Sprzęt Laptop

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Szanowne experckie grono.
Potrzebuję osobistego laptopa do użytku domowego z Windowsem 10 ,ale nie S. Przeglądam oferty po sklepach ale albo procesor Ryzena albo grafika Amd ( chyba,że polecicie któregoś ). Preferuje Asus lub Dell do 15 cali w cenie do 3500 zł. W gry nie gram ale chciałbym móc odpalić na nim Luminara. W sumie to właśnie chodzi o obróbkę fotografii. Jakiś film obejrzeć po internecie pobiegać.

Proszę o pomoc w wyborze
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Szanowne experckie grono.
Potrzebuję osobistego laptopa do użytku domowego z Windowsem 10 ,ale nie S. Przeglądam oferty po sklepach ale albo procesor Ryzena albo grafika Amd ( chyba,że polecicie któregoś ). Preferuje Asus lub Dell do 15 cali w cenie do 3500 zł. W gry nie gram ale chciałbym móc odpalić na nim Luminara. W sumie to właśnie chodzi o obróbkę fotografii. Jakiś film obejrzeć po internecie pobiegać.

Proszę o pomoc w wyborze
Ryzeny 4XXX i wyzej wcale nie sa zle ;)
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10624
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jeżeli szukasz czegoś do 3500 a bierzesz pod uwagę Della za 3800 to może w tej cenie ASUS ZenBook 14 UM425IA :scratch

Z tych Vivobooków jeden ma procesor i3 a drugi Ryzena 5 ale 3500 więc polecam ASUSa tego co wyżej bo jest Ryzen 5 4500
Surface ma tylko 12.5 cala więc nie wiem czy wystarczająco.

Dodatkowo do przemyślenia Lenovo Yoga Slim 7 z tymi samymi podzespołami co wspomniany ASUS ale nieco jaśniejszy wyświetlacz:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Stało się . Zamówiłem Della , chociaż kusił mnie Surface ( cale nie są problemem ). Dziękuje panowie.
Temat uważam za zamknięty.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Panowie podpinam się pod temat.
Mój syn namówił mnie na wymianę starego laptopa na nowy. Rozważam laptopa do gier ponieważ czasami lubi "pogierzyć" z kolegami. Wiem że stacjonarny będzie lepszy ale z pewnych przyczyn musi być laptop. Sprawa nie jest pilna. Do maja mam czas. Na szybko przejrzałem ofertę w x-com. Ma być 15 cali oraz i5 ale moje pytania:
- jaki typ karty graficznej: Nvidia Geforce GTX serii 10, 16 czy 20 - może jakas inna?
- czy rozważać procesor AMD Ryzen? Jeśli tak to jaki do laptopa?
- czy w budżecie 4000 - 4500 zł da się coś sensownego ogarnąć?

Z radością poczytam opinie doświadczonych graczy lub użytkowników tego typu laptopów?

PS.
Polizingowce też mogę rozważyć.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
- czy rozważać procesor AMD Ryzen? Jeśli tak to jaki do laptopa?
Że sobie zacytuję:
Po 15 latach używania procesorów opartych na architekturze Intela, twórca Linuxa Linus Torvalds przerzucił się na czipy proponowane przez największego rywala Amerykanów – AMD.
I celowałbym w Ryzena z serii 5000H, czyli wydajne procki mobilne

A jaki laptop? Jutro ruszają targi CES i będzie można zobaczyć jakieś nowości. Na pewno będzie ASUS. A na oficjalnych kanałach społecznościowych pojawiły się krótkie zapowiedzi dotyczące nowości z serii TUF Gaming oraz Republic of Gamers (ROG Strix oraz ROG Zephyrus). Nowe laptopy będą z pewnością napędzane przez nadchodzące podzespoły od AMD oraz NVIDIĘ. A wraz z nowościami starsze jednostki powinny trochę stanieć.

Tak więc ja bym poczekał trochę z zakupem, gdzieś do kwietnia.
 
Ostatnia edycja:

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Panowie podpinam się pod temat.
Mój syn namówił mnie na wymianę starego laptopa na nowy. Rozważam laptopa do gier ponieważ czasami lubi "pogierzyć" z kolegami. Wiem że stacjonarny będzie lepszy ale z pewnych przyczyn musi być laptop. Sprawa nie jest pilna. Do maja mam czas. Na szybko przejrzałem ofertę w x-com. Ma być 15 cali oraz i5 ale moje pytania:
- jaki typ karty graficznej: Nvidia Geforce GTX serii 10, 16 czy 20 - może jakas inna?
- czy rozważać procesor AMD Ryzen? Jeśli tak to jaki do laptopa?
- czy w budżecie 4000 - 4500 zł da się coś sensownego ogarnąć?
i5 bym nie brał i nie brałbym Nvidia Geforce GTX serii 10. Wziąłbym Ryzena 4800h oraz GTX1660Ti w tym budżecie. Na RTX2060 w tej chwili masz za mały budżet. Z laptopów musisz szukać Lenovo Legion, natomiast patrz raczej na 17" niż 15", bo i wyglądają lepiej i chłodzenie lepsze.
Tak więc ja bym poczekał trochę z zakupem, gdzieś do kwietnia.
To jest bardzo dobra rada, ale Ryzena z serii 5000H w laptopach sprzedawanych w Polsce nawet w kwietniu jeszcze w Polsce nie będzie...
 

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1634
Reakcje/Polubienia
3948
Sprawa nie jest pilna. Do maja mam czas
Nie będę polecał Ci konkretnych modeli, procesorów, kart graficznych itp, za to powiem co sam bym robił w takiej sytuacji.
Czekał. Czekał i powoli ogarniał temat, zawężając listę modeli oraz stale monitorował promocje na interesujące mnie laptopy.
Poza stronami sklepów z elektroniką m.in zaglądałbym tutaj :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55889
co myślicie o poniższym modelu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Gaming A17
Za te pieniądze to całkiem przyzwoity sprzęt i co ważne, widzę że jest sporo info i recenzji o tym modelu w necie :) To ważne, bo można się dowiedzieć rożnych opinii o sprzęcie. Podam kilka przykładowych linków:

1. Do poczytania:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

2. Do obejrzenia:





Wiadomo, nie jest to sprzęt który odpali nowe gry w najwyższych detalach, ale kompromis pomiędzy wydajnością a ceną jest moim zdaniem dobry.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Jakoś wcześniej tego Legiona nie zauważyłem - ciekawa propozycja
 
Do góry