spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5732
Miasto
To tu to tam....
Czy powrot dzieci do szkol to dobry pomysl? Wydaje mi sie ze nie do konca.
Raz, ze jak @OXYGEN THIEF zapodal,, zalecenia dla dzieciakow wymagalyby przykucia ich do kaloryferow na przerwach;
dwa, w polskich warunkach lokalowych wiekszosci szkol wymagaloby nauczania 24 godzinego, na 3 zmiany, z dezynfekcja pomiedzy "zmiana".
Trzy: to nie jest najlepszy pomysl w kraju gdzie komunikacja na linii: lekarz pierwszego kontaktu/sluzba zdrowia <-> sanepid praktycznie dziala gorzej niz XIV wieczna poczta konna, a komunikacja na linni pacjent <-> ktokolwiek dziala tak jak siec 5G w starozytnym Egipcie, czyli po prostu nie istnieje bo sie dozwonic NIGDZIE nie da, a jesli sie juz dodzwoni toOBIECUJA oddzwonic. Podkreslam: OBIECUJA, a nie ODDZWANIAJA.
Cztery: wymagaloby to stalej obecnosci/aktywnej pracy szkolnych pielegniarek. Podkreslam: pielegniarek, a ie pielegnarki, bo jedna na szkole to moze siasc i plakac a nie aktywnie monitorowac i dzialac.
Piec: takie podejscie wymagaloby wymiany informacji na poziomie szkolna pielegniarka <-> rodzina dziecka <->lekarz rodzinny <-> sanepid a jak wynika z trzy powyzej ani to nie dziala, a jak wynika z cztery nie jest fizycznie wykonalne przez jedna pielegniarke pracujaca na jedna fefnasta etatu.

Z powyzszego wynika ze posylanie dzieci do szkol w sytuacji gdzie zarowno Pociotki i Szwagry jak i poprzednicy doprowadzili sluzbe zdrowia do stanu agonalnego a dzialanie panstwa w zakresie kontroli epidemii sprowadza sie do kontroli spoleczenstwa i wymiany ministra zdrowia jak tylko obecny sie nachapie na lewych respiratorach w zasadzie mozna by podciagnac pod celowe narazanie nieletnich na niebezpieczenstwo zostanie jesli nie chorymi, to roznosicielami wirusa. Nie wspoinajac o tym jak taki link do 20 rodzin (alozmy ze tyle ma jedna klasa) bedzie oddzialywal np. w przypadku odwiedzin babci w domu opieki czy imienin wujka.

Teraz tak, dla wszelakiej masci itoitamto czy jak im tam, ktorzy mi zarzucaja ze pisze bez sensu o czyms o czym nie wiem. Owszem, nie jestem specjalista w dziedzinie zwalczania pandemii w przypadku poslania dzieci do szkol jesli system zopieki i przeciwdzialania jest taki jaki jest. Nawet nie zamierzam pretendowac. Na czym wiec opieram swoje powyzsze wypociny? Dlaczego moje wnioski sa takie a nie inne i na czym je opieram?
Jak wiecie (albo nie): wszystko juz bylo, wystarczy pogrzebac w historii. Nie trzeba eksperymentowac na zdrowym organizmie spoleczenstwa niczym dr Mengele.
Polecam, jesli kogos by interesowalo moje zrodlo:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Oczywiscie zachecam do wyciagania wlasnych wnioskow.
 
S

Skasowany użytkownik 6404

Wyciekł tajny raport nt. koronawirusa. BBC ujawnia jego treść

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Sąd nałożył grzywnę na ekspedientkę, bo nie chciała obsłużyć klientki bez maseczki

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Informacja na wejściu do sklepu. Twardy orzech dla Inspekcji Handlowej
Na jednym ze sklepów w okolicach Katowic na drzwiach wisi kartka z napisem "Osób z objawami grypy, przeziębienia nie obsługujemy". - Czy tam pracują sami absolwenci medycyny, którzy na oko oceniają stan zdrowia klientów?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Koronawirus spowodował, że rodzice wydziedziczają dzieci. Zaskakujące wieści z Hiszpanii

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4333
Reakcje/Polubienia
5732
Miasto
To tu to tam....
Rosyjska szczepionka na koronawirusa. Są pierwsze wyniki badań

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ruska szczepionka po prostu: dziala. Osoby zaszczepione wytwarzaja przeciwciala. Pozostaje pytanie: jak dlugo utrzyma sie reakcja organizmu, czyli np. jak glugo po zaszczepieniu organizm bedzie wytwarzal przeciwciala w przypadku kontaktu z wirusem?
Czesc bardzo fabularna:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Czesc polfabularna
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

czesc fachowa:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry