Nowa aktualizacja dla Windows 10 powoduje spory problem

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
Na "komputerświat" widnieje śmieszny "komętasz redakcyji":

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


System jest już dystrybuowany poprzez Windows Update, ale okazuje się, że nie bardzo lubi się z przeglądarkami firm trzecich. Ostatnio wspominaliśmy wam o problemach z Firefoksem, ale
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.

I wyczepisty moim zdaniem ten najlepszy "komętasz":
Najlepszym wydaje się być zmiana Chrome'a na inną przeglądarkę. Przynajmniej do czasu, aż Google rozwiąże problemy. Nie wiadomo jednak, kiedy to dokładnie nastąpi.

Bo to gugle zepsiuło majkroszoft, nie majkroszoft robi wszystkim "w poprzek".
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19195
Reakcje/Polubienia
55847
Zasłyszane:
Zapewne mechanizmy szpiegujące w Windowsie i Chromie próbują uzyskać dostęp do danych użytkownika w tym samym momencie. I przez to powstał konflikt.
:szydera
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
No to teraz trzeba sobie wyobrazić, co się będzie działo, kiedy po tej aktualizacji windowsa na chrome wejdzie się na fejszbuka... Normalnie nie sięgam wyobraźnią poza globalną katastrofę... :szyderaAle takie jakieś blokady światowej sieci internetowej to sobie wyobrażam lajtowo.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4338
Reakcje/Polubienia
5736
Miasto
To tu to tam....
Za duzo slow... nie moge byc ekspertem od wszystkiego, bo to niektorym przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Z najnowszej wersji korzystam od ponad miesiąca. Wczoraj zainstalowałem oficjalną aktualizację (
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
) i nie ma m żadnych widocznych problemów, Jedyną widoczną rzeczą po aktualizacji i oczyszczeniu systemowym dysku jest odchudzenie systemu o dobrych klika gigabajtów, u mnie prawie osiem.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jesteś szczesciarzem bo wystarczy wejść na reddita i w tym konkretnym temacie jest masa osób które mają problem z najnowszą aktualizacją.
 

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
U mnie wystąpił konflikt z Spyshelter Premium. Nie mogłem dokończyć instalacji. Po usunięciu SSP poszło.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
U mnie wystąpił konflikt z Spyshelter Premium. Nie mogłem dokończyć instalacji. Po usunięciu SSP poszło.

Czyli SSP zadziałał i blokował szkodliwą aplikację :winked
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2585
Reakcje/Polubienia
3047
Nie wiem czy jestem przewrażliwiony akurat w przypadku "Dziesiątki", ale wydaje mi się że jakoś sporo tych newsów o problemach po kolejnej to większej czy mniejszej aktualizacji w najnowszych okienkach. Słyszałem też głosy że Windows 10 cały czas się aktualizuje, dlatego mam wrażenie że nie pociągnąłbym na swoim miesięcznym limicie (30 GB) zbyt długo. Ponoć są jakieś blokady (połączenia taryfowe), ale jak to działa dokładnie , przyznam że nie wiem. Dlatego nie śpieszno mi do Windows 10 i posiedzę na 7 chyba do końca jej wsparcia..
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Nie wiem czy jestem przewrażliwiony akurat w przypadku "Dziesiątki", ale wydaje mi się że jakoś sporo tych newsów o problemach po kolejnej to większej czy mniejszej aktualizacji w najnowszych okienkach. Dlatego nie śpieszno mi do Windows 10 i posiedzę na 7 chyba do końca jej wsparcia..
Moim zdaniem Windows 10 daje sporo więcej możliwości niż 7, jest szybszy i mimo licznych dziur dużo bezpieczniejszy. Łaty wydawane są szybko w porównaniu z innymi wersjami sytemu (właściwie to już tylko W7). Problemy z aktualizacjami się zdarzają, ale da się żyć. Telemetrię w Windows7 też masz. Pamiętam jak na początku pojawienia się Win10 wyłączyłem update'y w Windows7. Kiedy po 1,5 r. włączyłem doszło mi o ponad 100% czy więcej połączeń procesów systemowych z serwerami MS (oby to były tylko serwery MS). W W10 paradoksalnie łatwiej ogarnąć telemetrię, bo masz kilkadziesiąt programów dedykowanych blokowaniu telemetrii w W10.
Słyszałem też głosy że Windows 10 cały czas się aktualizuje, dlatego mam wrażenie że nie pociągnąłbym na swoim miesięcznym limicie (30 GB) zbyt długo. Ponoć są jakieś blokady (połączenia taryfowe), ale jak to działa dokładnie , przyznam że nie wiem.
W tej chwili W10 aktualizuje się raz w m-cu - tzw. "Patch Tuesdey" (każdy drugi wtorek m-ca), a jeżeli jest jakaś szczególna luka to aktualizacje krytyczne bywają wydawane w zależności od potrzeby natychmiast (co z punktu bezpieczeństwa ma sens). W kwestii połączeń taryfowych przeczytaj tu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W kwestii innych sposób wyłączania automatycznych update'ów przejrzyj te teksty:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zawsze można wyłączyć automatyczny update i wymuszać je po podłączeniu się do jakiegoś kabla.
 
Do góry