Malwarebytes 2022 vs. malware

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9991
Reakcje/Polubienia
10624
Miasto
Somewhere over the rainbow.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
220
Reakcje/Polubienia
56
Pytanie, włączyć tą opcje czy nie?
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
220
Reakcje/Polubienia
56
Włączyłem ale czy to potrzebne.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo
Włączyłem ale czy to potrzebne.
Skoro jest taka opcja to zapewne est potrzebna :) ale jeśli tego malwarebytes masz zainstalowanego obok innego antywirusa to spokojnie możesz odisntalować lub zostawić tylko jako skaner (czyli bez ochrony w czasie rzeczywistym).
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55890
Włączyłem ale czy to potrzebne.

Już @OXYGEN THIEF ci dobrze napisał, ale ja dodam od siebie że jak sama nazwa wskazuje, funkcja "testy penetracyjne" chroni przed skanowaniem w poszukiwaniu podatności na aktualne exploity, luki zabezpieczeń, otwartość wrażliwych portów, itp
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
220
Reakcje/Polubienia
56
Grandaf, dzięki o to mi chodziło.
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
220
Reakcje/Polubienia
56
Wracając do tematu. Malwarebytes Premium 4.5.20 zablokowało mi (2 dni temu) po raz pierwszy Kerish Doctor 2022 4.90 - znajdując PUP (dodałem w Malwarebytes do wyjątków), ale czy to normalne, czy coś przegapili w tej wersji?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo
Wracając do tematu. Malwarebytes Premium 4.5.20 zablokowało mi (2 dni temu) po raz pierwszy Kerish Doctor 2022 4.90 - znajdując PUP (dodałem w Malwarebytes do wyjątków), ale czy to normalne, czy coś przegapili w tej wersji?
PUP to potencjalnie niechciane oprogramowanie, malwarebytes często błędnie klasyfikuje PUP'y :) Kerish Doctor ingeruje w system zmieniając ustawienia bo przecież to program do optymalizacji :) Skoro sklasyfikowali go kilka dni temu to producent powinien im to zgłosić ale zapwne sam o tym nie wie, możesz też sam im to zgłosić i przejrzą Kerish Doctor i zapewne naprawią błąd.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

rom57

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Lipiec 2021
Posty
220
Reakcje/Polubienia
56
Wysłałem wiadomość, niestety po polsku może się doczytają :myśli2:lupa:modlitwa;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo
Wysłałem wiadomość, niestety po polsku może się doczytają :myśli2:lupa:modlitwa;)
Producentem Malwarebytes jest Polak z USA ale on tej wiadomości raczej nie przeczyta :)
Jak napiszesz do Kerish Doctor to pewnie szybko zaregują :)
 
Do góry