antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5610
Reakcje/Polubienia
4111
Miasto
Polska
ImvRhai.jpg
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2621
Reakcje/Polubienia
3097
Stało się to czego sie obawiałem.
Rządzący właśnie wprowadzili tymczasowy zakaz wstępu do Lasów Państwowych do 11 kwietnia.. :zlosc
Żeby było zabawnie, nie w związku z suszą, pożarami czy pracami leśnymi, ale w związku z Koronawirusem :facepalm

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To w lasach jest najwięcej bakterio i wirusobójczych fitoncydów w powietrzu, las pozwala się dotlenić, wzmocnić organizm. :ok

Mogę się założyć o wszystko co posiadam że ma to związek z prognozami pogody zapowiadającymi 20 stopni na plusie za parę dni i całym prawdopodobieństwem wysypem ludzi. :piwko
Oczywiście myśliwych ten zakaz nie dotyczy. Jedyny pozytyw w tym taki że może jeden z drugim wezmą siebie za dzika i wystrzelają się nawzajem :sarkazm
Wciąż jednak mamy markety pełne ludzi, apteki pełne zarazków, osiedla które dopiero zaroją się ludźmi i kościoły z cudowną piątką plus ksiądz :papież

Brawo Debile
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5743
Miasto
To tu to tam....
Tak mi sie przypomnialo... odnosnie maseczek. Moze i nie chronia, ale nosic warto. Jednorazowe to tego....no. Jezeli ktos bylby zainteresowany maseczka, to polecam zestaw:
Sundstrom SR 100 + filrt SR 510. Filtr mozna spokojnie uzywac przez miesiac+ pod warunkiem dezynfekcji.

Dezynfekcja (jak i kazdej innej zreszta maszeczki lub filtra) winna odbywac sie NIE poprzez pranie, horcowanie dezynfektantami, chlorowanie czy ozonowanie bo ZMIENIA to strukture/chemie wlokien i solabia filtracje.
Zabijamy dzada poprzez polgodzinne trzymanie w temperaturze 70C (minimalna zabijajaca to biorac analogie do pierwotnego SARS wynosi 55, te 15 to zapas na kontrolek termiczny piekarnika) przez 30 minut.
Niektore mozna wyzej (ww. SR510 wytrzymuje do 90 bez uszczrbku na strukturze), ale niektore elementy, np. gumki moga nie wytrzymac.

Oczywiscie do dluzszego komfortowego uzywania w ciagu dnia maske taka nalezaloby polaczyc z SR500, le tu dla przecietnego uzyszkodnika cena wydaje sie byc jednak zaporowa... aczkolwiek musze przyznac ze 6 godzinna praca w zestawie SR500, SR710 x2 +SR510 + SR200 nie nuzy.
 
Do góry