Kwadraciki zamiast tekstu raz jeszcze

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Miałam już kiedyś podobny problem: link. Jednak teraz wygląda to nieco inaczej. Chciałam sobie wkleić pogrubiony tekst do notatki w Google Keep. Można to zrobić korzystając z generatorów online. Problem w tym, że u mnie w tych generatorach (sprawdziłam kilka) nie wyświetlają się te pogrubione fonty pod Slimjet i Chrome oraz IE. Zamiast nich mam kwadraciki. W Firefox są wyświetlane ale też nie do końca.
Tak to wygląda w Firefox:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- jednak tu też brakuje dwóch odmian tekstu
a tak w Slimjet/Chrome:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- tu wyświetla się tylko ostatnia odmiana
Przykładowo na stronie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- w Chrome wyświetla mi się zdecydowana większość symboli, dopiero pod koniec strony pojawiają się kwadraciki, w Firefox jest podobnie, ale wyświetla się więcej tych symboli, a mniej kwadracików. Dodatkowo niektóre symbole są w kolorze, a te same w Chrome są wyświetlane tylko w czerni. Mam wrażenie, że Firefox obsługuje te symbole prawidłowo, ale znów brakuje jakiegoś fonta, natomiast chromowate mają jakiś dodatkowy problem z obsługą takich znaków. Dziwne jednak jest to, że część z nich obsługują prawidłowo, część wyświetlają ale bez koloru, a części w ogóle nie chcą pokazywać. O co tu może chodzić tym razem? Czy ktoś potrafi rozwiązać tę zagadkę?
Nadal Windows 7 ;)
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
981
Reakcje/Polubienia
42
Jednak poradziłam sobie częściowo sama. Miałam straszny bałagan w folderze z czcionkami. Wywaliłam wszystkie, pobrałam paczkę systemowych, domyślnych fontów dla Win 7 i problem w dużej mierze znikł. Teraz na Chrome widać wszystkie pogrubione teksty z generatora, a na stronie z listą symboli tylko nieliczne nie są wyświetlane, ale wciąż kwadracików jest więcej niż w Firefox. No i nadal te, które w Firefox pokazywane są na kolorowo, w chromowatych są czarne. Zastanawiam się nad doinstalowaniem fontów z Win 10. Czy to dobry pomysł, czy raczej prędzej tym coś napsuję niż uzyskam wyświetlanie brakujących symboli i zmianę czarnych na kolorowe?
@Edycja:
Jednak doinstalowałam jeszcze fonty z Win 10 i teraz wyświetlają się już wszystkie symbole we wszystkich przeglądarkach, nie mam żadnych kwadracików. Jedynie na chromowatych te kolorowe symbole są wyświetlane jako czarne. Tylko Firefox pokazuje je w kolorze. Dziwne...
 
Ostatnia edycja:
Do góry