Sprzęt Laptop sam się wyłącza

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Laptop sam się wyłącza.
Najpierw robi się czarny ekran, po kilku sekundach laptop sam się wyłącza.
Nie wiem jak jest przyczyna. Co może być powodem i jak to sprawdzić?
Dziękuję za pomoc!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Laptop sam się wyłącza.
Najpierw robi się czarny ekran, po kilku sekundach laptop sam się wyłącza.
Nie wiem jak jest przyczyna. Co może być powodem i jak to sprawdzić?
Dziękuję za pomoc!
Wyłączą się od razu po włączeniu czy może jak system się ładuje :??
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Po jakimś czasie używania. Np. po godzinie a czasami krócej. I nie zawsze.
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
646
Reakcje/Polubienia
1407
Ostatnio miałem problem, że winda odpalała się ale po zalogowaniu pojawiał się blue ekran. Koledzy z Forum m. in. Spamtrash, Grandalf jak i sam Oxy wspierali mnie w rozwiązaniu tego problemu. Teoretycznie wszystko powinno zadziałać a jednak wbrew logice wszystko nie dawało rezultatu. Trochę inna sytuacja ale może przyczyna ta sama. Biegły informatyk stwierdził, że winna temu aktualizacja systemu. Ponowna reinstalacja i wszystko wróciło do normy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Po jakimś czasie używania. Np. po godzinie a czasami krócej. I nie zawsze.
Może się grzeje :?? Czyszczony byś ze śmiecia w środku :?? Sprawdzałeś temperatury :??
Może też jest tak jak @lugger napisał, instalowałeś coś ostatnio :?? Jakieś aktualizacje :??
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Jakiś miesiąc temu format i reinstalacja systemu.Wszystko było dobrze do teraz (jakieś ostatnie 2-3 dni). Kilka dni wcześniej jakoś kilkakrotnie ekran u dołu migotał.
Nic nie było instalowane. Może rzeczywiście się grzeje. Wyjąłem dziś baterię i założyłem z powrotem. Zauważyłem teraz, że mimo iż bateria jest to laptop podaje, że nie wykryto baterii.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55664
Po jakimś czasie używania. Np. po godzinie a czasami krócej. I nie zawsze.

Sprawdź dziennik zdarzeń, czyli rozwiń start menu (w win 10 masz na pasku zadań) i wpisz "dziennik zdarzeń". Uruchom go, wejdź w zakładkę "dziennik systemu windows" i następnie "Aplikacja" oraz "System". Zobacz czy są jakieś błędy.
 

luger

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
169
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Poznań
Jeśli temperatura procesora dobije do max dla danego modelu CPU to laptop się wyłączy żeby zapobiec uszkodzeniu.
To dlatego OXYGEN THIEF pyta się o temperatury.
 

luger

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
169
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Poznań
Jak radzi OXYGEN trzeba wyczyścić układ chłodzenia. Na wentylatorze zebrało się pewnie wiele kurzu. Miałem to samo, po czyszczeniu było po problemie, ale trzeba to zrobić dokładnie. Od tego bym zaczął ....
No właśnie, a jak to nie wystarczy to trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą na procku.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Jest sporo błędów, ale nic mi one nie mówią.
Np.
2018-01-19_21h09_01.png
 

luger

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
169
Reakcje/Polubienia
32
Miasto
Poznań
Ten błąd Windows Update Agent to ja też mam, przyczyną jest prawdopodobnie zainstalowany program antywirusowy, który wyłącza Windows Defendera, dlatego Windows Update nie może zainstalować aktualizacji definicji dla niego. Nie ma to związku z wyłączaniem lapka. Błąd DitributedCOM raczej na pewno też nie.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo
Jest sporo błędów, ale nic mi one nie mówią.
Np.
2018-01-19_21h09_01.png
błędy są z 12 a dziś mamy 19 :) , odpal tego kompa i sprawdzaj temperatury, czyszczony był w środku :?? Jeśli tak to kiedy ostatnio i ile ma latek :??
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19140
Reakcje/Polubienia
55664
Jest sporo błędów, ale nic mi one nie mówią.

Kliknij w tym okienku zakładkę "Poziom" na belce to wyświetli według zdarzeń. Lepiej przeglądać :) A dodatkowo zajrzyj do zakładki "Dziennik aplikacji i usług", a tam "Zdarzenia sprzętowe"

Możesz zaznaczyć błędne zdarzenia i zapisać do pliku za pomocą "Zapisz wybrane zdarzenia" (w oknie po prawej). Potem ten plik możesz udostępnić komuś, dla sprawdzenia.
 
Do góry