spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4336
Reakcje/Polubienia
5735
Miasto
To tu to tam....
Koronawirus we Francji. Nie ma respiratorów dla starszych. "Dostają morfinę i pozwala im się umrzeć"

Dobrze ze dostaja morfine... miejmy nadzieje ze choc tego nie zabraknie. Taka forma w sumie eutanazji: uznaja ze nie maja srodkow zeby wyleczyc. Praktycznie jesli przejrzec Europe to prawie kazdy kraj kategoryzuje pacjentow ktorym daje szanse, a ktorych sie pozostawia. Jeszcze raz: dobrze ze morfine dostaja.

A zinnej beczki: koronawirus jako pretekst odpalenia systemu kontroli (i stawiam zlote nugety przeciw fistaszkom ze NIE wylacza tego po ustaniu epidemii, co sie ma sprzet i soft marnowac):
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10580
Miasto
Somewhere over the rainbow.
1. Proszę mi nie wstawiać linków, których nie wstawiłem, bo ja wrzuciłem link tylko do filmiku na Youtube.
2. Co oznacza zapalenie płuc czy w ogóle zapalenie w jakimś organie? Jest to stan zapalny w organie wywołany zakażeniem bakteryjnym lub wirusowym. Zapalenie płuc to inaczej stan zapalny w obrębie miąższu płuc, jest stanem zapalnym atakującym pęcherzyki płucne, co bez wątpienia zostało przedstawione na podlinkowanej symulacji. Chętnie posłucham o przypadkach zakażenia koronawirusem pęcherzyków płucnych, w których jednocześnie nie doszło do stanu zapalnego w obrębie płuc. To będzie chyba jakaś medyczna nowość.
Tak to jest jak jakiemuś administratorowi z forum komputerowego wydaje się zjadł wszystkie rozumy i plecie bez sensu... :facepalm


Oj ale po co ta wycieczka w moją stronę. Czy ja się czepiam tego co Ty napisałeś - nie. Nie podważam też czy tam jest zakażenie czy nie i czy płuca są chore. Wspomniałem, że chodzi mi sam fakt, że autor podlinkował artykuł, w którym jest to trochę inaczej ujęte i w sumie trochę się zakręcił. Dziękuję za definicję zapalenia płuc ale też sobie ją wyszukałem :)
Link wstawiłem tylko dlatego, że korzystasz z czyjegoś opisu więc warto podać źródło bo autor ze SW wykonał jakąś pracę.

A w dobie internetów każdy pozjadał rozumy i jeden admin udaje że zna się na medycynie, ktoś inny na komputerach a jeszcze inny udaje, że na sporcie czy muzyce :winked .... bywa

Zdrowia życzę w tym trudnym czasie :piwek


A tak w ogóle to fajny obrazek



 
Ostatnia edycja:

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35842
Reakcje/Polubienia
24896
Miasto
Trololololo
@antbil007 widzę że jak zawsze przed wyborami ruszyłeś z kampanią antypartyjną (dotyczy skasowanego posta) :panika
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5607
Reakcje/Polubienia
4111
Miasto
Polska
@antbil007 widzę że jak zawsze przed wyborami ruszyłeś z kampanią antypartyjną (dotyczy skasowanego posta) :panika
namnożyło się tych teorii spiskowych bez liku; nie jestem mainmodem/supermodem by umieć rozróżnić co ma barwę polityczną, a co nie…
reprezentuję kampanię zdrowego rozsądku, ale to chyba towar nie dość, że deficytowy, to jeszcze nie w cenie, choć zgodnie z ekonomią, powinien…
luknij na ten post
nie ma chyba powodów do jego wygumkowania, hę? …
ch.jów, k.rw, p.zd i c.p ci u nas dostatek, nieprawdaż? :szok:bea
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nie podważam też czy tam jest zakażenie czy nie i czy płuca są chore. Wspomniałem, że chodzi mi sam fakt, że autor podlinkował artykuł, w którym jest to trochę inaczej ujęte i w sumie trochę się zakręcił.
A to co to było: "Autor ze Spidersweb trochę dał się ponieść fantazji bo to nie jest symulacja zapalenia płuc tylko model 3d już po zakażeniu. (...)Tak to jest jak ktoś kto na co dzień pisze o komputerach a zaczyna o wirusach (...)"
Dziękuję za definicję zapalenia płuc ale też sobie ją wyszukałem :)
Widać, że trochę za późno. W tekście źródłowym również zostało użyte pojęcie "inflammation".
Link wstawiłem tylko dlatego, że korzystasz z czyjegoś opisu więc warto podać źródło bo autor ze SW wykonał jakąś pracę.
Linki to wstawiamy, kiedy kogoś cytujemy. W moim poście nie było cytatu. Wiem, kiedy jest konieczność wstawienia linka, a kiedy takiej potrzeby nie ma... Nie ma potrzeby wstawiania źródła do filmików z Youtube'a, bo sam filmik jest już źródłem.. Proszę mi nie doklejać linków wg swojego "widzimisię"...
A w dobie internetów każdy pozjadał rozumy i jeden admin udaje że zna się na medycynie, ktoś inny na komputerach a jeszcze inny udaje, że na sporcie czy muzyce :winked .... bywa
Zdrowia życzę w tym trudnym czasie
A ja życzę więcej wstrzemięźliwości w ocenach i mniej udawania...
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4336
Reakcje/Polubienia
5735
Miasto
To tu to tam....
jezeli to sie okaze prawda, to madki beda same bombelki pchac pod strzykawki ... a pewna Pani z STOP NOP cus tam moze zostac oskarzona o namawianie do ludobojstwa, jak sie odpowiednio podejdzie do przepisow.
Otoz, mozliwe jest ze w bylych demoludach epidemia bedzie przebiegac lagodniej. Z uwagi na szczepionke BCG...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

od razu powtarzam: JEZELI.
 

Lucca

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
13 Grudnia 2012
Posty
1126
Reakcje/Polubienia
1247
Miasto
Kraków
Użyj mocy komputera do zbadania koronawirusa. Możesz pomóc i ty!


Jeśli aktualnie nie korzystasz z komputera, możesz przyczynić się do szybszego zrozumienia działania koronawirusa. Im więcej osób zgłosi się do akcji, tym większa szansa na znalezienie rozwiązania zagadki działania białek wirusowych SARS-CoV-2.

Idea jest prosta. Właściciele komputerów mogą użyczyć ich moc obliczeniową w celach badawczych. W podobny sposób pracowano już nad choroba Alzheimera, Huntingtona czy białkiem wirusa Ebola. Dane uzyskiwane w ramach projektu są udostępniane laboratoriom na całym świecie. Teraz oczywiście badacze na celownik wzięli koronawirusa.
Za inicjatywą o nazwie FoldingAtHome stoi kalifornijski Uniwersytet Stanforda. Jeśli uda się zebrać ogromną moc obliczeniową, wzrośnie szansa na wykrycie algoryutmu, który pozwoli zrozumieć, w jaki sposób działają białka wirusowe SARS-CoV-2. Kolejnym krokiem mają być prace nad szczepionką. W Polsce temat podjęła gamingowa agencja FantasyExpo oraz firmy Switchit i WeWork. - Do akcji chcemy zaangażować drużyny esportowe, graczy oraz influencerówgamingowych,. Każdy może pomóc udostępniając wolne zasoby swoich komputerów. Mamy nadzieję, że na nasz apel odpowie wiele osób z naszego środowiska i wspólnie przyczynimy się do jak najszybszego powstania skutecznej szczepionki przeciw Covid-19 - mówi Justyna Oracz z Fantasy Expo.



Od jakiegoś czasu oprócz obsługi biznesowej firm, aktywnie wspieramy esport. Posiadamy flotę 150 niezwykle mocnych komputerów, z procesorami Intel Core i9-9900KF i kartami graficznymi GeForce RTX 2070 Super, 2080 oraz 2080Ti. Wspierając inicjatywę FoldingAtHome na początku uruchomimy 120 naszych najmocniejszych jednostek, które wygenerują moc ponad tysiąca dwustu teraflopsów. Komputery, które dotychczas służyły profesjonalnym graczom na turniejach, będą mogły pracować 24 godziny na dobę w imię nauki. Mamy nadzieję, że ich moc oraz moc komputerów wszystkich, którzy się przyłączą do wspólnej akcji, zdziała wiele dobrego - mówi Mateusz Dykier z firmy Switchit.

Jak dołączyć do akcji FoldingAtHome? Wystarczy zainstalować na komputerze program,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Następnie z listy rozwijalnej “I supportresearchfighting” należy wybrać opcję “Anydisease” w której choroba Covid-19 ma aktualnie najwyższy priorytet. Aplikacja wykorzystuje wolne zasoby procesora oraz karty graficznej, może pracować w tle non stop. Aby dołączyć do polskiego teamu należy wybrać nazwę FoldingAtHome Poland (team numer 250728). Swój udział w akcji warto nagłośnić w social mediach, które aktualnie mają ogromna moc sprawczą. Używając #FoldingAtHomePoland poinformuj swoją społeczność o tej inicjatywie i zachęć swoich znajomych do dołączenia.




Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry