Kupno elektronicznej wersji windows

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Znalazłem stronę na której można kupić elektroniczną wersje Windowsa czy możecie mi powiedzieć czy ta licencja jest legalna ? Jak w ogóle sprawdzić czy kupiony na tej stronie Windows jest legalny?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9941
Reakcje/Polubienia
10545
Miasto
Somewhere over the rainbow.

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Dzięki ale tu chyba nie można płacić PayPalem i czy klucz będzie pasował do polskiego windowsa
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
No dobra a znacie jakieś strony na których Windows można kupić 100 % legalnie????
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1661
Reakcje/Polubienia
1752
Ja kupiłem pudełkową wersję w Morele. Mam pendrive instalacyjny, kartę z kluczem. Co ciekawe jak zmieniałem dysk SSD (z SATA3 na M.2) to Windows podczas instalacji nie zapytał mnie o klucz i aktywował się automatycznie.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2181
Reakcje/Polubienia
2545
Miasto
Kraków
Ja kupiłem pudełkową wersję w Morele. Mam pendrive instalacyjny, kartę z kluczem. Co ciekawe jak zmieniałem dysk SSD (z SATA3 na M.2) to Windows podczas instalacji nie zapytał mnie o klucz i aktywował się automatycznie.
Nic w tym dziwnego, gdybyś wymienił płytę główną, to wtedy by się dopraszał o klucz. Z tego co pamiętam, to podczas pierwszej instancji jest tworzone ID maszyny, na podstawie płyty głównej, dysk, ponoć nie jest brany pod uwagę przy kalkulacji ID.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19180
Reakcje/Polubienia
55810
Nic w tym dziwnego, gdybyś wymienił płytę główną, to wtedy by się dopraszał o klucz. Z tego co pamiętam, to podczas pierwszej instancji jest tworzone ID maszyny, na podstawie płyty głównej, dysk, ponoć nie jest brany pod uwagę przy kalkulacji ID.

On kupił Boxa, a taka wersja nigdy była przypisana do sprzętu i można było wymienić co chcesz.

Tu jest to opisane:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I ciekawostka o której nie słyszałem. OEM obecnie też nie jest już przypisany do sprzętu, ale do konta MS.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2181
Reakcje/Polubienia
2545
Miasto
Kraków
@Grandalf Zmiana na lepsze, to lubię. Miałem kiedyś Vistę Boxa i pamiętam że po 10-ej aktywacji (wpisywanie klucza przy instalacji), już nie dało się aktywować. Zadzwoniłem do MS i powiedzieli że tak to jest ustawione że po 10 razie trzeba dzwonić albo poprzez automat.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Masz legalny klucz do Windows 7 lub 8.1? Aktywujesz bezproblemowo i Windows 10 i Windows 11. I co ważne będzie 100% legalny.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19180
Reakcje/Polubienia
55810
Taka ciekawostka na temat tych tanich kluczy z odzysku która pomoże rozwiać wątpliwości. W Uni jest to dozwolone ;)

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej
Wyrok w sprawie C-128/11
UsedSoft GmbH / Oracle International Corp.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wyrok jest w sprawie Oracle, ale dotyczy również innych i dlatego nikt się nie czepia takich sprzedawców.
 
Do góry