wypływające z użytkowania komputera, poza tym dziękuję za konkurs i pozdrawiam Panią Julię i wszystkich użytkowników :)
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Konkurs inny "niż wszystkie" - dzięki. :dziękuję
Nie chodzi mi też o wygranie nagród rzeczowych - traktuję ten konkurs jako ciekawe wyzwanie :scratch
/pewnie bym wolał zabezpieczenie urządzenia z Android-em - najlepiej z licencją "lifetime", bo to przecież Firma Avast/. :ok

Globalnych zagrożeń i cyberataków na placówki rządowe nie uwzględniam w tej wypowiedzi - skupię się na zagrożeniach dotyczących użytkowników domowych. Nie jestem ekspertem, ale tego chyba każdy się obawia. :ireful

Lista wyjątkowo niebezpiecznych zagrożeń /według mnie/każdego użytkownika domowego: :k......

1. Kradzież danych osobowych /przede wszystkim z uwzględnieniem numerów kont bankowych/, danych osobowych m.in. w serwisach społecznościowych. Dane mogą być wykorzystane np. do wrzucania wpisów w celu przedstawiania treści "niedozwolonych moralnie" czy też do wykorzystania Waszego IP na atak konkretnych adresów internetowych. Zazwyczaj uzyskiwany jest tutaj też dostęp do poczty - niesie to kolejne zagrożenie /patrz niżej/.

2. Ataki na PC czy urządzenia /wszystkie - Android, iOS, Windows ... / telefonii komórkowej np. blokujące urządzenie w celu wyłudzenia płatności, lub bardziej może "popularne i prozaiczne" /niemniej niebezpieczne/ w celu przejęcia kontroli nad urządzeniem z wykorzystaniem np. do rozsyłania spamu z Waszego konta pocztowego.

3. Atak personalny w celu zniszczenia /spowodowania jak największych - najlepiej nieodwracalnych szkód/ w samym urządzeniu /nie wiem jak to fachowo nazwać/- i bezpowrotnej utraty zapisanych danych /zdjęcia, pisma, projekty autorskie etc ..../.

Podsumowując - do ustrzeżenia się przed powyższymi /i nie tylko/ zagrożeniami przydatna jest skuteczna i wydajna ochrona /najlepiej przy nikłym obciążaniu systemu/. Przykładem są produkty do ochrony, które posiada w ofercie firma AVAST/. Przyda się też tzw. "zdrowy rozsądek" i odrobina wiedzy na temat zagrożeń i konfiguracji zabezpieczeń sieci /w tym Wi-Fi/.

Dziękuję koledze ORGANIZAT0R i P. Julii /przedstawicielce sponsora - Firmy Avast/ za ten innowacyjny /bo "rzeczowy"/ i ciekawy przez to konkurs.Tym bardziej dziękuję, gdyż myślę, że konkurs bardzo przyczynia się do urozmaicenia Forum "PZD". :dziękuję
 

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
Moim zdaniem 3 największe zagrożenia w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa internetowego:

1.korzystanie z nielegalnego oprogramowania
2.nieaktualizowanie systemu oraz programów
3.używanie tych samych loginów i haseł do wielu kont

Dziękuję za konkurs :dziękuję
 

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Myślę, że sami producenci oprogramowania przyczyniają się do zmniejszenia naszego bezpieczeństwa poprzez zbieranie wielu informacji o nas. Jednak to temat rzeka.
1.wiara w moc zainstalowanego zabezpieczenia
2.wielu szczególnie starszych, nie mają pojęcia o wszystkich tych robakach, wirusach czy hakerach.
3.wszystkie punkty podane przez andrzej65
 

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1634
Reakcje/Polubienia
3948
3 największe zagrożenia w kwestii szeroko pojętego bezpieczeństwa internetowego ...hmmmm..wg mnie :
1 Poziom zabezpieczenia smartfonów ...a raczej jego brak , mobilny antywirus to przeważnie szczyt
ochrony . Co przy coraz większej ilości danych , korzystaniu z bankowości elektronicznej , e-zakupów
itp ,itd czyni nasze telefony znacznie bardziej łakomym kąskiem i dużo łatwiejszym celem niż komputery .
Dodając do tego cały kalejdoskop wersji Androida, brak jego aktualizacji , fakt że mało które z urządzeń pracują
nie tylko pod jego najnowszą wersją co nawet w miarę nową ,słaby lub często zerowy stan zabezpieczeń
wielu z sieci wi-fi i niefrasobliwość właścicieli słuchawek ...to wszystko stanowi wg mnie jedno wielkie
zagrożenie bezpieczeństwa internetowego .
2 Nieaktualizowanie lub zbyt późne łatanie systemu operacyjnego , krytycznych aplikacji i programów
zabezpieczających nasze urządzenia . Te ostatnie są najczęściej jedynie zainstalowane , brak im często
odpowiedniej konfiguracji , nie dobieramy z głowa zestawu zabezpieczającego ...sam antywirus to w obecnych
czasach za mało ...nie mówię już nawet o zaporze a raczej częstym jej braku , braku ochrony przeglądarki ,
menadżera haseł , wirtualizerów , piaskownic , programów anty.exe ,aplikacji opartych na białych listach itp ..
mało kto ma odpowiedni zestaw takich programów , nie za duży ale porządnie spełniający swoją role .
3 Brak myślenia w używaniu netu ( wiem , wiem oklepane ...mówi się od dawna że należy korzystać z netu z
"głowa" ale to dalej aktualne i bardzo istotne ) . Tutaj dodałbym jeszcze jeden z największych "grzechów"
- nie wykonywanie kopii zapasowych systemu i ważnych danych .

Fajny konkurs , dziękuje za możliwość udziału :)
 

alojzy

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
151
Reakcje/Polubienia
4
Moim zdaniem największym zagrożeniem jest:
1.bark świadomości odnośnie zagrożeń wynikających z używania szeroko pojętego internetu wśród użytkowników;
2.brak instynktu zachowania anonimowości, ogólnoświatowe obnażanie się na portalach społecznościowych, brak podstawowych wiadomości odnośnie bezpiecznych haseł, zagrożeń płynących z otwierania załączników poczty mailowych, manipulacji socjotechnicznej;
3.aktualizacje systemów operacyjnych, oprogramowania użytkowego i antywirusowego.

Generalnie jak zwykle najsłabszym ogniwem jest człowiek

Czyli po krótce jeszcze raz
1.człowiek
2.człowiek
3.człowiek


Dziękuję za konkurs!!
 

qwer0

Świeżak
Dołączył
17 Wrzesień 2015
Posty
31
Reakcje/Polubienia
1
Zagrożeniem jest użytkowników naiwność i bezmyślne postępowanie. Przekonanie, że nic nam nie grozi, przekonanie to jest często wzmacniane przez wszelakie oprogramowanie - niekoniecznie zabezpieczające.
Często brak umiaru w korzystaniu z sieci i zdroworozsądkowej analizy informacji, jakie udostępniamy i siły zabezpieczeń swoich danych, jakie stosujemy.

Dziękuję za konkurs i pozdrawiam :)
 

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
Zakończenie konkursu odbędzie się dnia 21.12.2015.
 

wolfik25

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Grudnia 2015
Posty
0
Reakcje/Polubienia
0
Zagrożeniem sa ludzie w 99%,wrzucaja do sieci co sie da,gdzie się da i nie myślą o konsekwencjach.Osatnio przegladając fan page pewnej perfumerii natknęłam się na konkurs w którym należało pokazać relaks /spa w swojej łazience jakie było moje zdziwienie gdy 50 % tych zdjęć to fotki dzieci podczas kapieli.Ja rozumiem ma ktos ochotę wygrać cos w konkursie (w tym przypadku był to krem do ciała) ale żeby dla kremu wystawiać intymność swojego dziecka na facebook ogólnodostepny.Niech taka mamusia lub tatuś siądą do wanny wysmarują się pianą ,zrobia zdjęcie i wrzuca na konkurs ,a nie dziecko które nie jest świadome ,że pół nagie walczy o krem dla mamusi.Rodzice ogarnijcie sie i dbajcie o prywatność swoich dzieci.Pozdrawiam
 

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
Wszystkich uczestników proszę o kontakt ze mną na PW.
 

alojzy

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
151
Reakcje/Polubienia
4
Zeszycik doszedł, dzięki @ORGANIZAT0R za zaangażowanie!!!
 

andrzej65

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
408
Reakcje/Polubienia
16
:hi
Prezent dotarł, dziękuje i pozdrawiam :friends
Gadżet od Avast czapka z daszkiem
2jpg_sehhaqa.jpg




6jpg_sehhqps.jpg
 
Do góry