Czy wobec obserwowanych zmian zamierzasz zmienić przeglądarkę na inną?

Czy wobec obserwowanych zmian zamierzasz zmienić przeglądarkę na inną?

  • Tak, zmienię na inną

  • Nie, pozostanę jednak przy Chrome


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
To ja tak tego... zarowno dla Chrome jak i pochodnych opartych na chromium... w wersji 78 Google osiagnie najprawdopodobniej szczyt spi....lenia umyslowego ulatwienia developerom i userom korzystania.
W przypadku userow: szczyt ulatwienia ulegania wszelakiej masci malwae;
W przypadku developerow (malware zwlaszcza): szczyt ulatwienia dostania sie na maszyny userow

Jak? Za pomoca Native File System API. Polega to w sumie na tym, ze korzystajac z API wlasciciel strony (lub losowy script kiddo ktory sie wlamal, ale rowniez) lub TUPwP (Tajemniczy Uzytkownik Pegasusa w Polsce) bedzie mial pelny dostep odczyt-zapis do dysku uzyszkodnika.

Jakze szerokie mozliwosci... sciaganie zdjec i danych userow z dysku, wrzucanie mu exploitow, ransomware, trojanow... keyloggery stana sie zbedne, bo przeciez latwiej wyslac sobie baze hasel usera w formie niezaszyfrowanej, i inne takie.

Polecam zyczliwej uwadze wybor INNYCH, nie bazujacych na Chromium przegladarek (w tym: nowego Edge) po 22.10.2019, kiedy to radosnie Gugiel zamierza opublikowac wersje 78 z wlaczonym owym ulatwieniem zycia.

Bardziej poprawnie politycznie ozecie poczytac tutaj:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


PS: zastanawialem sie gdzie to wrzucic, ale tu chyba najlepiej, bo ten wynalazek ma sie znalezc we wszystkim co bazuje na chromium, ale jesli ktos by uwazal ze lepiej to wrzucic gdzies indziej - nie zglaszam obiekcyj.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19145
Reakcje/Polubienia
55677
Native File System API. Polega to w sumie na tym, ze korzystajac z API wlasciciel strony (lub losowy script kiddo ktory sie wlamal, ale rowniez) lub TUPwP (Tajemniczy Uzytkownik Pegasusa w Polsce) bedzie mial pelny dostep odczyt-zapis do dysku uzyszkodnika
To ja również coś zacytuję:
Google deklarowało, że znaczne ograniczenie możliwości wykorzystania WebRequest API przez rozszerzenia m.in. blokujące reklamy podyktowane jest troską o bezpieczeństwo użytkownika. To samo Google ogłosiło właśnie, że w Chrome 78 pojawi się nowe Native File System API, które w aktualnym kształcie dla wszelkiej maści włamywaczy i atakujących będzie spełnieniem marzeń.

PS: zastanawialem sie gdzie to wrzucic
Zrobiłem z tego nowy temat w dziale o przeglądarkach i przykleiłem, aby było zawsze na wierzchu ;) W dziale "Google Chrome i podobne" po dodaniu paru postów by znikło po paru dniach. Jest też dostępna ankieta, więc głosujcie :)
 
Ostatnia edycja:

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9847
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Ja bym tylko zmienił odpowiedzi w ankiecie bo jak ktoś zagłosuje na "nie" to nie wiadomo czy nie zmienia i zostaje przy chromium czy nie zmienia bo korzysta z mozilli :)
 
Do góry