Najtańsze ubezpieczenie pojazdu

Cetus 30 Listopad 2016

View Users: View Users
  1. Cetus

Cetus Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Witam wszystkich. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód? Kilka miesięcy temu kupiłem Opla Astrę 2 hatchback 1998 1,6 benzyna i kończy mi się ubezpieczenie. Poszukuję w miarę taniej firmy ale solidnej. Jestem jedynym właścicielem i jest to mój pierwszy samochód czyli nie będę miał wielkich zniżek. Pozdrawiam i z góry dziękuję

2. wojwojtek

wojwojtek Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Warto skorzystać z "Rankomat': Porównywarka - OC i AC, ja mam OC z Link4 juz trzeci rok i jak na razie było ok. Jak będzie po podwyżkach to się dowiem dopiero w maju 2017..

3. sowa2

sowa2 Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    W połowie grudnia też mi się kończy ubezpieczenie i jestem ciekaw na jakiej kwocie się teraz skończy. Miałem kilka telefonów bo już zaczynają ,,bombardować" i składać oferty, symulacje, propozycje, między innymi Link 4 ale kwota jaką mi przedstawiono to jest ok 70% większa niż ubezpieczenie jakie posiadam obecnie.Strach się bać co z tego wyniknie. Uważam że towarzystwa ubezpieczeniowe trzymają ,,sztamę" i niestety nic na to nie poradzimy i jak się mówi ,,płacz i płać". Pozdrawiam.

4. stefek

stefek Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    Witam mnie ubezpieczenie kończy się 8 grudnia więc już szukam ,w ubiegłym roku ubezpieczenie OC w moim
    przypadku wynosiło 396 zł .Obecnie najtańsze jakie znalazłem to kwota 822 zł przy płatności jednorazowej
    kartą kredytową.Czytałem ,że wysokość ubezpieczenia zależna jest też od regionu kraju w którym mieszkamy.
    Pozdrawiam

5. adas_uk

adas_uk Nowy użytkownik

Otrzymane Polubienia:
    0
    Możesz pójść do jakiejś agencji multiubezpieczeniowej - czasami agenci mają możliwości zmniejszenia ceny OC o kilka procent.
    Podczas mojego ostatniego poszukiwania ubezpieczenia (w maju) żadna porównywarka nie pokazała mi ceny, jaką zaproponował mi agent.
    A jak będzie w tym roku?

6. al

al The janitor Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    31
    Jeśli po otrzymanych poradach zdecydujesz się na AXA to tu masz kod na 20% zniżki

Kod:
    QM781I0
    Ja z tym kodem płacę 2k aż strach co by było bez niego :wariat

7. Cetus

Cetus Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Dzięki wielkie

8. bene

bene Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    otrzymałem "powiastkę" z MTU .. do zapłaty 998,- (samo OC) full zniżki .. toż to szok !!! :pala W ubiegłym roku było 555,-
    Wybrałem się do biura ubezpieczeń .. dziewczyna wyszukała mi na sumę 778,- w HDI .. zawsze to 200 w kieszeni

9. al

Otrzymane Polubienia:
    31
    Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić :)

10. wojwojtek

wojwojtek Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    0
    Tak z ciekawości chciałem coś wiedzieć więcej o wspomnianej "HDI Asekuracja", wszedłem między innymi na opiniuj.pl i niestety ale opinie nie najlepsze a wręcz tragiczne ..

11. bene

bene Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?
    ja rozumiem, że należało podwyższyć ale nie 90% bo to jest już przegięcie
    . Panuje opinia, że towarzystwa generowały same straty (dopłacały) .. pytanie brzmi .. to dlaczego żadne towarzystwo nie upadło, nie znikło z rynku ..?

@wojwojtek .. a jakie ma to znaczenie przy samym OC..?

12. al

Otrzymane Polubienia:
    31
    Nie wiem czy to żart czy tylko nieznajomość tematu ale ok. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie zajmują się jedynie ubezpieczeniami OC ale wszystkim innym - od zdrowia i życia po ubezpieczenia domów i firm. To, że jedna odnoga notuje straty nie znaczy, że musi upaść bo jest podtrzymywana przy życiu przez całkowity kapitał spółki.
    Po drugie skoro nikt nie upadł to co się stało z Conseco, gdzie jest teraz Astra ale żeby nie szukać daleko to Zu Westa, TUir, Gryf, Fenix, Agropolisa, Westa Life, Wustenrotm czy Garda. Mało ?? O tych mniejszych się nie słyszy jak upadają. Byli słabsi i ich nie ma albo funkcjonują pod inną nazwą. A co by było z AIG albo Amplico Life gdyby nie udzielona pomoc.

Swoją drogą HDI asekuracja przejęła HDI Samopomoc, która upadła - inna nazwa Ci sami ludzie :ok

13. Zeno

Zeno Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    21
    Fakt - opinie mają znaczenie przy AC, przy OC chodzi tylko o to być ubezpieczonym. Resztę reguluje ustawa.
    Kilka towarzystw, co roku znika, pojawiają się nowe, a generalnie tendencja jest taka, że większe przejmują mniejsze lub towarzystwa się łączą w większe. Choćby dla przykładu m-c temu ogłoszono przejęcie Liberty przez AXA.
    Ale poza tym uważam, że jesteśmy jednak robieni w balona... Przykład- czeska stronka:

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

25 latek bez zniżek za Skodę Fabię 1.2 z 2006 r. (47kW) może kupić OC za 2090 czk tj. ok. 347 zł. Podana jest też cena w AXA - 5843 czk tj. ok. 962 zł (w czeskim AXA Direct przypuszczam byłoby taniej).
    Z ciekawości skalkulowałem składkę w polskim AXA Direct (jedno z najtańszych naszych towarzystw) dla tego przykładu i wyszło mi 1.068 zł
    Równamy... chyba do Niemców, tylko nie w zarobkach. :szydera

14. bene

bene Wygadany

Otrzymane Polubienia:
    0
    ponawiam pytanie ... adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?

Co do pozostałej kwestii mam trochę inne zdanie choć faktycznie .. użycie słowa upadek było trochę z mej strony nie fortunne i nie na miejscu :facepalm

15. ichito

ichito Bardzo aktywny

Otrzymane Polubienia:
    1
    Nie żebym się jakos specjalnie czepiał, ale "adekwatny" to synonim "odpowiedni"...jak zamienisz te słowa, wypowiedź jest poprawna i ma sens. "Adekwatny" nie musi być połączony z przyimkiem.

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

A do czego miałyby być adekwatne?...do cech technicznych samochodu...do wieku kierowcy i jego historii w ubezpieczeniach...do innych posiadanych usług w danym towarzystwie... do rejonu kraju i nawet miasta...do dobrego nastroju czy stopnia sympatii sprzedającego polisę.

Ładuję...