Opera Touch (Android Browser)

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Opera Touch to moim zdaniem więcej niż obietnica dobrej mobilnej przeglądarki. Której jednym z głównych atutów jest łatwa kontynuacja pracy z wersji desktopowej przeglądarki na właśnie Operze Touch w urządzeniu mobilnym za pomocą funkcji Mój Flow (wersja desktopowa wspiera Flow od nr 52). Parowanie urządzeń odbywa się za pomocą stosowanego wcześniej do np parowania konta WhatsApp w celu wyświetlania wiadomości bezpośrednio w przeglądarce, skanowania kodu QR. (nie ma potrzeby logowania, czy wpisywania haseł). Integracja za pośrednictwem Flow dodatkowo umożliwia również przerzucanie notatek, jak również zaszyfrowanego end-to-end przesyłania bezpośrednio zdjęć, filmów i linków między smartfonem a komputerem i odwrotnie. Zaznaczenie tekstu powoduje wyświetlenie obok wcześniejszych podręcznych poleceń "Szukaj, Kopiuj" teraz także "Wyślij do Flow". Wyczyszczenie Flow w którymkolwiek urządzeniu - kasuje zsynchronizowane dane we wszystkich sparowanych urządzeniach.
perfect-companion.png

flow-function.png



- przełączanie kart mamy u dołu interfejsu, wszystko w celu łatwego obsługiwania kciukiem przeglądarki,
- wyświetlanie otwartych kart jest bardzo ładne i pomysłowe,
- przycisk „szybkiej akcji” (krótkie dotknięcie skutkuje włączeniem wyszukiwarki, a dłuższe przeciągniecie palcem po ekranie - powoduje wyświetlenie menu ze skrótem przełączania kart, zamykania lub odświeżenia strony lub skorzystania z funkcji Flow,
- okrągły panel nawigacyjny – na okręgu umieszczone są miniatury stron w celu łatwego przełączania miedzy nimi,
designed-for.png

- kapitalna funkcja Instant Search (Natychmiastowe wyszukiwanie). po wciśnięciu ikony lupy na pasku bocznym lub kombinacji Alt+Spacja, poza tym łatwe wyszukiwanie za pośrednictwem głosu

Jak na debiut jest bardzo dobrze, cieszy oko dopieszczony interfejs. Oczywiście brakuje jeszcze kilku funkcjonalności, ale ten kierunek bardzo mi się podoba.
więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Przeglądarkę można pobrać pod linkiem:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9956
Reakcje/Polubienia
10582
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Taki typowy "blink-blink". Ma ładnie wyglądać, świecić i być trendy. Gdzie jest tryb prywatny, speed dial i gdzie do cholery są zakładki :co jest?

- kapitalna funkcja Instant Search (Natychmiastowe wyszukiwanie). po wciśnięciu ikony lupy na pasku bocznym lub kombinacji Alt+Spacja.

Gdzie się wciska alt na klawiaturze mobilnej :lupa
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Taki typowy "blink-blink". Ma ładnie wyglądać, świecić i być trendy. Gdzie jest tryb prywatny, speed dial i gdzie do cholery są zakładki :co jest?
Gdzie się wciska alt na klawiaturze mobilnej :lupa
Spokojnie. To pierwsza wersja Opery Touch. Nie wątpię, że te brakujące funkcje zostaną dodane w kolejnych wersjach,
Podałem sposób włączania Instant Search w wersji desktopowej (działa kapitalnie). W wersji mobilnej tak jak napisałem wyżej - włączamy po krótkim wciśnięciu "hamburgerka". Uzupełniłem info wyżej.
Moim zdaniem, jak na debiut nowej przeglądarki jest bardzo obiecująco.
 
Do góry