Mozilla Firefox Tips &Tricks (czyli modyfikujemy Firefox)

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Jako że jestem zwolennikiem foxa postanowiłem podzielić się niewielkim zbiorem modyfikacji jakie w nim wprowadziłem
Dziś będzie to parę wpisów które będę sukcesywnie powiększał w następnych postach Mam nadzieje że inni forumowicze tez się dołączą i każdy dołoży coś od siebie
Strona obowiązkowa w lekturze każdego użytkownika lisa a`la pandy małej to - :klawik.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

a teraz garść zmian
-network.http.sendRefererHeader - zmiana z 2 na 0 - ogranicza wysyłanie informacji do twórców FF
-geo,enabled - zmiana z true na false - wyłącza funkcje geolokalizacyjne w foxie
-gfx.color_management.mode - zmiana z 0 na 1 - włączamy obsługę zarządzania kolorami
-plugin.expose_full.path - zmiana z false na true - pokazuje pełną ścieżkę do zainstalownych wtyczek
(about:plugins)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Przerabianie FF

Dzięks, takich modyfikacji nie stosowałem w moim FF, później obadam.
 
A

Anonymous

Re: Przerabianie FF

Dzięki remool :ok, to może ja dodam też coś od siebie :)

Zmiana user agent'a dzięki about:config

1. Uruchom Firefox'a, a następnie w pasek adresu wpisz about:config
2. W szukaj wpisz general.useragent.override
3. Jeżeli Nic Ci się nie pojawi Kliknij prawym przyciskiem na wolnym polu i wybierz polecenie łańcuch ( string ), w nazwie wpisz wspomniane już general.useragent.override
4. Nie zamykaj ustawień! W drugiej przeglądarce przejdź na stronę

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
5. Kliknij na nazwę przeglądarki, której chcesz mieć user agent'a i skopiuj kod
a) Przykładowy kod

Mozilla/5.0 (Macintosh; U; Intel Mac OS X 10_6_7; da-dk) AppleWebKit/533.21.1 (KHTML, like Gecko) Version/5.0.5 Safari/533.21.1

6. Skopiowany kod wklej do okienka w about config
7. To wszystko

EFEKT:

WWd9n.png
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Przerabianie (modyfikowanie) przeglądarki FireFox

browser.tabs.closeWindowWithLastTab - zmiana z true na false - Nie zamyka FF po zamknięciu ostatniej karty
browser.allTabs.previews - zmiana z false na true - dodaje przycisk pokazujący wszystkie karty

NgquY.jpg

po kliknięciu na który otrzymujemy taki efekt
P4wlR.jpg

layout.css.visited_links_enabled - zmiana z true na false - ukrywa podgląd historii przeglądania z netu ( poprawia nasze bezpieczeństwo )
browser.download.manager.retention - zmiana z 2 na 0 - automatycznie kasuje historię pobierania
alerts.totalOpenTime - zmiana z 4000 na 1000 ( 4000 = 4sekundy , 1000 = 1sekunda ) - Skraca czas wyświetlania info o zakończeniu pobierania

Wszystko o protokole about: - na pasku adresu wpisujemy about:about :klawik.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Re: Przerabianie (modyfikowanie) przeglądarki FireFox

W FF 11 zmieniłem sobie takie cuś
network.http.spdy.enabled >>true
security.ssl.enable_false_start;true
podobno ma to przyśpieszyć przeglądanko, zaraz biorę się za te ustawienia
-network.http.sendRefererHeader - zmiana z 2 na 0 - ogranicza wysyłanie informacji do twórców FF
-geo,enabled - zmiana z true na false - wyłącza funkcje geolokalizacyjne w foxie
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

Kolejna garść zmian
-mousewheel.withnokey.numlines - zmiana z wartości domyślnej na 8-10
-mousewheel.withnokey.sysnumlines - zmiana z true na false
Edycja powyższych wpisów spowoduje szybsze przewijanie stron w foxie
-security.dialog_enable_delay - zmiana z wartości domyślnej na 500 ( lub wg uznania ) - powoduje krótkie wyświetlanie info o bezpieczeństwie przy instalacji dodatków ( 1000 = 1 sekunda , 500 = 0,5 sekundy )
-browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent - wartość true powoduje że nowe karty otwierają się obok kart z których linków są otwierane
wartość false powoduje że nowe karty otwierane są na końcu listy
-browser.blink_allowed - zmiana z true na false - wyłączenie migającego tekstu
-ui.submenuDelay - Jeśli nie występuje to tworzymy ( liczba całkowita ) i przypisujemy wartość 0 - wpis ten przyśpiesza ładowanie menu kontekstowego
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

-browser.cache.disk.enable - z true na false
-browser.cache.memory.enable true
Dodajemy wartość typu - liczba całkowita ( integer ) o nazwie browser.cache.memory.capacity o wartości -1
Powyższe 3 wpisy spowodują zapisywanie cache przeglądarki w pamięci ram
-config.trim_on_minimize ustawiamy na true - czyści pamięć ram po zminimalizowaniu przeglądarki
Jeśli wpis nie występuje tworzymy go dodając ustawienia typu wartość logiczna i przypisujemy jej true
-browser.sessionstore.interval - zmieniamy z 10000 na 100 000 lub 150 000 - szybsze buforowanie podczas oglądania filmów
Tworzymy nową wartość typu liczba całkowita nglayout.initialpaint.delay i ustawiamy jej wartość na 0 - spowoduje to szybsze przetwarzanie pobranej informacji o stronie

Tyle na dziś :jezyk
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

Jak zmienić domyślny edytor w Firefoxie ??

Jeśli standardowy edytor dołączony do przeglądarki Firefox nam nie wystarcza należy lekko zmodyfikować foxa aby działał tak jak tego chcemy :klawik.
view_source.editor.external - zmiana z false na true
view_source.editor.path - z menu kontekstowego wybieramy wartość modyfikuj i w wyświetlonym oknie wstawiamy ścieżkę do własnego edytora np
zmiana-edytora-firefox-05.jpg

Po przeróbce wygląda to w następujący sposób
zmiana-edytora-firefox-06-445x496.jpg
 

sebt

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
104
Reakcje/Polubienia
0
Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

przemo napisał:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dodatek który zmienia wygląd FF w Chrome :dziwak
podoba Ci się to? bo według mnie interfejs chrome jest bardzo biedny.. i nie wmówicie mi, że chromowy minimalizm jest fajny :D
 

przemo

Świeżak
Dołączył
15 Sierpień 2011
Posty
28
Reakcje/Polubienia
0
Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

sebt napisał:
przemo napisał:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dodatek który zmienia wygląd FF w Chrome :dziwak
podoba Ci się to? bo według mnie interfejs chrome jest bardzo biedny.. i nie wmówicie mi, że chromowy minimalizm jest fajny :D

Mi się podoba i to bardzo ,może brak mini motywu to minus ale wejdź w opcje dodatki nieprawdaż że dużo piękniej ?

A do przyspieszenia FF zawsze usuwam plik WinSat -u mnie to mocno przyspiesz FF.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo

AXXAZ77

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Grudnia 2010
Posty
184
Reakcje/Polubienia
0
Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

Mam problem z Firefox 12.0.
37Uni.png

Jak usunąć tą stronę bo gdy kliknę + (nowa karta) to mi się wyświetla. Jak to wykasować?? Z góry dzięki
 
A

Anonymous

Re: Mozilla Firefox Tips&Tricks

Może spróbuj kliknąć "Remove" pod przyciskiem "Search"?
 
Do góry